Pán much (1990)

Skvělý film s dokonalým koncem. Rozebírat téma by bylo na sakramentsky dlouho, dotýká se to těch nejzákladnějších kamenů lidské osobnosti a společnosti, kamenů, které z nás ani v té nejvyspělejší civilizaci prostě nikdy nevymizí. Je potřeba vyzdvihnout skvělé a přirozené herecké výkony malých herců, atmosféru i sympatickou stopáž. A ten konec... Ono se vlastně od těch dob loveckých společností, do kterých se kluci vrátili, zase tak moc nezměnilo. Jen to má dnes jinou, sofistikovanější podobu. Ten závěrečný kontrast byl geniální. A to, co se civilizace snaží potlačovat, je zdrojem veškerých problémů. Těším se na knižní předlohu.

Mandragora (1997)

Paní prodavačka, která mi DVD prodávala, mi snad čtyřikrát řekla, že je to hodně drsné. Známá, která u mě DVD následně viděla, mi řekla, že je to prý drsné. Tak jsem se na to podíval - ano, je to drsné. A taky dosti depresivní. Film myslím si dobře zobrazuje téma, kterým se zabývá, bohužel provedení je dost špatné - pofidérní herecké výkony, slabý scénář, režie taky nic moc.

Lolita (1997)

Na konci čtyřicátých let měli v Americe zajímavé sekačky na trávu...

Shrek Třetí (2007)

Co blbnete, vždyť je to skvělý film, od začátku až do konce jsem se dusil smíchy, nesčetné množství narážek a vtipných hlášek, skvělý scénář, pořád se něco děje, po technické stránce perfektně zvládnuté. No jo, ale protože je to třetí díl, tak jdeme klasicky trapně s hodnocením dolů, že...

Zázraky života (2010) (seriál)

Další seriálový potrat... nebo spíš seriálová impotence?

Pokání (2007)

Absolutně nudný film bez obsahu. Začátek se mi líbil, ale pak už jen nuda a nuda. Nedodíval jsem se do konce. Vůbec mě to nechytlo. Vizuálně moc pěkné, ťukání psacího stroje nápadité. Ale k čemu to, když je to celé úplně o ničem.

Tři barvy: Bílá (1994)

Nejslabší článek Kieslowskeho trilogie. Oproti Červené a Modré se mě tento příběh příliš nedotknul, nemá ani tak sofistikovaný, symbolický a hluboký děj. Rovněž použití bílých prvků v záběrech bylo nepostačující a nebylo tak bijící do očí jako v případě Červené. To ovšem nic nemění na tom, že se jedná o velmi kvalitní film pojednávající o lásce, odkopnutí a pomstě právě prostřednictvím oné lásky. Rovněž je to film lehce si pohrávající s historickými souvislostmi, jejichž zpracování divák historie znalý jistě ocení.

Skrývaná láska (2005) (TV film)

Nacismus a druhá světová mě dlouhodobě zajímají, ale nikdy ve mně nic nevyvolalo tak silnou nenávist vůči zrůdnostem páchaným nacisty jako některé momenty tohoto filmu. Je až k neuvěření, jaký hnus a zvrácenost se může v lidech skrývat. Co se HM dějové linie týče, byla moc hezká, dokud... dokud. Hodně se mi líbila kamera i vykreslení doby, stejně tak závěrečné informace v kostce o tom, jak bylo nakládáno s homosexuály během 2SV a jak na ně bylo ve Francii nahlíženo po ní.

Latter Days (2003)

No nic moc. Christian mi byl neskutečně nesympatický, misionář v pohodě, ale vůbec jsem to těm dvěma klukům nevěřil. Hezky natočené, občas zamýšleno i jako zábavné, ale nudné, plné klišé, ničím nezajímavé a ještě k tomu s trapně přislazeným koncem. Obyčejná romantická rádobykomedie/rádobydrama, jen s tím rozdílem, že ústřední dvojicí jsou dva kluci. Z celého filmu mě vlastně nejvíc potěšila instrumentální hudba Erica Allamana.

Místo dopadu: Berlín (2009) (TV film)

Čekal jsem odpad nejodpadovitější, ale nebylo to zase tak hrozné. Dokonce jsem u toho vydržel a místy mě to i bavilo, i když takovým zvráceným způsobem. Jistě, klišovité emoce, nereálnost, absolutní předvídatelnost, typická německá trapnost, ale existují mnohem, mnohem horší filmy.