Lovci zážitků (2015) (pořad) odpad!

Prima to s těma dokumentárníma pořadama taky nějak neumí. Párek ulízaných blbečků-pseudointošů a jedna negroška budou prý vykládat o nepoznaných krásách Čech. Přitom si jen tak pindají u golfu, popřípadě v hospodě, a jsou u toho šíleně vtipní . Celé je to prošpikováno bomba záběry na jejich ksifty, a super hudbou. Jestli chcete dobrý cestopis o našich krajích, je lepší zkouknout něco z produkce České televize, ta jich má dost a dost. Tady se dozvíte leda tak velký kulový. A protagonisté by udělali líp, kdyby se vrátili ke svým kopytům - tj. ke zpěvu, paření her, a focení célebrit.

Teorie všeho (2014)

Jestli někdo čeká druhou Čistou duši (jako třeba já), tak bude převelice zklamán. Tohle je jen taková romantická blbovinka, a nezachrání to ani dokonalé herectví a masky hlavního představitele. Kamera, režie, herci to je všechno ok. Ale tu příšernou nudu to nezachrání. Samotný Hawkinsův životopis se všemi perličkami z jeho života, které se tu z nepochopitelného důvodu vůbec neobjevily, je mnohem zajímavější.

Mythica: Hledání hrdinů (2015)

Nízkorozpočtová fantasy s hodně levnými herci, špatnou kamerou, nic moc režií, a některými hodně směšnými CGI monstry (ačkoliv třeba vlk se docela povedl). Jediný známější herec je Kevin Sorbo, u nás viděný v seriálu Hercules. Ten byl ale asi tak drahý, že si zde zahrál jen kratičkou roli :) Přes ty všechny negativa to nemá úplně špatný příběh, ač to celé vypadá jako nějaký quest z World of Warcraft, a vůbec je vidět velká inspirace ve fantasy hrách. Dávám lepší 2 hvězdičky, a Bladesipovi děkuji za titulky.

Interstellar (2014)

Audiovizuálně je to naprostá bomba. Hudba od pana Zimmera - ano, jeho soundtracky můžu poslouchat hodně a často. Tak, omáčka je super, a teď teda k tomu filmu: Oni natočí konečně scifi, které je naprásklé nejlepšími poznatky o nám známém vesmíru, přidali prý zatím nejrealističtější černou díru, kterou animovali rok, a přitom to celé promáchají tak odporným a všezabijáckým patosem, až se chce člověku s prominutím zvracet! Americké vlajky zapíchlé v každém šutru galaxie (i když je celá civilizace před vymřením, takže státy už nehrají nic moc roli) spolu s retardovaným baseballem už radši ani nepočítám. Na tenhle snímek jsem se doopravdy těšil, a když k těm negativům připočtu ještě 2 hodiny nudy a slz, než se to trošku rozjede.. tak je to prostě zklamání roku :-/ Edit: Po roce občasného poslouchání soundtracku můžu směle říct, že pan režisér Nolan natočil jen novější verzi 2001: Vesmírná odysea, a všeobecná nadhodnocenost je způsobená JEN tím bombastickým zpracováním. To ale k dokonalosti nestačí.

Pyramida (2014)

Nebylo to zase tak hrozné, jak tu mnozí píšou. Do opravdu dobrého horroru to mělo sice daleko, je to hodně klišovité, ale člověk se aspoň v průběhu filmu doví pár zajímavých informací o starém Egyptě. Když se po ponoření do hlubin pyramidy začala objevovat první strašidla, tak jsem se nejprv lek, že to bude něco ve stylu obživlých kamenů z Moonu, poté že to budou nějaké zmutované krysy. Všechno tam má jakés takés vysvětlení, i když to o těch strašidlech spíš připomínalo kočku z Červeného trpaslíka. Herectví spolu s motorikou boha smrti je spíš k smíchu, a jen utvrdí diváka, že to měla být i skrytá komedie :) I tak jsem se ale nenudil, a smrt některým účastníkům i vyloženě přál, po jejich předchozím vystupování. Škoda, že dálkově ovládanému vozítku nedali větší prostor, mohla s tím být docela bžunda.

Slunce, seno a pár facek (1989)

Česká vesnice osmdesátých let, mnohem reálnější a vtipnější než novodobé Troškovy počiny typu Blbovřesky & spol. Předseda se slaměným klouboukem a vietnamským tričkem University of Utah, bába v posteli na dvorku, pražská inžinýrka přižítivší se ve Fiatu Uno na svatbu, a hlavně Růžičková, která celý film bezpochyby táhne, a bez které by to byla dnes jen taková zapomenutá komedie. Kdo to nechápe, a v té době nežil, neměl by raději ani komentovat..

...a bude hůř (2007)

Žádný film s podobnou tématikou mi snad nepřipomenul tu dobu více než tenhle. Santusáci v polorozpadlých hadrech, kteří cestovali vlaky odnikud nikam. Říkali jsme jim tenkrát čundráci, hašišáci akdovíjak ještě, i když jsem z toho tenkrát ještě neměl žádný rozum. Černobíle v klasickém 4:3 formátu, spolu s víceméně neznámými herci byl určitě chytrý tah. Příběh možná trošku slabší, ale atmosféra je jedinečná, a to můžu :)

Klamy Keitha Barryho (2011) (seriál)

Konečně něco pořádného, co běží na Zoomu. Díl s řízením auta se zavázanýma očima mě dostal. Nebo rychlohypnóza, a následné vsugerování čehokoliv náhodným kolemjdoucím na ulici. Nevěřím, že Keith Barry nemá žádné zvláštní schopnosti, jak to v každém dílu tvrdí :)

Sněženky a machři po 25 letech (2008) odpad!

Komedií bych to nenazval vůbec, a spíše než drama bych tomu přiřadil nálepku "experiment". V čem? Třeba v tom, jestli budou znít po čtvrtstoletí stejně vtipně stejné dialogy stejných osob. Výsledek: Nezní, a to ani náhodou. Popravdě mi bylo trapně i za ty herce, nejvíc asi za pana Duchoslava, za kterým byl v těsném závěsu mistr Brzobohatý, který si toto mohl klidně odpustit. I jiné než reinkarnované scény nejsou ani vtipné, ani dramatické, ale jen trapné. Všechno je prostě špatně. Bohužel nemůžu dát ani jednu hvězdičku, takže zbyl jen ten exkrement..

Očista (2013)

Večer se blíží, a s ním počátek jediné noci v roce, kdy je beztrestně dovoleno všem, aby se chovali tak, jak se narodili. Tedy jako zvířata. Tu noc nazvali vznešeně Očista. Hmm.. mohlo by něco takového v reálu fungovat? Asi by to nebylo lehké, ne-li nemožné zvládnout, hlavně konec doby, kdy je dovolené "vše". Rozjetí magoři se nedají zastavit ani bimbáním v 7:00 ráno, takže strážci pořádku by přesně v tenhle čas měli být připravení na střechách, a začátkem bimbání by měli ty magory postřílet, protože vrhnout se mezi rozlícenou zvěř s pouty by byla sebevražda. Dále - jak strážci pořádku poznají, že byla použita vyšší zbraň než kategorie 4, když mají volno? Nehledě na šílené lidské a ekonomické ztráty za tu jedinou noc. .."Takže sousede, když jsme to nedořešili teď, počkej přesně za rok, už si znova brousím mačetu".. No dobře, k filmu - dá se na to koukat, ale spíše než nějaký mrazivý thriller je to taková průměrná jednohubka, solidně zahraná, i proto se dá to množství "trhlin" odpustit. Takže dávám čisté 3