Orange Is the New Black (2013) (seriál)

Je těžké hodnotit jedním komentem toto sedmisériové drama o 91 dílech, kde mnohé z nich byly naprosto vynikající, jiné byly slabší, a některé mě dost štvaly. Hlavní blonďatá postava mi nebyla příliš sympatická, zato mnohé jiné ano, včetně jejich příběhů. A myslím že nebudu sám, kdo do poslední chvíle čekal, jak to dopadne třeba s Taystee, jestli zůstane obětí do nebe volající nespravedlnosti nebo se jí dostane žádaného zadostiučinění, či s bývalým ředitelem, který se v závěru musí potýkat se slepičí kampaní metoo. Není to jen drama, často jsou některé záběry nebo rozhovory tak drsné, že bez velké komediální nadsázky by to snad ani nešlo, ale o tom je vlastně i celý život. Jsem rád, že postavy jsou zobrazeny tak jak jsou, a hlavní manipulativní, falešná a přelétavá postava sloužila jako zrcadlo spisovatelce předlohy nejspíš velmi dobře. Jinak jak tak koukám na komentáře, u mnohých rasistických homofobů vyvolal seriál také velké emoce, a přesto na něj koukali, což je nejspíš taky dobře :-)

Velké útěky z Berlína (2019) (TV film)

Parádní dokument s dobovými záběry o Berlínské zdi. Popisuje příběhy lidí, kteří chtěli utéct za svobodou z hnusné bolševické totality. Bohužel zeď byla hlídaná všemi možnými způsoby, a východoněmeckým soudruhům nedělalo žádný problém střílet do vlastních spoluobčanů, kteří se ji pokusili překonat. Vynalézavost některých lidí byla opravdu obdivuhodná - například jak ji překonal člověk v té trojské krávě? (to zazní jen na konci). Doporučuju taky film Balón, který je na podobné téma

Čundrcountryshow (1994) (pořad)

Podle mě jedna z nejepších zábavně a nenuceně vtipných show, které se v ČT vysílaly. Lidem s nízkým hodnocením asi chybí obyčejný humor :-)

Krvavá léta (2017) (pořad)

Všem novodobým rudým nokům, flastencům a podobné havěti by tohle měli pouštět povinně, každý den. Díky pane Padevět.

Podivuhodná věda (2018) (seriál) odpad!

Prima Zoom se může jít s tímhle už vycpat. Jakoby těch ruských propagandistických pseudoblábolů nebyl už plný facebook nebo internet vůbec. Sputnikem počínaje a parlamentníma listama konče.

Sputnik (2020)

Popis, snímky z filmu a některé komentáře slibovali ruského vetřelce, měl jsem ale problém film dokoukat celý. A to především díky kolosální nudě, která se vleče celým filmem, a které ani herecké výkony moc nepřidávají. Scifi asi nebude moc ruská parketa, lepší by bylo kdyby se věnovali svým aktuálním problémům, jako například skvělý Durak.

Pumpaři od Zlaté podkovy (1978)

Vlastně docela hezký náhled do tehdejších kšeftařských praktik, které rozrazil až agent v přestrojení. Nebýt některých nechtěně směšných momentů (bitka na konci), dám o hvězdičku víc.

Svět na houpačce (2014)

Spíše než komedie je to melodrama o trošku neortodoxní rodince, kde tatínkovi sice tak trošku straší ve věži, ale i přes svůj handicap (nebo možná díky němu) je to nakonec ten nejlepší táta, jakého si můžou jeho děti přát. Námět zní jednoduše a klišovitě, ale ve skutečnosti jsou ve snímku dobře načrtnutí démoni psychické poruchy, kterou se můžou "pyšnit" mnohé známé osobnosti. A není to další typická americká volovinka, jako spousty jiných. Tento film vás opravdu pohladí po duši. Co mě překvapilo - takový film a má jen 68%? Proč?

Aliance (2016)

Po Rezistenci jsem si nebyl jistý, jestli chci třetí pokračování ságy vůbec shlédnout, ale nakonec jsem to zkusil, a nelitoval. Třetí díl je nabušený různými scifi parádičkami od silových polí, přes inteligentní drony, až po celá staletí trvající experimenty na lidech. Najdeme tu i novodobé rasisty, kteří jakoukoliv odchylku od ideální genové výbavy shledávají jako bezcenný odpad. Akce je tu taky dost, a i když se tu zase najdou nějaké nelogičnosti (špatný déšť asi za hradbami neprší), tak příběhově to pěkně odsýpá. Za mě asi nejlepší díl ze série.