Vinnetou (2008) (amatérský film) odpad!

Hahaha, 3. místo v nějaké Palacekamera. Tak, děcka, můžem jít všichni natáčet, myslím že po tomto mají šanci snad všichni :))

Morgan (2016)

Potomek slavného režiséra se nezapře, takže vymazlený vizuál a bezchybná režie + kamera jsou jisté. Mnozí tu píšou o předvídavosti děje, já ale asi patřím mezi ty tupější, takže mě závěrečná pointa celkem dostala. Raději se podívám na něco takového znovu, než na kraviny typu Deadpool & spol. :)

Mars (2016) (seriál)

Podle popisu to vypadalo na velmi zajímavý seriál, ale ve skutečnosti tento mix dokumentu a fiktivního martského dramatu působil lépe než rohypnol. Usnul jsem asi u třech dílů ze všech šesti. U těch dalších jsem měl na kahánku. Zajímavé je, že dokumentární vsuvky z Antarktidy nebo z mise Apollo byly na tomto mišmaši asi to nejlepší. Dramatické etudy, kdy na martskou základnu pošlou jako agronoma zjevného šílence (a to se přece u mise za stovky miliard vyplatí), je lépe snad ani nekomentovat. Škoda.

Tři bratři (2014)

Já myslel, že v Karkulce hrál vlk, ne ptakopysk cvrnklý aligátorem. Jako parodie na noční můry je to výborné, ale k pohádkám, které mají být určené hlavně pro děti, to má tedy hodně daleko..

Příchozí (2016)

Jooo! Tak konečně scifi, které se dá směle měřit s téměř 20 let starým Kontaktem, a možná ho v leččems i předčí. Žádný ubrečený Interstellar s grandiózní hudbou, ale skutečně originální nápad, který nutí diváka přemýšlet na plné obrátky. A to dokonce takovým způsobem, že divák po odchodu z kina začne uvažovat, jestli se tvůrci ohledně (ne)linearity času netrefili do té správné struny! Hudebně sice slabší, pár efektních scén se najde, ale i v tomhle jsou lepší filmy. Zde vítězí myšlenka a originalita na plné čáře, a tak to u správného scifi má být. Tohle bude kultovka jak vyšitá.

Poslední dny na Marsu (2013)

Hledání života na Marsu inspirovalo tvůrce nejspíš natolik, že na jeho povrch dosadili látku vytvářející přímo živé mrtvé :) Zombie horrory mi sice nevadí, ale tohle bylo na mě trošku moc. Když k tomu připočtu nic moc herecké výkony, zmatenost děje i scénáře (ve jménech jsem se neorientoval vlastně až do konce), a odporný zvyk natáčet většinou v šeru s často blikajícími světly (což má nejspíš navodit tu správnou atmošku, ale zde to bylo spíš k vzteku), tak víc než jednu hvězdičku dát nemůžu. A i tu dám jen proto, že scifi je jako šafránu..

Leviatan (2014)

V tomle filmu bylo snad vše o současném Rusku. Možná by se chtělo napsat i - tento film je Rusko. Tak syrové, jak jen může být. Země, kde hodnota života moc neznamená, a moc peněz a postavení je nade vše, zatímco církev tomu morálně kvituje. Totální zmrzačení rodiny i jejich domova buldozerem - koho to zajímá? Je to hodně podobné Durakovi, kde je také ukázána zkorumpovanost a prohnilost v té nejhorší formě, zde se šlo ale ještě více do hloubky - ukázány jsou charaktery všech postav i s jejich chybami. Perlička se střílením do obrazů bývalých komunistických představitelů neměla chybu. "Jelcin? Ten mi přijde bezvýznamnej. A ten současný, na něj ještě nepřišla řada..". Možná to je celé na delší vstřebání, ale výsledek stojí za to.

Vox populi (1994) (pořad) odpad!

Vzpomínám na to. Mám dojem, že většina těch lidí co do budky vlezli a chtěli něco sdělit, byli buď už ožralí/sjetí nebo něčím totálně nasratí. Podle toho to taky vypadalo. Ono i ten koncept budky cca metr na metr byl špatný - do něčeho podobného mohl jít svůj světonázor vyjádřit tak akorát ten magor nebo ožrala. Ano, tehdy to byl čerstvý vítr od TV Nova - vítr přímo od hnoje.

The Quiet Earth (1985)

Novozélandské scifi z roku 1985. Cože? Jo, to je Quiet Earth, aneb Tichá Země. V ČS televizi ho kdysi dávali, myslím že to byl rok 1990 nebo 1991, a se slovenským dabingem. To byl vlastně důvod, proč jsem si ho celkem pracně našel, samozřejmě jen v původním znění. A nelitoval jsem. Atmosféru to má výbornou, postavy jsou vlastně jen 3 lidi, kteří asi jediní zbyli na celé zeměkouli (i když v tomto případě spíše jen na jednom z ostrovů Nového Zélandu). Nikdo jiný nikde není, dokonce ani jejich těla (až na jednu mrtvolku vědce). Důvod neznámý, jen hlavní hrdina ví, že to má cosi společného s nějakými tajnými pokusy vlády, a také se sluncem. Jelikož vidí a tuší náznaky další blížící se katastrofy, rozhodne se vzít nakonec situaci do vlastních rukou. Jo, tohle je to pořádné poctivé scifi, které by se měla točit i dnes, ale podobných je jako šafránu, což je škoda.

Projekt minulost (2015)

Oceňuji elegantní vyřešení jednoho z časových paradoxů. Pokud se jedinec setká se sebou samým v jiném čase, tak oba prostě zmizí :) Jsou tu nějaké nedostatky hlavně ohledně logiky, ale u podobných filmů se tomu nevyhne nejspíš nikdo. Cílená klipovitost a handycam mi zde kupodivu nevadily (až na nějaká místa, třeba koncert). Ono asi záleží na celkovém vyvážení kamery, režie, stříhače.. Zde to všechno hezky ladilo a vůbec celý film je koukatelný.