Vlčí hory (2013)

Několik nadšenců vzalo své fotonádobíčko, a jeli točit přírodu do divokého koutu Karpat na Slovensko-Polsko-Ukrajinském pomezí, a o tom, že se jim to povedlo na jedničku, nemá cenu moc diskutovat. Kdo má rád záběry na přírodu a její divoké obyvatele, musí tohle prostě vidět. Celý dokument je kompozičně vynikající, s nevtíravým zvukovým doprovodem a komentářem, a na některé záběry jsem vážně zíral s pusou dokořán. Proč něco takového nevznikne v ČR, místo polodementní Cestomanie & spol..?

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Ani po 13ti letech, kdy jsem film shlédnul znovu, neztratil vůbec nic ze své atmosféry, syrovosti, a pocitu skutečné války. Nebo také pocitu, jaké to je šlápnout přímo doprostřed obřího sršního hnízda. Co šlápnout - přímo tam vletět po hlavě. Geniální režisér vytěžil maximum ze situace, kdy se několik desítek amíků ocitne v obklopení tisíců hodně naštvaných a zfetovaných černochů, jezdících ve svých polorozpadlých šrotech s kulomety, nesoucích na zádech bazuky, a neváhajících z nich kdykoliv vystřelit (a taky že vystřelí). Jako válečný snímek ho hodnotím asi nejvýše ze všech. Jako jedinou teoretickou vadu, o které ale asi většina lidí nemá ponětí, vidím jen to, že černý kompars hráli Maročané. Že Somálci přece jen vypadají trošku jinak, a nemají to označení "vychrtlíci" jen tak náhodou, je vidět například ve filmu Captain Phillips :)

Bedekr (2014) (seriál)

Německo není nejčastější cíl našich turistů, a ani nejpropagovanější. Z tohoto pohledu hodnotím kladně. Vlastně by to mohl být výborný dokumentární cyklus. Viděl jsem zatím 2 díly, ale s vypětím všech sil. Proč? Protože Pogodová.. Dobře si rozmyslím, jestli budu sledovat další díl, možná by bylo dobré se předtím opít..

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Vidět jen kousek z jednoho jediného dílu tohoto českého "veledíla" je pro mě něco podobného, jako sledovat reklamu od nejmenovaného eshopu se zeleným maskotem. Nicméně párkrát jsem to absolvoval, abych mohl napsat tento komentář :) Dodal bych k tomu jenom jednu věc. Přijde mi dost smutné, že existuje početná sorta lidí, která tímto seriálem žije, a dokonce se s jeho hrdiny ztotožňuje. Větší brainwashing si snad už nelze představit..

Neviditelní (2014) (seriál)

Shlédnuto zatím pár dílů, a můžu říct, že jsem se docela bavil. Na rozdíl od impotentních ordinací, ulicí, a jiného novodobého českého seriálového odpadu :)

V oku tornáda (2014)

Konečně velmi slušný remake Twisteru, i když se to ze začátku tak nezdá. Záběry na tornáda a jejich ničivou sílu jsou boží, a filmaři odvedli skvělou práci, včetně počítačových filmařů. Naštěstí nezůstalo jen u handycam záběrů, a je tam i dost doplňujících záběrů z ptačí perspektivy (možná to bylo myšleno tak, že někomu vzal kameru větřík). Ostatní aspekty filmu už tak dobré nejsou, například stupidní filozofické kecy studentíků a jejich natáčení časové kapsle, jakási snaha o rodinné drama, Obama-like ředitel školy apod.. to všechno si tvůrci mohli odpustit, a přidat třeba více vědeckých dialogů, či přidat záběry na meterologickou stanici. I tak jde ale o velice podařený katastrofický snímek, které já rád.

Třináctá komnata (2004)

Film byl natáčen v Alexandře, oblast Central Otago na Jižním ostrově. Jedna zajímavost tohoto města: Jedná se o nejsušší město celého Nového Zélandu, s množstvím srážek odpovídající takřka polopouštnímu podnebí :) K filmu: Jestli nějaké drama, tak toto. Film jsem si pustil vícekrát, podruhé jsem si vychutnával všechny motivy a na první skouknutí nelogické chování hrajících osob. Vše do sebe perfektně zapadá, vše je skvěle sehrané, prostě nádhera.

Odsouzeni zemřít (2006)

Celkem zajímavý námět byl doslova zabit neschopným scénáristou, a nejen jím. Tři blbci se třemi slepicemi si vyjedou na jachtě, naskáčou do moře bez vysunutého žebříku, a místo vymýšlení konstruktivního nápadu celý film ječí, vzájemně se mlátí a vraždí, zatímco všechny použitelné věci (včetně některých z nich samotných) nechají utopit v moři. Zajímalo by mě, jak probíhala ona skutečná událost, protože nevěřím, že by se taková exhibice debility dokázala uskutečnit, navíc u údajných vysokoškoláků. P.S. Oni si to vážně dovolili dát do kin?

Vše je ztraceno (2013)

Takřka osmdesátiletý Redford se rozhodne, že stráví podzim svého života sám na jachtě kdesi v oceánu. To ale ještě netuší, že si zahraje v nejdelším dílu Boje o přežití, kdy mu potměšilý osud naháže pod nohy pořádnou hromadu klacků, od kovového kontejneru proraživší mu loď počínaje, po slanou vodu v kanystru pro sladkou konče. Ačkoliv zazní jen pár slov, nenudil jsem se. Pro ty, kteří by se chtěli také plavit po oceánu, docela slušný náhled toho, co všechno je na takové jachtě k mání :)

Hra (1997)

Zajímalo by mě, kolik by taková hra stála jejího pořadatele v reálu :) Každopádně velmi zajímavý nápad. Akce a napětí je přehršel, a závěr asi málokdo čekal. Ještě taková poznámka: Nevím, jestli je dobře, že oficiální text distributora prozradí téměř celý děj filmu..