jOBS (2013)

Jelikož jsem kdysi viděl Piráty ze Silicon Valley, kde se vůbec nic z jeho života nepřibarvovalo (a to tam zdaleka nebylo vše), nemůžu hodnotit jinak! Já chápu, že tento film ušitý hodně horkou jehlou, s nevhodně vybranými herci, a navíc snažící se udělat z pana Steva Jobse kladného hrdinu (i když to šlo hodně těžko), nebo to měla být posmrtná pocta. Ale co je moc, to je moc!

Marťan (2015)

Ridleyho nejspíš kritika Persea tak znechutila, že natočil vědecky i politicky korektní scifi se vším všudy. Až tak korektní, že to je neskutečná nuda, bohužel.

Smrt na černo (1976)

Je pravda, že toho napětí ve filmu moc není, je to taková slabá detektivka, smíchaná s nějakou tou politikou. Takže to je i komoušská agitka, ale naštěstí též velice slabá. Spíš takový dobový pohled na situaci. A když poohédnu na rok výroby, tak mě tak sonda do roku 1947 celkem bavila, včetně herců. Jo a jinak jsem myslel, že popis Obsahu filmu by měl být nestranný a objektivní..

Slavný lovec Pampalini (1976) (seriál)

Musím uznat, že v osmdesátých letech zase takový výběr animovaných seriálů nebyl, navíc s podobnou tragikomickou postavičkou. Bylo to vidět po roce 89, když se do televize začaly dávat disneyovky apod., a po nějakém Pampalinim neštěkl ani pes. Zdejší vysoká hodnocení jsou nejspíš založená na nostalgii, a i mé 3 hvězdičky jsou celkem nadsazené. Kdo by taky kopal do Pampaliniho, i když jde jen o průměrný animáček pro děti. Průměrný, nenucený, a neurazí

Apokalypsa (1979)

Jakože většinu filmů z prostředí války ve Vietnamu moc nemusím (snad až na Olověnou vestu), tak toto je film, který hraje na úplně jiné struny, a tím mě dostal. Spíš než film je to báseň o absurdnosti válečného konfilktu, a o tom, jak mocně dokáže takový nesmyslný konflikt zahýbat s lidskou psychikou. Musel jsem to shlédnout víckrát, abych pobral všechny souvislosti. Ale rád se na to podívám znovu a znovu.

Grizzly zabiják (2015)

Kdo chce vidět čelisti po medvědovsku, nemá lepší volbu, než je tento film. Jeden přerostlý, chytrý, a velice zlý medvěd zde dokáže potrhat množství lidí, rozkousat jim hlavy, nebo alespoň ukousnout různé údy. Samozřejmě má proti sobě i partičku tvrdých medvědobijců s celoživotními zkušenostmi. Jako na potvoru se však žádný z nich nedokáže do něj pořádně trefit ani sniperkou s optikou, ačkoliv medvěd je veliký jak hora a stojí jen pár metrů před nimi. I tak to jsou ale tito medvědobijci velice zkušení a zocelení, jelikož i když jim megamedvěd dává takové šlehy svými tlapami s vytasenými drápy, které by každého jiného rozlomily vejpůl, nebo aspoň vytrhly pořádný kus tkáně i s kostmi, oni mají po těchto útocích jen trochu potrhané košile. No nebudu to dál protahovat - film, scénář, režie, a herecké výkony nestojí ani za starou bačkoru, a něco jako jiskra či napětí je zde naprosto neznámý pojem (přitom by stačilo jen někde málo přidat, někde ubrat.. potenciál zde rozhodně byl). Při sledování jsem se tedy kochal hlavně nádhernou krajinou kanadských deštných pralesů (ne, opravdu to není Aljaška, jak si tu mnozí myslí), proto jsem si ho soukromě zařadil do kategorie cestopisných dokumentů. Za to dávám i ty 2 hvězdičky, jinak by to byl čistý odpad.

Prehistorický park (2006) (seriál)

Docela dobrý nápad byl realizován často humornou a nenucenou formou, což je dobře. Není přece nutné brát vážně něco, co je skrz naskrz prošpikováno hypotézami místo věcných faktů :)

Lovci zážitků (2015) (pořad) odpad!

Prima to s těma dokumentárníma pořadama taky nějak neumí. Párek ulízaných blbečků-pseudointošů a jedna negroška budou prý vykládat o nepoznaných krásách Čech. Přitom si jen tak pindají u golfu, popřípadě v hospodě, a jsou u toho šíleně vtipní . Celé je to prošpikováno bomba záběry na jejich ksifty, a super hudbou. Jestli chcete dobrý cestopis o našich krajích, je lepší zkouknout něco z produkce České televize, ta jich má dost a dost. Tady se dozvíte leda tak velký kulový. A protagonisté by udělali líp, kdyby se vrátili ke svým kopytům - tj. ke zpěvu, paření her, a focení célebrit.

Teorie všeho (2014)

Jestli někdo čeká druhou Čistou duši (jako třeba já), tak bude převelice zklamán. Tohle je jen taková romantická blbovinka, a nezachrání to ani dokonalé herectví a masky hlavního představitele. Kamera, režie, herci to je všechno ok. Ale tu příšernou nudu to nezachrání. Samotný Hawkinsův životopis se všemi perličkami z jeho života, které se tu z nepochopitelného důvodu vůbec neobjevily, je mnohem zajímavější.

Mythica: Hledání hrdinů (2015)

Nízkorozpočtová fantasy s hodně levnými herci, špatnou kamerou, nic moc režií, a některými hodně směšnými CGI monstry (ačkoliv třeba vlk se docela povedl). Jediný známější herec je Kevin Sorbo, u nás viděný v seriálu Hercules. Ten byl ale asi tak drahý, že si zde zahrál jen kratičkou roli :) Přes ty všechny negativa to nemá úplně špatný příběh, ač to celé vypadá jako nějaký quest z World of Warcraft, a vůbec je vidět velká inspirace ve fantasy hrách. Dávám lepší 2 hvězdičky, a Bladesipovi děkuji za titulky.