Hanebný pancharti (2009) odpad!

Tak tahle přes dvě hodiny dlouhá tuna filmových sraček si nezaslouží ani tu jednu hvězdu. Další tarantinovská slátanina o ničem.

Krvavé žně (2004) odpad!

Ačkoliv jsem ateista, u tohoto "nevimjaktonazvat" jsem se modlil, aby byl už konec. Zbytečný pokus o film.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Ačkoliv celý film je vlastně jen kombinace Godzilly versus Transformers, případně jiných dalších vykradených filmů, dokázalo mě to celé dvě hodiny udržet v pozornosti u obrazovky a jako celek to vůbec nebylo špatné, bavil jsem se. Akční scény se zdály rozhodně přehlednější než u transformerů a masakrální virtuální škody byly působivé. pro mě docela slušný odvaz na víkendový večer.

Gravitace (2013)

Tak na to, jak vysoké hodnocení má tento snímek, jsem opravdu velmi zklamán, a to hodně sci-fi a vesmírnou tématiku žeru. Přehršel počítačové animace a to ještě nijak zvlášť dobré, stupidní dialogy a slabé herecké výkony, nic víc tenhle film nenabízí. Celé je to nudná neosobní slátanina o ničem, která mne nedokázala vtáhnout do děje.

Pošli to dál (2000)

Velmi dobře a silně postavený příběh chlapce, který díky úkolu ve škole přijde na velmi originální nápad, jak by se dal změnit svět. Dobré herecké výkony na romantické drama. Za mě 90%.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Po shlédnutí první série, která má 12 dílů, jsem velmi zklamán a nechápu tak vysoké hodnocení tohoto seriálu. Když opominu, že terorismus je od roku 2001 dost častým tématem americké filmové i seriálové tvorby, tak tvrdit o tomto seriálu, že je dramatický, je jako tvrdit, že pohádka Hotel Transylvánie je brutální krvelačný horor. Celý děj by se dal ale v pohodě natočit jako celovečerní film. Neodpustím si to a budu ve zkratce spojlerovat: V prvním díle se po osmi letech domů vrátí jeden ze dvou amerických zajatců. Druhý to nepřežil. Následují kecy, kecy, nuda, kecy, podezření. V sedmém díle první zajímavý zvrat, druhý zajatec to přežil a podezření padá na něj. Následují opět kecy, kecy, nuda, kecy. Jedenáctý a dvanáctý díl konečně přinášejí nějaké napětí, ovšem v tomto případě opravdu kvalitní, proto dávám dvě hvězdy místo jedné. Ale s přihlédnutím k obsazení nesympatickými herci, třebaže Claire Danes hraje svoje šílenství opravdu přesvědčivě, víc hvězdiček si tento seriál opravdu nezaslouží.

Grimm (2011) (seriál)

Po shlédnutí prvních 13 dílů musím konstatovat, že je to na jedno brdo. Seriál jako takový sice není až tak nudný, ale během již zmíněných 13 dílů nenabídl nic nového. 50%. Edit 19.5.2014: Po dokoukání 3. série musím změnit názor a hvězdičku přidat, protože seriál rozhodně dostal spád.

Kyklop (2008) (TV film) odpad!

Na to se dá použít jen část textu Tomáše Kluse: "Za co, pane Bože, za co..."

Méďa (2012)

Tak tohle považuji za faktickou zhovadilost pro zdegenerované mozky americké mládeže, kterým to musí připadat děsně hustý. Na to, že to měla být komedie, moc vtipné mi to nepřipadalo a po zhlédnutí (kupodivu) celého filmu ve mě spíš zůstal smutek nad dobami, kdy film nebyl jen bezduchá snůška vulgárností.

Nemilosrdný střelec (2007)

Kombinace Japonců a westernu je naprosto strašná, fakt to nejde dohromady. Herecké výkony se hodí maximálně na divadelní prkna kočovného hereckého souboru - tak moc se snaží působit uměleckým dojmem, až to má opačný efekt, scénář pouze špatně kopíruje známé americké westerny s Clintem Eastwoodem a celkový dojem působí jako totální slátanina. Schizofrenní šerif, stupidní dialogy a klišovité hlášky v naprosto nevhodných scénách. Jedna hvězda za některé přestřelky, jinak je to trapný kýč.