Out of Shadows (2020) odpad!

Chápu, že v době koronavirové si lidi hledají svou vlastní pravdu, proč celá ta šlamastika vznikla, a zda za tím není něco více. Nicméně už vícekrát dopodrobna rozebraný a vyvrácený hoax na téma pizzagate, a zde znovu konspiratiky vystavený na světlo mě jen utvrzuje v tom, že někteří lidé se své teorie o placaté zemi budou držet, i kdyby je poslali na výlet do vesmíru. A že tento a podobné výplody jsou vlastně jen výrobnou pro další společensky nebezpečné šílence, to už se snad ani zmiňovat nemusím.

Čističi (2018)

Celkem drsný dokument o práci, která rozhodně není pro každého. A i ti otrlejší by to měli dělat jen nějakou dobu, protože člověk je ze své podstaty veskrze tvor ovlivnitelný. Nejspíš proto to dělají anonymní Filipínci, kteří jsou rádi za každou lepší práci. V americe by už se zvedla vlna žalob od rodinných příslušníků.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

S hodnocením jsem několikrát váhal, jestli 3 nebo 4. Nakonec jsem musel dát takhle. Protože i přes spousty akce, kdy se neskrývají ani ta nejhorší zranění, dobrému scénáři, otce s shell shockem, výrazné vedlejší postavy atd., film dost padá na hlavní postavě, tedy jejím herci. Pokud si něco hledáte o Desmondu Dossovi, zjistíte že to byl zcela normální chlápek, který byl navíc velmi, velmi skromný. Hlavní herec působí spíš, že je slabomyslný. Český dabing tomu ještě dodává ("stlač si to"). Skromnost a blbost, to jsou 2 podstatně rozdílné věci. Ale nevím, třeba to američani nerozlišují..? :-) Škoda

Týpci a zbraně (2016)

Dle mého mnohem lepší a uvěřitelnější verze Obchodníka se smrtí. I když komedie to moc není, škatulka "životopisný" sedí mnohem lépe. Důkazem je, že reálný hlavní tlusťoch podal žalobu na všechny, kteří měli něco společného s výrobou tohoto filmu :-) Rád bych viděl něco podobného i z českého prostředí, jak pořádně vydělat na dírách v systému. Nejen velká zvířata, jako byl třeba Mrázek, ale tyhle podobné menší ryby. A že by námětů bylo..

Aniara (2018)

Tenhle film je jedna velká depka. Cestující meziplanetární lodě jsou uvězněni v jejích prostorách, a mají jen velmi chabé naděje na nějakou záchranu. Během postupujících let v nekonečném kosmu jsme svědky různých proměn komunity, kdy i přes všechny možné berličky, co si lidi vytváří, postupně všichni propadají v naprosté zoufalství. Zvlášť když loď prolétne hypotetickým Oortovým oblakem, a tím defakto opustí sluneční soustavu. Pro uvědomění si, jak malincí vlastně jsme, a jak moc je důležité chránit naši vlastní planetu (protože to je, a ještě hodně hodně dlouho bude naše jediné místo pro život), splnil film svůj účel bez jakýchkoliv výhrad.

Pokoj (2019)

Na první pohled, ještě než to shlédnete, to vypadá jako další laciný béčkový horror s tématem opuštěného domu, kde žije jakési skryté zlo. Za béčkové peníze to natočené nejspíš bylo, ale ve výsledku se z toho nakonec vyklube takový civilnější Solaris bez vesmíru. Je to příklad toho, že i bez velkých peněz, bez vyhlášených herců, efektů a já nevím čeho ještě se dá natočit skvělý film, o kterém budete dlouho přemýšlet.

Wind River (2017)

Velmi koukatelný thriller z neobvyklého prostředí. Oceňuju jinou destinaci než L.A., Aljašku, Floridu nebo jinou filmově populární lokalitu, stejně jako náhled do současného nelehkého života původních amerických obyvatel, na které vláda dost slušně kašle - samotný závěr mluví za vše.

Bacurau (2019)

Lidi, nevěřte všemu co čtete. Zachráníte si tak přinejmenším přes 2 hodiny času, který můžete využít smysluplněji. Podle komentářů jsem čekal kdovíco, a nakonec jsem byl rád, i přes to strašlivě "cooool" finále, že je konečně konec.

Hluboko (2012)

Asi jediný islandský film, který jsem zatím viděl. O člověku, který silně zpochybnil známé poznatky a "zákonitosti" o lidském těle a schopnosti udržet tělesné teplo. Taky zjistíte, jak pijou islanďané na moři kávu :) Celkem zajímavá podívaná, jen češi si mohli ten strašný dabing odpustit..

Ad Astra (2019)

Taková umírněnější a psychologičtější verze Horizontu událostí. A popravdě jsem čekal teda víc, než (POZOR SPOILER) rozbor vztahu Brada Pitta ke svému otci, který na všechny a na všechno kašle, a jediné čemu věnoval svůj život, je hledání jakýchkoliv náznaků mimozemské inteligence. (KONEC SPOILERU) Thats all. Žádná větší moudra, ani nic jiného, tedy kromě super vizuálu, nečekejte. Škoda je, že film neudělali ve 3D, protože všechny ty úchvatné vesmírné záběry na různá místa naší sluneční soustavy si o třidéčko přímo říkají. Pak by to mohl být skvělý 3D screensaver, aneb film na pozadí, protože luštit v tom nějakou hlubší myšlenku nemá smysl :) EDIT shlédnuto znovu. A za ty vizuály přeci jen dávám o hvězdičku navrch.