Micro Men (2009) (TV film)

Tento z části dokument, z části drama, ale ponejvíc skvělá komedie je naprostá nutnost pro každého IT fanouška, pro kterého byly osmibity typu ZX Spectrum v dětství (nebo i v dospělosti) první počítače vůbec. Je to sonda do historie firmy vlastněné geniálním Clivem Sinclairem, kterého proslavil právě onen krásný malý počítač. Dále je o vzniku konkurenční firmy Acorn, která vznikla vlastně jen díky tvrdohlavosti a pocitu neomylnosti též pana Sinclaira, a o následném nelítostném konkurenčním boji. Psal jsem komedie, a ano, to je především. Když po přednášce 3 dámy pochlebují panu Sinclairovi z poněkud jiného důvodu než zájmu o techniku, nebo když se Sir (ano, ten počítač mu vydobyl rytířskou hodnost) snaží ze všech sil (a pomocí nepředstavitelných financí) rozhýbat své elektrické vozítko v době, kdy je technologie baterií něčemu takovému ještě na hony vzdálená, zatímco ke konci filmu ho na výletě v onom vozítku předjíždí kamiony Microsoft, tak to jsem se musel vážně smát, až jsem se za břicho popadal :)) Jeden z mála filmů, které opravdu pohladí po duši.

To (2017)

Skvěle natočené, ale oproti knize přece jen poněkud jiné. Těšil jsem se tak na některé okamžiky, které prostě nepřišly. Některé pasáže, které z knihy nevynechali a nejsou pozměněné, například bezdomovec skolený příjicemi v posledním stádiu, jsou famózní :) Jsem zvědav na druhý díl.

Miss Hanoi (2018)

Spojení odulého českého policajta se špatnými zuby a xenofobními kecy s krásnou Vietnamkou mohlo být možná strhující, ale ve výsledku je to nic moc. Prkennost scénáře i herců to asi zabíjí nejvíc. Škoda, protože začátek (seznamování odlišných kultur) vypadal docela slibně. Možná to chtělo jen o trošku menší ambice, a nezkoušet spojit nespojitelné. Kamera dobrá, ale ta to nezachrání.

V síti (2020)

Super dokument o temné sféře našich sociálních sítí. Konec s obhajujícím se psychopatem - vedoucím dětských táborů, mě úplně rozseknul. On se svým konáním jen bránil...

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

U Toutatise! Vyměnili herce hrající Cézara a Panoramixe, a výsledek je spíš katastrofa. Skvělá scéna, kdy Kleopatra ve spěchu vyrazila za Cézarem (nesena 50-ti otroky), byla zcela zabita neherectvím Alaina Chabata. Proboha proč.. Beru to jako urážku skvělého komiksu. Asterix a Obelix z roku 1999 je tak nepřekonaný.

Asterix a Obelix (1999)

Oceňuji co největší snahu převést komiks do hraného filmu. Zde se to povedlo skvěle, a byla tak radost vzpomínat na komiksy ze Sedmičky pionýrů (ze 70-tých let, dodnes si myslím, že to byl nějaký solidní stranický faul :)).

Zlý časy v El Royale (2018)

V kdysi slavném, nyní zapomenutém, a trošku děsivém hotýlku se hrou osudu sejde banda největších bad boys (and girls) z širého okolí, a zábava tak může začít. Ze začátku jsem se bál, co z toho vyleze, ale nakonec se z toho vážně vyklubal solidní biják s pěkně prokreslenými charaktery všech zúčastěných. Ano, trošku jako od Tarantina, ale na rozdíl od něj nebylo díkybohu všechno až absurdně propointováno a všechna tajemství nebyla odhalena, a divák má tak určitý prostor pro vlastní závěry.

Mosul (2019)

Divácky náročnější snímek, kde banda arabských vikingů (říkají si SWAT) provádí svoji misi v rozbombardovaném Mosulu, obsazeném jednou z nejhorších teroristických organizací všech dob. Oceňuji použití arabštiny, stejně jako až na konci odhalený účel mise. Akční scény mohly být jistě lepší, ale zuřivé tempo celého filmu se upřít nedá. Těším se na další takový, protože jde o nesmírně zajímavé téma.

Tyranosaurus: Zhouba Aztéků (2007)

Jednu si to zaslouží, protože se u vskutku "realistických" animací dinosaura královsky pobavíte :))) Vlastně i všechno ostatní je k smíchu, a jako nechtěná komedie to funguje dokonale.

Tatra kolem světa 2 (2020) (seriál)

Projektu fandím od počátku, a nezměnily to ani různé kontroverze provázející expedici, navíc některými lidmi záměrně přiživované. Pan Havlíček na mě působí především dojmem, že si jde tvrdě za svým cílem, a nenechá si to nikým vymluvit. Nezbývá než popřát, aby celou expedici zdárně dokončil, aby si i divák jako já připomněl první Tatru kolem světa, o které tak nadšeně četl v ABC, a z které je nakonec bohužel jen velmi málo dostupných filmových materiálů.