Popelka (2015)

Troufám si tvrdit že tohle je nejkrásnější hraná pohádka, která se urodila od Hvězdného prachu. Opravdu se mi moc ulevilo že Popelka neprošla jakoukoliv přehnanou modernizací. Neobjevily se v ní žádné pop-kulturní odkazy, přeformulovávání příběhu nebo se z ní nestala CGI velkolepá fantasy. Kenneth Branagh ji pojal jako jednu z odlehčenějších Shakespearovských her, a dobře udělal. Scénárista správně použil přirozené a svěží dialogy, vystačil si s notoricky známým příběhem, ke kterému nic extra nepřidával, nic neubíral, jen jej párkrát s citem rozvinul. Svojí fenomenální hudbou, dost podpořil už tak magickou atmosféru Patrick Doyle. Sandy Powell která je zodpovědná za Popelčiny nádherně modré šaty a autor výpravy Dante Ferretti si dost hlasitě řekli o další Oscary. Kapitolou samou pro sebe je plesová scéna, kdy jsem si doslova užívala když Lili rozprostřela tu modrou nádheru kolem sebe. Casting se také povedl: počínaje krásnou a nevinnou Lili James, udatným a čestným princem Richardem Maddenem nebo fenomenálně-teatrání macechou Cate Blanchett. Branaghova Popelka je klasická, majestátně natočená, v té nejnaivnější, ale nejryzejší podobě vzdává hold svému předobrazu, takhle mají vypadat pohádky. 80 %

Kingsman: Tajná služba (2014)

„Způsoby dělají člověka. Víte co to znamená? Pak vám tedy uštědřím lekci.“ Kick-Ass v bondovském hávu. Matthew Vaughn přidrzle ale zato s gracií sobě vlastní, vytvořil dílko které podle mě silně aspiruje na filmovou událost roku. Precizní a vysoce kvalitní film po všech stránkách, s originální a nesmírně dravou akcí. Šišlajícího padoucha Samuela L. Jacksona, frajerského agenta Colina Firtha či sympaťáka Tarona Egertona si zamilujete. Scéna v kostele je něco neskutečného, pokud ji viděl sám mr. Tarantino tak musel chrochtat blahem. /90%/

Úkladná vražda (2006)

Tak tohle bylo docela překvapení. Od snímku jsem nic extra nečekala a to bylo i dobře, protože tahle černohumorná satira s notnou dávkou ironie mi sedla. Kdo čeká originálni námět, bude zklamán. Protože děj není kdovíjak inovativní, v úkladné vraždě jde spíš o poutavé pojetí a dobře napsané postavy, včetně evil bitch v hlavni roli.

Dům z písku a mlhy (2003)

Film který si vás nenapadně, až plíživě omotává kolem prstu, aby si vás ve finále mohl citově rozložit na miliony atomů. U závěrečných titulek vám nezbyde nic jiného, než jen civět v němém úžasu, nad emoční katarzí tohohle povedeného melodramatu. Hodně tomu napomáhají smyčce Jamese Hornera, jemně vedená režie a prvotřídní herectví Kingsleyho a Connellyové.

Vlk z Wall Street (2013)

Aneb jak legendární režisér natočil jeden ze svých nejlepších filmů, a posunul DiCapria k životní roly... Martin Scorsese dal tímhle svižným kouskem všem pochybovačům jasně na vědomí, že do starého železa ještě zdaleka nepatří. Tuhle nekonvenční, dravou a ve všech směrech ujetou jízdu s herecky se překonávajícím DiCapriem, jsem viděla nesčetněkrát a stále se jí nemohu nabažit. Grazie maestro Scorsese... Film roku 2013.

Kráska a zvíře (2014)

Kráska má krásný vizuál- triky, kostýmy, scenérie... Tím ale výčet kladů končí. Příběh je trochu odlišný než v Disneyho 'masterpiece' verzi, ale to by tak moc nevadilo. Mnohem víc zamrzí alarmující nepropracovanost scénáře, který poslal ke dnu vzájemnou chemii obou protagonistů. A udělal z na první pohled krásné milé pohádky, nedůstojně bezduchou slátaninu. 55%

96 hodin (2008)

Akčním filmům moc neholduju (vlastně vůbec), ale tohle byla svižná a skvěle vygradovaná akcí nabitá pecka, která se lépe neocení ničím jiným, než plným počtem hvězd.

Hvězdný prach (2007)

"Jeden filozof se kdysi ptal: jsme lidé protože pozorujeme hvězdy, nebo pozorujeme hvězdy protože jsme lidé? Nesmysl... Ale dívají se hvězdy na nás? To už je otázka..." Hvězdný prach ... aneb nádherná, laskavá a originální fantasy pohádka, která se v dnešní době povede jen zřídkakdy. Za zmíňku stojí i plejáda herců, z nichž nelze nezmínit tranvesti kapitána Roberta DeNira, prohnanou čarodejnici Michelle Pfeiffer, ctižádostivého prince Marka Stronga či padlou hvězdu Claire Dance...

Hledám přítele pro konec světa (2012)

Tak, v první řadě začnu hereckým duem- Nudný a prkenný Carrel, přehrávající Keira která mě svou do očí bijící křečovitostí, párkrát tak znechutila, že jsem uvažovala že si ji odstraním z topky nejoblíbenějších hereček. První třetina filmu byla, dá se říct vcelku zabavná. Zbytek by jsem nazvala sterilní, neinovativní, přeslazenou nudou. Která se i ke svým 101 minutám, neskutečně vleče.

Mládeži nepřístupno (2013)

Blbější film jsem dlouho neviděla... Lituju některý áčkový herce a herečky, který se takovýmu shitu upsali.