Američtí draci (1998)

Nápad by to nebyl špatný, ovšem to by si tvůrci měli nejdříve pohrát se scénářem, ve kterém se to jen hemží klasickými klišé v dějových zvratech a dalšími nedotaženostmi hlavně v chování, reakcích a vykreslení charakterů hlavních postav, z nichž by vycházely motivy a impulsy k jejich chování. Za druhé si měli tvůrci uvědomit rozpočet, se kterým disponují, neboť i to se podepsalo ne celkovém dojmu snímku a to tak, že záporně. Michael Biehn se zde sice snaží, nicméně právě scénář mu podráží nohy, kde to jde a co naplat, ani nejlepší herec nedokáže věrohodně zahrát nevěrohodně napsanou postavu. O jeho společníkovi se nedá ani mluvit, možná, že to je dáno mou nesympatií k jeho představiteli. Každopádně jeho výkon by se ztěžka dal označit za herecký. Musím přihlédnout k tomu, že jde o tzv. B-film, tudíž jej musím srovnávat s ostatními filmy této kategorie. Z tohoto důvodu stanovím bodové ohodnocení mírně pod průměrem

Frekvence (2000)

Tento film si s ovlivňováním času hraje podle mého velmi věrohodně. Samozřejmě pár blbůstek se tam najde, ale kdyby se scénáristi drželi pevně a do důsledků pravidel, která plynou z ovlivňování přítomnosti v minulosti, film by postrádal kompaktní děj a myslím, že následkem toho by se v něm velmi těžce orientovalo

Hodný zloděj (2002)

Velmi vydařená atmosféra. Stárnoucí ale velmi dobrý Nick Nolte, Emir Kusturica ve vedlejší roli lupiče+ Tchéky Kario. Suma sumarum 4 hvězdičky.

Boeing 747 v ohrožení (1996)

Napínavý snímek, ve kterém si amíci odpustili ty svoje klišoidní kraviny(většinou je totiž hlavní hrdina nejlepší ve svém oboru, všude člověk slyší patriotismus apod.). No a Seagala se tohle klišé taky netýká. Kdo viděl pochopí.

Matrix (1999)

První a nejlepší z celé trilogie. Mělo to vše, co kvalitní sci-fi má mít. Nápad, napětíi, dobré triky, poselství a originalitu. Málokdy se tohle povede. Dokonce i Wachowští bratři by si tohle měli uvědomit, neboť by si o trochu déle rozmýšleli realizaci dalších dílů, jenž byly pouze zbytečná nástavba ke geniálnímu podkladu.

Matrix Revolutions (2003)

Takže, kde začít. Poslední díl mě zaujal o trochu více, než druhý(dal jsem mu tři hvězdičky) z několika důvodů. Film se nezabývá zbytečně vedlejšími postavami- v reloaded nám jich předhodili hned několik a všimnul jsem si, že v revolution už tyhle postavy byly skoro křoví(role monicy belluciové- Persephona v revolution seděla, čuměla a měla hluboký výstřih-neřekla ani slovo). Proč nám je tedy v reloaded tlačili do chřtánu, nevím. Za druhé, rádobyhluboké kecy v reloaded byly značně omezeny, nebo skutečně prohloubeny, za třetí film nekončí uslzeným happy endem(jen napůl), což mě potěšilo. Na druhou stranu sem trochu neuvěřil, jak v pohodě bral Neo svoje dost vážné zranění. Taky se mi nelíbí, že atmosféra původního matrixe je fuč. Zkrátka: Tyto dva díly mě nepřesvědčily, že jsou nezbytně nutné k pochopení celého matrixu a jsou nezbytnou součástí původního matrixe. Tudíž tady dávám čtyři(matrixu jsem dal pět).

Kill Bill (2003)

Film nechce od diváka, aby jej hluboce analyzoval, co se týče děje filmu, prokreslení postav a výpovědní hodnoty. Film nabízí prvoplánovou zábavu a geniálně zpracované detaily. Je až k nevíře, do jaké míry ze mě film dělal sadistu, když si vzpomenu čemu všemu sem se tak burácivě smál. Ale zatím žádný film na mě podobně nezapůsobil, takže tomu dávám pět. P.S: Vzhledem k absenci diskuzního fóra to musím napsat sem.(Tímto se ostatním omlouvám) Dass: To, že se film nelíbí každému chápu, ale to, že je tě menšina kompenzuješ házením sraček na ostatní, tím si ukázal spíše výši tvého vlastního IQ. Příště se vyřvi do polštáře.

Rychlejší než smrt (1995) odpad!

Raimiho pokus o natočení Westernu s ženou v hlavní roli. Jak to dopadlo? Nevím proč, ale výkon všech herců, kromě Hackmana mi přišel naprosto trapný. Možná proto, že celý scénář byl trapný. Ani, kdyby to nebyl vážně myšlený film(mám rád Desperádo, Od soumraku do úsvitu, Pulp Fiction, Psí vojáky) což si nemyslím, neboť scénář tohoto filmu může klidně splodit uslintaný mentálně retardovaný kripl po nepovedené lobotomii, kterému do dutiny lebeční nalili kýbl sraček.Na druhou stranu každému někdy film šlápne na kuří oko, u tohoto se to stalo právě mě.

Svět podle Prota (2001)

Film, jehož úroveň je přímo úměrná na výkonech hlavních protagonistů. Tady to dopadlo naštěstí dobře.

Půlnoc v zahradě dobra a zla (1997)

Filmu škodí dlouhé vyprávění děje, ale na mě zapůsobila Eastwoodem perfektně zachycená atmosféra a vykreslení postaviček(to má na triku zase scénarista, který patrně více vsadil na postavy, než na děj samotný). Ve filmu je něco, co nevyjde najevo, pokud se na to člověk dívá povrchně. Zkrátka mě to jako celek nutí tomuto počinu dát 4 hvězdičky.