Sedm (1995)

Zajímavý (téma), ale zároveň dobře předvídatelný (konec) thriller s pár překvapivými momenty. Do přehnaných výšin vynesen patrně kvůli tomu, že tam hraje ten Pit nebo jak se jmenuje a ten druhý detektiv. Několik zajímavých myšlenek v rámci rozhovorů, ale to, co je tak vychvalováno (atmosféra, Fincher, detektivní duo) se mě nějak závratně nedotklo.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

80%? ROFL. Konečně jsem se dneska odhodlal na to podívat a můžu jen litovat těch promarněných nedokoukaných dvou hodin plných debilních a nevtipných ožraleckých žvástů a situací.

Lítám v tom (2009)

Nic nového pod sluncem, prostě další z filmů zabývajících se životními hodnotami, plný klasických klišé ala kritika emerikn drímu nebo práce vs. vztahy.

Podivní (2010)

Nejsem úchyl, aby se mi líbilo, když zmutovaným virem vztekliny nakažený šílenec probodává rycími vidlemi pacienty připoutané na lůžko jednoho po druhém... Nj, horor, co jiného od tohodle žánru taky očekávat, než trapné lekačky a úchylné sadistické scény.

Příští správná věc (2000)

Ááá, konečně po dlouhé době další pětihvezdičkové hodnocení. Je přehnané, přiznávám. Film působí v mnoha momentech kýčovitě, mnohé momenty typu zpívání na pohřbu, omdlívání nebo afektované uklízení po ajejej noci jsou ultratrapné (prakticky celá komediální linie filmu je jeden velký trapas), dále se mi nelíbilo laciné ukazování namakaných těl Everetta a Bratta (pan režisér v těch steroidních masových bocháncích protkaných šlachami snad spatřoval nějakou estetiku?), lehká herecká umělost Madonny, buznoidní chování postavy Everetta, slizkost Bratta, a mohl bych dále pokračovat. Tak proč tedy pět hvězdiček? Námět. Scénář. Myslím životní scénář. Best friends make the best mistakes...

Anděl zkázy (1962)

Hloupost, nedokoukáno, a ani mě ten vychvalovaný konec jaksi nezajímá. Když v tom někdo spatřuje intelektuální žranici, aťsi. Ale pro mě je to zbytečně vyplýtvaná filmařská páska.

Čas, který zbývá (2005)

Ozonovi na chuť asi nikdy nepřijdu. Neumí točit filmy tak, aby se mě jakkoliv dotkly.

Another Gay Movie (2006)

No to byla zase rozporuplná šílenost, kdy jsem kvůli některým scénám chtěl dát pět hvězdiček, kvůli jiným odpad nejodpadovitější. První případ se týká narážek na jiné filmové počiny s gay tématikou, to bylo geniální (matka hrající na piano - ROFL!!!). Druhý případ se týká humusovitých scén typu glass table nebo vyprazdňování střev, ty byly tak odporné a hnusné, že to člověka totálně znechutilo. AGM je prostě kravina, kterou si člověk nějak víc užije pouze pokud se orientuje v LGBT tématice, gay filmech, má angličtinu na úrovni B2 a výš a je schopný překousnout tuny situací daleko překračujících hranici vkusu.

Jaderná havárie: Den první (2008) (TV film)

Drama o tom, co by se mohlo stát, ale s pravděpodobností blížící se jistotě se nikdy nestane. Jaderné elektrárny jsou bezpečné, celé problematice radioaktivity bohužel drtivá většina obyvatelstva vůbec nerozumí. Ač je Rakousko moje nejoblíbenější země, ten rakouský strach z jaderné energie jsem nikdy nechápal. Ve filmu jsou obsažena snad všechna klasická klišé (spořádané rodiny v ohrožení, těhotná manželka v ohrožení, děti ve školce v ohrožení, mladý pár v ohrožení, hádka mezi otcem a synem a následné usmíření, testosteronové souboje na pracovišti atd atd..), no prostě hrůza, ale to se dalo čekat (zpívání dětí ve školce mi připomnělo bohužel snad nikdy nezapomenutelnou scénu z filmu Oktopus 2, kdy děti zpívaly v uvězněném autobuse Old McDonald had a farm...). Celkové vyznění je mdlé, radioaktivita bohužel nejde vidět, ale tvůrcům se docela povedlo vykreslit ten pocit, že něco visí ve vzduchu, nicméně film je zakončený hodně otevřeným koncem, takže čekám pokračování ala Jaderná havárie: Den druhý.