Tenet (2020)

Další scifi variace na téma cestování časem, kde jsou časové paradoxy dohnané až ad absurdum. Ze začátku mi film přišel tak zmatený, že jsem si říkal, že si to budu muset pustit ještě tak 2x, 3x.. Není to nakonec vůbec potřeba, protože všechny ty opičárny na začátku i v dalším průběhu filmu dají nakonec smysl. Dále na můj vkus film trpí až přemírou akce, a myslím, že všechny ty "invertované" scény probíhající zároveň s normálním časem muselo být dost těžké natočit. Závěr dává tušit, že bude možná nějaké pokračování, tak se snad máme na co těšit. A snad v trošku sofistikovanější formě, s méně bum-prásk scénami.

Seznamte se, Joe Black (1998)

2 Za kameru... Zbytek šel naprosto mimo mě. Vážně nemám rád duchaplné všeobjímající rozhovory o ničem.

Půlnoční nebe (2020)

Tak trošku nuda, ale zase nádherná podívaná na vesmír, i na nově objevený měsíc Jupitera (sakra, a já měl doteď zato, že i v dnešní době je zmapován každý větší šutr až k Plutu). Dále musím ocenit, že posádka vesmírné lodi se chová jako praví astronauté - tedy jako jedni ti z nejvycvičenějších a nejnabiflovanějších vůbec, na rozdíl od opolidí z mnoha vesmírných akčňáků. Poetičnost filmem jen hýří, jen škoda, že se nedostane obsáhlejšího vysvětlení, cože se to vlastně tady dole stalo. Trošku svižnější tempo by taky neuškodilo, dal bych pak za 5.

Princové jsou na draka (1980) (TV film)

Jen by mě zajímalo, čím tenkrát tenhle skvost natáčeli. Nejspíš nějakými velmi kvalitními objektivy z produkce NDR nebo SSSR. Kvalita je jak ze třetí kopie VHS (pamětníci určitě ví). A to prosím viděno 26.12.20 na ČT1 HD. Texty písní jsou dobré (hrůzný agitační podtón v tomto případě vůbec neřeším), ale ty jsou opět často zabity falešným zpěvem a příšernou choreografií. Dost dobře nerozumím, proč se tento komunistický odpad musí každý rok znovu a znovu vysílat, a to ještě na veřejnoprávní TV..

Poslední pevnost (2001)

2 hvězdičky pro Redforda, a některé momenty. Například hezké vysvětlení, proč si vlastně vojáci salutují. Všechny ostatní hvězdičky pryč za slaboduchý příběh a do očí bijící nesmysly. Šéf věznice bude určitě čekat, až mu kancelář sejmou katapultem (bezchybně pracovat se s ním naučili asi během vycházek), a teprve potom na ně pošle vrtulník, a další a další...

Lucy (2014)

Je to taková fantasmagorie, ale na druhou stranu pohled na Scarlett Johansson vždycky potěší :) A efektní záběry cestování časem ke konci, i kvůli tomu to stojí vidět.

Code 8 (2019)

Za mě celkem super scifi akčí jednohubka. X-meni ani jiné komiksovky mě nezajímají, takže nemůžu říct, že to něco kopíruje. Kdyby to mělo více efektů - lidi se superschopnostmi se pro to přímo nabízejí, a trochu více rozvinuté charaktery, dal bych za 5. Hudba se vážně povedla

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

Je těžké hodnotit jedním komentem toto sedmisériové drama o 91 dílech, kde mnohé z nich byly naprosto vynikající, jiné byly slabší, a některé mě dost štvaly. Hlavní blonďatá postava mi nebyla příliš sympatická, zato mnohé jiné ano, včetně jejich příběhů. A myslím že nebudu sám, kdo do poslední chvíle čekal, jak to dopadne třeba s Taystee, jestli zůstane obětí do nebe volající nespravedlnosti nebo se jí dostane žádaného zadostiučinění, či s bývalým ředitelem, který se v závěru musí potýkat se slepičí kampaní metoo. Není to jen drama, často jsou některé záběry nebo rozhovory tak drsné, že bez velké komediální nadsázky by to snad ani nešlo, ale o tom je vlastně i celý život. Jsem rád, že postavy jsou zobrazeny tak jak jsou, a hlavní manipulativní, falešná a přelétavá postava sloužila jako zrcadlo spisovatelce předlohy nejspíš velmi dobře. Jinak jak tak koukám na komentáře, u mnohých rasistických homofobů vyvolal seriál také velké emoce, a přesto na něj koukali, což je nejspíš taky dobře :-)

Velké útěky z Berlína (2019) (TV film)

Parádní dokument s dobovými záběry o Berlínské zdi. Popisuje příběhy lidí, kteří chtěli utéct za svobodou z hnusné bolševické totality. Bohužel zeď byla hlídaná všemi možnými způsoby, a východoněmeckým soudruhům nedělalo žádný problém střílet do vlastních spoluobčanů, kteří se ji pokusili překonat. Vynalézavost některých lidí byla opravdu obdivuhodná - například jak ji překonal člověk v té trojské krávě? (to zazní jen na konci). Doporučuju taky film Balón, který je na podobné téma

Čundrcountryshow (1994) (pořad)

Podle mě jedna z nejepších zábavně a nenuceně vtipných show, které se v ČT vysílaly. Lidem s nízkým hodnocením asi chybí obyčejný humor :-)