Sám doma (1990)

Tak takhle přesně vážení, má vypadat nefalšovaná vánoční komedie. A proto se z ní stal kult (alespoň u mé maličkosti), který málokterá novodobá vánoční komedie, zatím nepřekonala (krom skoro stejně oblíbených Vánočních prázdnin s Chevy Chasem). Lví podíl má na tom určité (zde překonávající se) John Williams, se svojí čarokrásnou hudbou. Dále rejža Chris Columbus, a zde 10 ti-letý Macaulay Culkin, který se zde proslavil, a na svůj věk hraje neuvěřitelně přesvědčivě. A ostatní herci také nijak zvláštˇ nezahálejí...za zmíňku stojí zlodějíček Joe Pesciho, vynervovaná mamka Catherine O'Hara či muzikant John Candy. Musím také pochválit český dabing, který se vážně moc povedl. Jedním slovem, je vše perfektní... Rozhodně jeden z filmů, bez kterých u nás nemůžou proběhnout ty pravé Vánoce. ,,Harry! Jdu do baráku!" 100%

Twilight sága: Zatmění (2010)

No, alespoň to nebyla taková lobotomie, kterou jsem pociťovala u předcházejícího dílu. Ale ani tahle novinka, mi nebrání, abych se s hodnocením pohnula o něco víš. Prostě film je stupidita, s tragickým scénářem, který je místy nechtěně vtipný. S dialogy které jsou jak s pomocné školy, kterým ani zdaleka nepomáhají mdlé (v lepším případě) výkony hlavních a vedlejších protagonistů. 1* za Bryce Dallas Howard. 20%

Nebezpečná rychlost (1994)

Zhruba třičtvrtě hodiny, to vypadalo jako pompézní pětihvězdičkový akční film (akční filmy nejsou moje kafe, tak to už je co říct). To by ale nesměl zkazit závěr, odehrávající se v metru. Nechápavě jsem kroutila hlavou, přišlo mi to už přemrštěné- děj, neohroženost hrdiny a hlavně do očí bijící logické chyby. Zkrátit plus-mínus o 20 min., a byl by to pro mě akční film par excellence. 75%

Souboj Titánů (2010)

Vře mi krev, z toho jak nám ''amíci'' przní naše evropské báje kravinamy, s absencí faktů (černej Pegas mě dostal). Distributoři si namastí kapsy, a aby to bylo co nejvíc cool tak tam naflákají plno akce, super drsňácké dialogy, nechutně přehnanou digitální podobu potvor který jako by vypadli z oka stvůrám z Mumie či z Pirátům z Karibiku. Nebudu tady rozepisovat co bylo dál špatně, protože bylo špatně skoro všechno... horší remake jsem snad ještě ani neviděla. 1* za charismatického Háda Ralpha Fiennese.

Spirit - divoký hřebec (2002)

Fantastická, dynamická hudba Hanse Zimmera. To asi jediné, co mě po zhlédnutí téhle kresleno-animované pohádky uvízlo v paměti. Jinak příběh byl strašně slaboučký. Animace byla ucházející, co mě na ní ale štvalo, byla mimika a chování koní (např. chlemtavé pití vody, vrtění ocasem - to dělá snad pes, ne?). Zajímavé bylo, že tvůrci místo aby namluvily koně hlasy, nahradily je typickým koňským řehotem. 60%

Ocelová pěst (2011)

Nevím jak ostatní, ale já se bavila téměř královsky. Snímek vás pohltí a vyplivne vás až na konci. Spojte filmy jako Rocky + Železný obr + Transformers a vyjde vám z toho Ocelová pěst. Jakkoli to může působit jako klišé na rodinné hodnoty, či jako ke konci prohlubující se patos… Zdání klame. Je to umírněné a ve vší početnosti únosné. Což je vzhledem k tomu, co se v Hollywoodské továrně v poslední době točí skoro zázrak. Mladý Dakota Goyo, je slibnou nadějí do budoucna. PS: Nepřipomínal vám taky malého Anakina Skywalkera ze Skryté hrozby?

Sladký život na palubě (2008) (seriál)

S jistotou to nejlepší co na kanálu Disney Channel nalézt, o třídu lepší než Sladký život Zacka a Codyho který se odehrával celý v hotelu. I když je to místy tak pitomé, že to ani nepotřebuje komentář… vždycky se stačí nad tím povznést, a díky tomu si užijete pár trefných hlášek a bude vás to vcelku bavit. 48%

Helena (2012) (seriál) odpad!

Kameňák v seriálové podobě… Uběhne pouhopouhých 5 minut, a tvůrci nejmíň 30x vloží umělý smích mezi rádoby vtipné věty. Doslova čiré sitcomové zlo, které je parodií na seriál. TV Nova prostě bud' točí pořady pro puboše (x-tá superstár), nebo mozek-vymývající seriály pro důchodce, to ji živí.

Variácie (1999) (pořad)

Viděna Popcornová kultúra. Nic víc,nic míň.