Dar od Boha (2005)

Výjimečně nebudu psát vlastní komentář, protože bych se opakoval - mohl bych se podepsat pod komentář uživatele Allana, naprostý souhlas...

Beautiful Thing (1996)

Ano, Beautiful Thing není nikterak dokonalý film, ale je velice příjemný a pohodový. Kluci sympaťáci (už kvůli Glenovi Berrymu, kterého znám z Vražd v Midsomeru (hrál v epizodě Destroying Angel), jsem se na tento film musel podívat). Moc mě potěšilo podbarvení písničkami mojí oblíbené Mamy Cass Elliot. Prostoupeno klasickým britským ironickým humorem a sociální dramatičností, kterou Britové umí perfektně podat a která v kombinaci s jejich humorem působí fantasticky. A pokud AngelAngie a Brygmi daly Beautiful Thing dvě hvězdičky, tak opravdu nechápu, za co daly třeba té trapárně Latter Days pět.

Presque rien (2000)

Divný film. Nepříjemně rozkouskovaný a zmatený. Má dosti smutnou atmosféru, která ale emočně zůstává tak nějak vpovzdálí. Mdlé, špatně natočené. Moje občasná vzplanutí silnějších prožitků při sledování byla asi tak prchavá jako celý ten teplý, ale přesto chladný letní románek. Celé to šlo tak nějak rychle, okukujeme se, trochu si pokecáme a už se líbáme. Vlastně, tím je tenhle film odlišný od jiných tohoto typu, prakticky nijak neřeší tu jinou sexuální orientaci, což se dá určitým způsobem pochválit (chybí zde ty šokované reakce okolí typu "ty jsi gay?!"), byť to vyznívá dost nereálně. Žádný coming out, nic, prostě dva kluci se do sebe během letních prázdnin (prý) zamilují, prožijí spolu menší letní romanci, která jak už to tak bývá s koncem léta skončí, jakoby se téměř nic nestalo...

Zamrzlá země (2005)

Tím butterfly efektem, zacykleností a propleteností jednotlivých příběhů mi to trochu připomnělo Babel. Smutné finské drama o tom, jak je obtížné jít do kopce a jak lehké je koulet se z něj škodolibými hříčkami osudu dolů, do propasti životních ztroskotání.

Pád Třetí říše (2004)

Skvěle zfilmovaný a prakticky i zdokumentovaný pád Třetí říše. Herecké výkony mistrovské, od výbušného, od reality odpoutaného Hitlera, přes zmagořenou Braunovou, po národnímu socialismu bezvýhradně oddané manžele Goebblesovy. Z krvavých scén mi špatně nebývá, ale při amputacích a detailu vystřelení si mozku z hlavy se mi udělalo opravdu blivno. Nádherné vizuální efekty, nádherně vytvořené prostředí zdevastovaného Berlína. Délka filmu je mírně ubíjející, byť je díky ní zaznaménano, jaký měl konec války dopad na všechny skupiny Berlíňanů potažmo Němců. Nicméně pět hvězdiček nelze dát z toho důvodu, že ve filmu vystupuje obrovské množství postav a člověk se v tom ztratí, přičemž velký počet postav navíc působí i drobné scénaristické problémy.

Láska je láska (1998)

"Come out!" - a byl coming out. Letní bouře mě nahlodala a Fucking Amal mě přesvědčil, že existují teenage filmy, na které se dá dívat bez pocitu trapnosti, jen nesmí být z americké dílny. Film s teenage a lesbickou tématikou, který byl pro mě zajímavý tím, že je z doby, kdy mobil ještě nebyl něco tak běžného jako dnes. Načrtnuté různé problémy dospívání, hezký příběh dvou naprosto odlišných holek, které si k sobě postupem času najdou cestu a najdou to, co potřebují. A Alexandra Dahlstrom je fakt kočka.

Práce pro chlapa (2007)

Občas trpce zábavné, ale jinak ničím příliš zvláštní film.

Rok vlka (2007)

Jak napsala uživatelka JANARYBA: "Obsah od distributora je perfektní.". Souhlasím. Bohužel je ale lepší než film samotný. Vykreslení bariéry mezi Sari a okolním světem v důsledku její epilepsie mi přišlo nějak nedopečené. Z mnoha situací je jasně vidět, jak je pro ni těžké žít normální život. Rozmazané vidění při potkání Ilariho na chodbě, vyloženě epileptická písnička a světelné efekty na večírku, a zvláště pak bazén a nutnost bydlení s někým, kdo by v případě záchvatu pomohl. Velice správně a komplexně podané, ale chybělo mi tam to hlavní - pocit tísnivosti a strachu. A přitom z chování Sari to šlo tolikrát tak dobře poznat, ale nějak to na mě nepůsobilo v té emotivní rovině. Nevím proč, možná je jen chyba na mojem přijímači :) Každopádně vizuální stránka věci je moc pěkná, ať už se jedná o ztvárnění záchvatů, záběry fakulty, venkovního prostředí, sexu. Děj je podaný prostým způsobem, občas až příliš prostým, a to je nejspíš i to, co mi zabránilo prožít tento film komplexně a nedát tak vyšší hodnocení, přestože kvalita jde opravdu vidět. Silné tři hvězdičky.

Firma (1993)

Předvídatelné dvě a půl hodiny nudy. Nesedlo.