Ztráta diamantové slzy (2008)

Nepochybne ladná romantika pre krehké duše, na mňa však s dosť nepravdepodobnými a krkolomnými zvratmi, niekedy som sa úplne strácal medzi riadkami a musel som dosť cválať za pointou, čo ma mierne rušilo pri celkovom dojme, najväčším pozitívom pre mňa zostane výkon Bryce, takže 65%.

Parchanti (2010)

Sú tam jasne badateľné až neskrývané ťahy béčkovej klasy, ktoré niekedy prerastú do zámernosti a možno nepochopiteľnej ignorancie siahnuť na vyššie méty, neverím, že je to spôsobené neschopnosťou scenára a réžie, skôr mi to pripadá ako snaha o parodovanie istých akčných šablón, lenže v tom prípade sa malo pritvrdiť a byť viac jednoznačný a nepolovičatý, je to škoda, lebo tá partička pudsebazáchovylessákov je celkom vydarená, vizuálne atraktívna a v prípade prístupnosti nad dvanásť rokov by sme z ich úst určite začuli aj pekných pár šťavnatých grifov, v tomto by som ja osobne v dvojke podradil na červené otáčky, takže 65%.

Můj milý, můj drahý (2009)

Romantická road-movie s popredím hľadania svojho šťastného miesta na západnej pologuli, v pozadí ale s niečím ešte silnejším, a síce zobrazením ženskej a materinskej nezlomnosti, neutíchajúceho optimizmu a lásky pri zabezpečovaní toho najlepšieho pre svoje deti a rodinu, myslím, že často zatracovaná Renée tu našla svoju optimálnu polohu, suverénne ovládla scénu príbehu a nedovolila čo ako dobrým mužským kolegom zatieniť ju, takže 75%.

Zalknutí (2008)

Zaujímavé prostredie a ešte zaujímavejšia téma, nie je to žiadna divočina, ako by sa na príbeh sexuálneho závisláka v blázinci patrilo, ide to vcelku plíživým tempom okoreneným drobnými iskriacimi scénami a dialógmi, skoro každá figúrka je viac či menej vyšinutá osobnosť, škoda, že všetky sú vykreslené len povrchovo a bez možnosti nahliadnuť do ich vnútorného sveta, ale to by z toho musel byť asi seriál, takže 65%.

I Love You Phillip Morris (2009)

Obdivuhodné spracovanie, ktoré zašlo presne tak ďaleko, ako malo, inak by to už nebolo znesiteľné a prijateľné, som milo prekvapený Carreym, neprepískol to s výrazovými prostriedkami a celkom mu to seklo, Ewan je roztomilo sladučký a jeho rola mu neprávom vtisla do náručia suverénne druhé husle, celkovo to zapôsobilo veľmi príjemným dojmom, zvraty boli pútavé a vtipné, ktovie ako to všetko bolo s Russelom v skutočnosti, takže 80%.

Kick-Ass (2010)

Čakal som niečo oveľa oveľa prízemnejšie a pubertálnejšie, hneď mi nešla do hlavy kombinácia takého niečoho a Vaughna, je to jednoducho prietrž s miernymi tarantinovskými prvkami a kopcom vlastnej invencie, a tie decká sú úžasné, takže 90%.

Ledová bouře (1997)

Tento film by sa komunistickým ideológom nesmierne páčil, je to perfektná ukážka duchovného a morálneho rozpadu americkej strednej vrstvy v bláznivých sedemdesiatych, ktohovie, ako to vtedy a tam naozaj fungovalo, ale človek má po zhliadnutí strašne silný pocit, že by tam nechcel byť, rinie sa z toho beznádej, stereotyp, absencia citov a hodnôt, je to proste ukážkovo depkový film, ale natočený a zahraný na prvotriednej úrovni, takže 85%.

Králova přízeň (2008)

Nemožno uprieť snahu o zatraktívnenie historických reálií, slušnú dynamiku, vyhranené línie vykreslenia jednotlivých charakterov, aj presvedčivé výkony hercov, ale prvá liga to nie je, mne to prišlo voľáke hollywoodske, a aj keď nemám nič proti fabrike snov, tu je to skôr na obtiaž, ďalšia vec, čo ma rušila bol pocit, že sledujem televíznu inscenáciu, je to škoda, lebo pri kvalitnejšej výprave a väčšej dávke ostrovnej noblesy by to malo určite o hviezdu viac, takže 65%.

Rozum a cit (1995)

Jedinou chybou Austenovej diel je to, že tak šupom skončia, človek sa pri nich tak ulebedí, že by zvládol aj dvojnásobnú dávku historickej romantiky, pri tomto spracovaní musím len opäť konštatovať, že britské filmové stvárnenia vlastných dejín nemajú konkurenciu a sú ozajstným pookrením pre modernú dušu, takže 90%.

Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase (2009)

Time Travel je poväčšine spájaná s veľkorozpočtovými scénami a trikmi, tu sa to odbavilo pri všetkej skromnosti, a napriek tomu by to nevadilo, lebo je to postavené na zauzľovaní časových paradoxov, aj keď nie príliš vydarenom, úroveň mohla byť pozdvihnutá pridaním väčšej dávky humoru, samozrejme toho ostrovného, ale ani tento zámer úplne nevyšiel, a tak je výsledkom nedochutená inscenácia s atraktívnou dejovou líniou, takže 60%.