Jezdci Apokalypsy (2009)

Predpokladám, že väčšina diviakov odhalila hlavného jazdca približne v rovnakom momente ako ja, a síce príliš skoro, než sa na kvalitnejší kúsok patrí, pridajme k tomu klišé ako maximálne zaneprázdnený forenzák, jeho predčasne zosnulá žena, jeho hrozne zanedbávané deti, jeho mozogdrásajúci prípad masového kynožiča, biblický motív náhleho rednutia obyvateľstva, zopár vykrádačiek Sedem a Vrážd podľa Judáša a ďalších podobných klonov, nie práve najlepší Dennisov výkon a máme priemer, ale keďže mám tento žáner rád a chlapi ho až tak veľmi nespotvorili, niečo prihodím, takže 60%.

Jeepers Creepers 2 (2003)

Dvojky sú v drvivej väčšine odsúdeniahodné zásterky snahy o vytrieskanie posledných zvyškov chechtákov z naivnej diváckej obce, ale toto zas až také zlé nebolo, jasné, hlupučké dialógy a nahlavupostavené nelogizmy nesmú v takomto kúsku chýbať, na druhej strane sa chlapi oblúkom vyhli prešľapom z Jednotky a pridali trochu masakríkov, takže 60%.

Jeepers Creepers (2001)

Pohodlný posed, kola, pukance a J.C., u mňa to zabralo presne tak, ako malo, žiaden prelomový horor, ale slušne natočené normálne bubušenie, chlapi sa obstojne pozabávali s celkovou vizážou hlavného fešáka, námet im tiež vyšiel, body ale stratili nevyhnutím sa klasických céčkových neduhov ako stará kraksňa so skrytým motorom F1, alebo naivné vyčkávanie ešte živých aktérov pri masovm súkromnom cintoríniku nedočkavého okrídlenca, takže 65%.

May (2002)

Pôsobivá úchyláreň, malo to dobrý námet, chlapi sa s tým mohli vyhrať do celkom slušného hororu, ale evidentne zvolili inú cestu, a tak to nie je ani ryba ani rak, ale nad všetkým vyčnieval Angelin výkon, úchyláčky jej zjavne idú, takže 55%.

Pravidla vášně (2002)

Pestrý šalát uletených, ale úhľadne nakrájaných scénok, plný bizarných postavičiek, na začiatku ma jeho chuť naľakala, lebo som si myslel, že koštujem ďalšiu bezduchú študentskú prcaninu, našťastie som to začal veľmi rýchlo preciťovaž, je fakt, že som sa skoro vôbec nezasmial, takže tá komédia mala byť až ďaleko vzadu, ale vzal ma strih scén, nie síce originálna, ale citlivo použitá a veľmi pôsobivá račia kamera a slušné herecké výkony, takže 65%.

Pavučina snů (2003)

Polovica výborná a sľubná, polovica priemerná a nedotiahnutá, škoda, zišla sa tu veľmi dobrá herecká zostava, perfektne zvolená scenéria, po trháku volajúci námet, ale nejako sa to vymklo z rúk, takže 60%.

Vzorec pro vraždu (2002)

Pohodová krimoška, síce predvídateľná, ale dobre okorenená spočiatku trošku tajomnou fóbiou hlavnej predstaviteľky, na druhej strane profesionálne výkony všetkých hlavných postáv, hlavne chlapcom to išlo viac ako dobre, takže 60%.

Deník nymfomanky (2008)

Tak vlastne ani neviem, čo to bolo, psychošina je hlbšia a zahalenejšia, erotika otvorenejšia, dráma dramatickejšia, toto je mix všetkého a ničoho, hrá sa to niekde na akože veľké myšlienky, niekde na rozorvanosť nešťastnej duše, niekde na spásonosné nájdenie zmyslu života, k tomu slabé herecké výkony, takže 45%.

Pianistka (2001)

Zvrátenosť, posadnutosť, nepochopenie, poníženosť, všetko extrémne silné emócie, ťažký, ale ohromne silný film, brilantný výkon Isabelle Huppert, išli z neho zimomriavky, zladená hudba, otvorené otázky dôvodov konania hlavných postáv, takže 80%.

Cestující (2008)

Každý prelomový film má svoje klony, poväčšine sú to nepodarky, ale tento ďalší Šiesty zmysel celkom ujde, dobre vystavané, od úvodnej scény som premýšľal, kde je pes zakopaný a padlo mi viac tipov na pointu, herecky vydarení sú aj hlavní aktéri, hlavne Ann ma prekvapila, záver mohol byť trochu hutnejší, ale odpúšťam, jediná hádanka, čo mi zostala, je to, prečo to má o.i. nálepku hororu, no ale aká by to potom bola mystéria, takže 60%.