Sputnik

Vzhledem ke svým kontroverzním metodám je mladá lékařka Tatiana Yurievna (Oksana Akinshina) na propasti ztráty lékařské licence. Její kariéra však možná neskončila. Poté, co je Tatiana přijata armádou, je přivedena do zabezpečeného vědeckého výzkumného zařízení, aby vyhodnotila velmi zvláštní případ, případ Konstantina Sergejeviče (Pyotr Fjodorov), kosmonauta, který přežil záhadnou vesmírnou nehodu a vrátil se na Zemi jedinečně pozměněn: uvnitř něj žije něco, co se ukazuje až pozdě v noci. Armáda však má zlověstné plány. Tatiana chce zabránit tomu, aby vojáci zabili Konstantina. A stvoření samo o sobě prospívá ničení. (C0r0ner)

Deyw

indie ruska verze arrival - ale cest bratrum jak to natocili, kamera,hudba,strih,efekty..perfekto zase je mi smutno ze jsme takovy bridilove, snad ten zizka vyjde, ale jinak respekt bratrum - aspon za prvnich 40min top - pak se ztoho stane vole takova picovina ten pribeh a nelogicka sracka, ze to neni mozny..takhle to zahodit.. a ten konec dopici !!!!!! no bylo to nadejny ale bohuzel.. :( ()

xxxvodnikxxx

' Jsme na tomto světě přeborníci v tom "bát se " ' Prostě si takhle přiletíte z výletu na oběžnou dráhu, něco se stalo, máte amnézii, jenom copilot je mrtvej za nejasných podmínek.. Co by se asi mohlo stát, žejo.. Celkem povedený snímek, myslim, že krom jiného celkem pěkně vykresluje ruský režim, nebo spíš myšlenkové pochody v neobvyklých situacích ()

honajz

Být to kratší, budu s hodnocením vstřícnější, ale žel vaty je tu dost. Na druhou stranu je monstrum slušně animované, Alla Pugačeva a její píseň je ironické mrknutí očkem na znalé minulého režimu, a hlavně má film velmi dobrou atmosféru, zvláště na té základně. Jen konec mě poněkud překvapil, protože jak? Jak se tam dostal? A kdo to vlastně je? Asi mi něco uniklo při představování obou kosmonautů. ()

Lacike

Ruská variácia na Votrelca. Ale neodohráva sa to v budúcnosti vo vesmíre, ale v Rusku v roku 1983, takže si užijeme aj nejakých tých zákerných komunistov, ktorým sa nedá veriť. Hlavne to ale nie je atmosférický horor ale drvivú väčšinu filmu to je pojaté psychologicky. Skúma sa jak príšera, tak aj hostiteľ s ktorým je neustále v symbióze. Doslova si jak u psychológa rozprávajú o svojich snoch s odvážnou ruskou doktorkou. No a na konci sa dočkáme trochu akcie. Zahraté to je dobre. Najviac ma bavil Semiradov, ktorý to tam mal všetko pod palcom. Bol presvedčivý v každej polohe. Od chápavého šéfa po akčného hrdinu, ktorý tam pobehuje so samopalom. Mínusom je stopáž. Chcelo by to o takých 10-15 minút skrátiť a občas sa tá doktorka správala dosť hlúpo a nevedecky. Ešte spomeniem hudbu. Na jednej strane sa mi páčila, ale na druhej strane miestami k scénam príliš nepasovala. To neustále monumentálne bubnovanie aj keď postava ide z jednej miestnosti do druhej bolo trochu smiešne. Takže výsledkom je zaujímavá variácia na Votrelca, ale len tak na jedno pozretie. 6/10. ()

JASON_X

Chcete-li si film bezproblémově užít, smiřte se dopředu s tím, že sovětské reálie z doby doznívajícího brežněvismu (1983) jsou poněkud zkreslené, vyumělkované, dnešnímu divákovi přizpůsobené. Takže třeba doktorka Taťjána je nevěrohodně oprsklá, prostořeká a svéhlavá, doktor Rigel, ambiciózní kariérista, se ze dne na den nevěrohodně stane mužem svědomí a bojovníkem za pravdu, nebo plukovník Semiradov se nadřízeným nevěrohodně utrhne ze řetězu a na vlastní pěst nechá dělat vražedné pokusy na lidech... tedy vlastně na vězních, eto ně ljudi. A taky se smiřte s tím, že ruští scénáristi, chtějíce být asi hollywoodštější než hollywoodští, vám do temného thrilleru o parazitickém šmejdu z vesmíru zakomponují nadprůměrně přiblblou skorolovestory, postavy nechají mluvit i jednat hodně nepravděpodobně a dorazí vás pak ještě uslintaným epilogem. Pokud ale tohle všechno přijmete, čeká vás solidní hustoatmosférické až jemně horrorové scífko, v hlavní roli se slizkým mimozemským sympaťákem, kterého bych asi nejlíp pojmenoval nějak jako mozkožer, hlavodrť, nebo lebkoluskoun. Nejzajímavější scéna: Budu asi za podivína, ale zaujal mě krátký moment, ve kterém se Taťjána s Rigelem před vojáky tajně domlouvali latinsky. Jo a shodou okolností znám a mám rád i tenhle melancholický song, který ve filmu nepřímo několikrát zazní: https://www.youtube.com/watch?v=tXfQxidhVEg ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi