Komisař Moulin (1976) (seriál)

Ačkolik mám jinak kriminálky rád, tak komisař moula mi nikdy k srdci moc nepřirost. Nejspíš kvůli přílišné nudě a vleklosti, které jsou přítomné snad v každém díle, který jsem často i nechtěně shlédnul.

Šéfe, to je věc! (1982) (TV film)

Divím se, že to soudruzi nezamkli do trezoru, ve filmu zazní některá na tu dobu dost odvážná slova. Jinak na celkem tuctovou komedii to má vynikající závěr :)

Hardcore Henry (2015)

Žádné drahé kamery a ultrasvětelné objektivy, tento Duke Nukem je kompletně natočený širokoúhlou sportovní kamerou, kterou mnozí znají ze svých adrenalinových či výletnických aktivit. Je to mnohem lepší než všechny ty jakoby handycam filmy, které odstartovala Záhada Blairwitch. Zábavné to je, alespoň do první půlky filmu, poté začíná být všechno to zabíjení trošku nuda. I tak 4 hvězdy, hlavně za originalitu. A taky za hudbu, techno soundtrack v některých scénách je vážně boží :)

Já, Olga Hepnarová (2016)

Česko-polská depkárna až na kost, snažící se zachytit život jedné mladé české hromadné vraždkyně. Černobílá kamera měla nejspíš ještě více vyniknout atmosféru 70tých let. Já osobně však tento styl neuznávám, ale budiž. Těžko říct, kolik věcí z filmu odpovídá skutečnosti, totiž životu reálné Olgy Hepnarové. Postavy jejího života jsou poněkud pomíchané, alespoň podle toho co se dá o reálné představitelce dočíst. Minimálně bych věřil snobské a necitlivé rodiče, absolutně nechápající a ani nemající chuť pochopit, cože se to vlastně s jejich ratolestí stává. Závěrečnou řeč u soudu bych vůbec nevěřil, těžce asociální dívka takhle mluvit určitě nebude.. Hystericky bránící se před popravou (a dle jiných materiálů i pomočenou a pokálenou) určitě věřit lze, v jejím věku by nikdo dobrovolně nechtěl podobným způsobem skončit vlastní život, i kdyby předtím říkal cokoliv. Dám za 4, hlavně díky herectví nejen hlavní představitelky. Mimochodem škoda že se filmu nechopila Věra Chytilová, mohla by to být pak opravdová bomba..

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Skvělý zážitek, hlavně ve 3D. Mimochodem český dabing podobně jako u pánů prstenů je trapný a ubohý. Poslouchat intonačně nezainteresované trpaslíky, čaroděje a vůbec všechny účastníky se hodí tak do telenovely jako pozadí, ale ne do takovýchto filmů. Což však není vina pana Jacksona, ten si samozřejmě zaslouží 5 hvězdiček, jako téměř vždy :)

Deadpool (2016)

Hahaha, tak jsme se zasmáli. Ano, toto má být prosím nejlépe hodnocený scifi-film z let 2015/16, alespoň podle zdejšího žebříčku. Shlédnul jsem to celé, ale celá tahle pikačovina šla naprosto mimo mě. Asi nejsem příznivce jednoduchého amerického humoru, narážek na různé jiné filmy, anebo bavení se napichováním a zabíjením lidí. A asi ani nejsem příznivcem filmů podle blbečkoidních komiksů, i když jsou výjimky. Tohle mi hodně připomínalo podobně bezduchý Interview. Jo super efekty, ale spíš mě z nich bolela hlava..

Velký Gatsby (2013)

Pro podobné typy snímků vážně nemám moc velké pochopení. Výpravné to ano, a hodně. Ale to je tak vše. Pozlacené a naleštěné lejno, nebo teatrální krávovina - při podobných výrocích mi vždy vystane na mysli tento snímek. Závěr měl tu šaškárnu asi trošku osvětlit, ale u mě se tak nekonalo, pachuť z neskutečné hovadiny zůstala. Knihu jsem nečet, možná bych pak své hodnocení změnil. Viděl jsem jen tento film, a nic víc k tomu už nechci. 1 hvězda za skvělou kameru.

Čarodějnice (2015)

Hnus, špína, marnost a naprostá beznaděj. Kdo myslí, že jde o nějaký dobrodružný film o souboji dobra se zlem, tak ať raději ani nekouká. Původně jsem chtěl dát o hvězdičku míň, ale musím uznat, že tento snímek se dokáže pod kůži fakt řádně zažrat. Citlivým povahám absolutně nedoporučuji. A proč tak slabě hodnotím? - pod pojmem horror si přeci jen přestavuji něco víc - miminálně lepší závěr, lepší příběh, a méně scén točených primárně pro pocit hnusu. Jo a ten les tam, ten vážně nevypadal jako nějaký tisíciletý prales dotčený maximálně rukou indiána sbírajícího bobule (divím se, že tohoto debaklu si málokdo všimnul).

Invaze (2007)

Tohle nebylo vůbec špatné. Skvělý výběr hlavní představitelky je znát, a evidentně nižší rozpočet vůbec nevadil. Závěr byl teda poněkud odfláknutý, hlavně proces zpětné přeměny, ale to už je detail. Jak tu někdo psal, toto je hodně nedoceněný film.

Příprava na soudný den (2011) (pořad)

Ono je celkem zábavné sledovat ty americké vidláky, kteří čekají útok z ruska, staví bunkry, hromadí zásoby na nečekaných místech, a vůbec dělají jiné podivné věci. Úsměv ale trochu zatrne, když člověk vidí, že tito magoři zapojují do svého šílenství celé své rodiny, známé a sousedstvo. Nevím teda, jakou cenu má o takovýchto individuích točit dokument. Možná jako srovnání, že nejen ve východním bloku byly lidem slušně vymývány mozky, a následky nejen přetrvávají, ale i dál nebezpečně mutují.