Strašení (1963)

Vcelku nadprůměrný retro horor, na kterém se bohužel zub času zčásti podepsal. To mu ale nebrání diváka zaujmout svým dobře budovaným napětím, které je podpořeno bezvadnou kamerou a prací se zvukem. Jako jeden ze záporů vidím herečku, která hrála hlavní postavu, lezla mi neuvěřitelným způsobem na nervy- nesympatická, afektovaná, infantilní až chvílemi lehce retardovaná. Ostatní herci byli v pohodě. 75%

Kokosy na sněhu (1993)

"Někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí.Ve předu je Denis a za ním Junior, Yul a Sanka... Vyhraje Jamajka." / "Myslím, že kdyby Švýcar viděl pěknou holku, řekl by: Ein, zwei, drei... a přejel by ji bobem."/ Irv: "Bob je v celku jednoduchá věc". Černoch v hledišti: "To je hajzl taky!... xD A to je jen zlomek kultovních hlášek z tohoto filmu mého dětství, hlavně z nostalgie musim dát 5*.

Tramvaj do stanice Touha (1951)

Ještě teď ten film rozdýchávám… Elia Kazan stvořil snímek, na který člověk jen tak nezapomene, za pomoci téměř geniálního scénáře, s tématem které ani po celých 63 letech nezestárlo ani o píď. Co mě ale při vzpomínce na Tramvaj do stanice Touha vyvstane na paměti jako první, bude neskutečně hrající duo hlavních protagonistů, které by mělo být učebnicovým příkladem pro každého začínajícího herce. Přirozeně hrajícího Marlona Branda v roli živočišného, agresivního cholerika a navýsost teatrálně hrající Vivien Leigh chorobně patetickou Blanche. 90%

Plastiky celebrit (2012) (pořad)

Pořad internetové televize Stream.cz. Její redakce a plastický chirurg hodnotí povedené či nepovedené plastiky slavných- nic víc, nic míň. O to víc jsou zajímavé jiné pořady této internetové TV, které by na ČSFD potřebovali profil na zhodnocení, jako např.: Slavné dny, Slavné sportovní okamžiky či Filmové maličkosti, anebo již dokončené Slavné dvojice.

Všichni prezidentovi muži (1976)

Velmi dobrý konverzační film mapující jeden z největších skandálů, co se kdy v americké politice udál. Na snímku mi mírně vadila chvilková nepřehlednost ve jménech a po nich následných souvislostech. Po zjištění že kniha od dvou skutečných novinářů (podle níž vznikl film) byla ještě podrobnější, mě přivádí k faktu, abych před scénáristou (pomyslně) smekla. Ukončím to úryvkem z Forresta Gumpa který nelze nezmínit: ''V protějším hotelu asi vypli proud, protože tam chodí nějací lidé s baterkama'' :)). Podobné filmy- JFK, Duel Frost/Nixon.

Trhák pana Bowfingera (1999)

Vzhledem k zdejšímu (dle mě) podřadnému hodnocení, originálně svěží komedie s překvapivě dobře hrajícím Eddiem Murphym. Vynikající, doslova taková ''Ed Woodovská'' zábava od začátku do konce.

Velký Gatsby (1974)

Rozvleklé a utahané dílo, navíc s puncem nudy… Mia Farrow mi zde přišla nezvykle nesympatická, možná to bylo postavou patetické Daisy, která na mě působila jako povrchní připitomělá husička co vidí jen prachy. Tahounem filmu jsem předpokládala že bude Redford, kterého mám odjakživa ráda, ale i ten na mě působil nemasně neslaně. Jsem zvědavá na Luhrmannovu verzi, a podání již zmiňované Daisy, pro mě vesměs oblíbené Carey Mulligan.

Titanic (1996) (TV film)

Pokud někteří vyčítaly Cameronovi (cituji) jednoduchost, kýčovitost a přeslazenost příběhu jeho slavného opusu, tak ať si preventivně pustí tohle. Po tomhle, myslím, že své přesvědčení přehodnotí. Všechny příběhy do jednoho, které se zde odehrávají, jsou prostinké a studené jak psí čumák, okořeněné slušnou dávkou trapnosti. Tomuhle faktu pochopitelně nahrávají podprůměrní herci a scénář, který se dělí na dvě poloviny. Ta polovina příběhová (jak jsem již zmínila), jde neúprosně ke dnu, spolu s Titanicem. Naopak druhá polovina, by sama mohla fungovat jako vynikající dokument. Určitě ne vizuálně (tam nastavil Cameron laťku pořádně vysoko), ale co se informací týče. Například jsou zde více rozebráni radisté na Titanicu, neschopnost spojení se s nedalekou tajemnou lodí mezi Titanicem a oficiálně nejbližší lodí Californian, či případ samotné SS Californian která přijela později, než pro přeživší spasná Carpathia, která byla o více než 50 mil dál. Ale i zde jsem našla pár restů, které nelze přehlížet- první důstojník Murdoch ve filmu spáchá sebevraždu (stejně jako v Cameronově verzi) a přitom byl brán za hrdinu,který pomáhal pasažérům, kde mohl, a šel ke dnu s lodí. A absence dalšího hrdiny, šéfkonstruktéra Titanicu- Thomase Andrewse. Tak či onak, informace o tajemné lodi a lodi Californian, byste zase v Cameronově Titanicu nenašli. A proto dávám průměr, za vcelku podrobně historicky doložená fakta a za jediný výborně zahraný charakter, a to je kapitán lodi Smith, který mě dostal svými posledními slovy které zde musím napsat: V NOVINÁCH POŘÁD OMÝVALY JEDNU MYŠLENKU- ANI SÁM BŮH, NEMŮŽE POTOPIT TUHLE NEPOTOPITELNOU LOĎ. A ONA DOSTALA TO SPRÁVNÉ JMÉNO- TITÁNI SE JEDNOU ODVÁŽILI PROVOKOVAT BOHY SVOU NADUTOSTÍ A PÝCHOU, A ZA TO BYLY SVRŽENI DO HOROUCÍHO PEKLA.

Insidious (2010)

Vymítač ďábla + Paranormal Activity = Insidious, hororový nářez co se povede jednou za několik let. Ať už to bylo ke konci lehce přitažené za vlasy, svůj účel to splnilo- Atmosféra by se dala krájet, napětí trhalo nervy, z lekaček mě málem kleplo. Uff... Naposledy jsem se tak bála u Záhady Blair Witch.

Šmoulové (2011)

Trailer vypadal na průser roku, o to víc mě překvapilo že se mi Šmoulové vcelku libily. Bylo to snesitelné a vtipné, hlavně díky šévce Sofíe Vergare a šmoulovi Mrzoutovi.