V pasti (2018)

Něco jako Tiché místo, jen se teď mohlo mluvit. Akorát se zase nesmělo dívat. Příště se asi nebude smět poslouchat, potom myslet.. Jediné vodítko k nějakému vysvětlení je zmínka, že první případ úmrtí se objevil v Rumunsku, tak nejspíš to byla nějaká Drakulova síla :) Žádný ufoun totiž vidět není. Je to ale docela slušné sociální drama, proto za 3.

Vetřelec: Covenant (2017)

Nevím, ale když se alespoň pokusím si představit historické filmové sci-fi žebříčky třeba za 100 let, tak první vetřelec v nich bude jasně zářit a kralovat, zatímco tento snímek bude kdesi ve středu, ne-li na konci, a bude nejspíš k smíchu (podobně jako dnes některé scifi z padesátých let). Nemám nic proti technicko-vizuální stránce filmu, ta je famózní a skvělá, ale spíš proti těm šílenostem ve scénáři. Nebo ty rádoby hlubokomyslné úvahy o našem vzniku.. proč?? Zase na druhou stranu - nástupce kapitána měl být asi vážně takový s prominutím.. retard (velící lodi se 2000 kolonisty), aby na druhou stranu vynikla inteligence obou androidů. A pan Scott by se měl na ty další Vetřelce už raději vykašlat :/

Síť (1995)

Jediný důvod proč film vidět, byla Sandra Bullock, jinak tam nebylo dobrého snad nic. Pokud to ovšem nebudete brát jako komedii, to bych dal možná i víc hvězdiček, avšak tvůrci to mysleli zcela vážně :) Virus, který pojídá grafický chipset počítače, a tím mizí i pixely - to je jen třešnička na dortu. Pamatuju si, že to byl jeden z prvních filmů, který se šířil vypálený na cd ve formátu MPEG-1, a byl spustitelný na tehdejších 486 a Pentiích 1.

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál) odpad!

Schválně jsem se podíval teď na jeden díl, abych si připomněl dobu, kdy by mi bylo cca 13. Docela jsem koukal, jaký že to vlastně skvost nám tehdejší ČS televize vkládala do hlavního vysílacího času. Byly 2 roky po revoluci, země se zmítala v různých privatizačních tunelech, šmejdi se vydávali za podnikatele z Harvardu a nechávali se vidět v reklamách, a na ef jedna šel Beverly Hills, kde byli všichni krásní, "cool" (no, až na ošklivou a hloupou Donnu), bohatí, řešili pořád dokola své ohromné problémy (kdo s kým spí, kdo s kým proč nespí, kdo se na koho blbě podíval anebo naopak nepodíval). Všechno se prostě zdálo tak dokonalé a růžové :) Jenom pochybuju, jestli by po tom dneska štěkl pes.

Ruská vojenská technika (2013) (seriál)

Zajímavá přehlídka ruských Ivanů (podle vizáže je min.polovina z nich posílena vodkou) a jejich nadupaných vozidel i zkušeností. Jen nevím, proč něco takového musí cpát Prima Zoom do svého vysílání. To už rovnou může vysílat severokorejskou vojenskou propagandu :)

Trosečník (1986)

Starý blbec a mladá ženština na neobydleném ostrově. Možná kdyby byl ostrov odlehlejší, a neměli by tam časté návštěvy v podobě australských jachtařů, nebo domorodců a jeptišek ze sousedního ostrova, tak by mu ze zoufalství dala víckrát :) Jinak film spíš působí jako stálá noční můra dvou rozdílných lidí téměř nuceně žijících spolu, než nějaká romance. Zajímalo by mě, jak hodně se film rozchází od knih obou reálných aktérů tohoto "dobrodružství".

Rudá volavka (2018)

Moc dobře natočený špionážní thriller, popravdě až překvapivě dobře. Na hlavní herečku se dá koukat, a ona umí dokonce i hrát. To ve filmu neplatí o všech (Edgerton), a chybějící ruština možná zamrzela. Ale napětí, akce, velmi drsná výuka ve škole pro špiony, a taky "Putin" v podání strýce hlavní hrdinky.. byla to pecka :)

Posedlá démonem (2006) odpad!

Dokoukal jsem to celé, protože jsem myslel, že tam bude nějaké zajímavé vyústění. Nebylo, a varování v podobě laciné filmařiny berte hned ze začátku vážně :-)

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Nádherná komedie z dob tuhého socialismu. Dar od přítele Messra :) Je fakt div, že něco takového mohlo v té době u nás vzniknout.

Skrytý nepřítel (2016) odpad!

Tak jsem odvážně skouknul další emerickou Krávovinu, jen abych se ujistil, že takovýto typ filmů už vyhledávat nebudu. Celé je to tak hloupě klišovité a předvídatelné, že už po cca 10ti minutách jsem přemýšlel, jestli má cenu koukat dál. Dal jsem to, ale zase jsem dostal, co jsem zasloužil.. Technické věci ohledně hackerování hlavního hackera působí jako v Hackers z roku 1995. Přesněji řečeno naprosto stupidně a nereálně, ale v očích režiséra nejspíš velice cool, hlavně že tam jsou super animace, monitory všude kde se podíváš, a vůbec je to velice zlověstné. Pierce Brosnan, který měl celý ten hnůj nejspíše pozvednout, působí jak odporný snobák, navíc s hloupou manželkou a ještě hloupější dcerou. Postava hlavního záporáka je napsaná tak, že jsem přemýšlel, jestli není spíš magor tvůrce jeho charakteru. To zdejší hodnocení nad 50% mi připadá také jako docela úlet. Už nikdy víc..