300: Vzestup říše (2014)

Zbytečný film, zmatený scénář, nezajímavá režie a hlavní hrdina mi byl ukradený. Ukradené mi bylo i jak film dopadne. Hvězda za Evu. Snažila se, byť křečovité scény jí to vůbec neusnadňovaly.

Krvavě rudé nebe (2021)

Hezká žánrovka. Taková jednohubka. Ale po filmařské stránce profesionální práce. SPOILER (asi): Víc by se mi líbil konec (který chvilku naznačovali), kdyby ten Egypťan skutečně odpálil bombu v letadle, čímž by zastavil upíry, ale pak by byl neoprávněně považován za teroristu.

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

Nechápu, proč takovou zbytečnou roli, metr vedle komparzu vzal Guy Pearce. Jinak Winslet přesná, atmosféra dobrý, jenom se to uprostřed trochu rozblemcalo vztahovkama, který byly zbytečný a ubíraly tempo....

Mare z Easttownu - Iluze (2021) (epizoda)

SPOILERS WARNING! Tady půjdu asi trochu proti proudu. Jak jsem byl u prvního dílu nadšený, tak teď mi přijde, že se to rozplizlo do typické vztahovky a ztratilo to tah na branku. Navíc "chemii" mezi ní a parťákem jsem nevěřil ani na chvilku.  Taky mě provokovalo, že to tam prostě museli dát, přitom to bylo jen pro vykreslení/přiblížení charakteru, kterého nám má být vzápětí líto. Winslet samozřejmě přesná už od začátku, tam bez výhrad.

Jako v bavlnce (2020)

Můj hlavní problém je, že jsem přál hlavní hrdince to nejhorší. Nemohl jsem se prostě ztotožnit s někým, kdo bez mrknutí oka zneužívá systém a okrádá na těle i na duchu slábnoucí důchodce, kteří se nemohou bránit - a to je dost problém, když je příběh vyprávěn její optikou. Takže dochází k bizardním situacím, kdy je "hrdinka" v ohrožení, ať už když sama dělá nějaký krok, nebo někdo podniká krok proti ní - vy máte být napnutí, ale já byl napnutý tím, že jsem doufal, že se jí něco/cokoliv nepodaří a konečně jí prošlápne záporák/kdokoliv ksicht, nebo zapíchne žhavou jehlici skrz rypák do mozku. Prostě jsem fandil jejímu pomalu se rýsujícímu protivníkovi. Ano, i ruský mafián mi byl sympatičtější. Herecké výkony, námět, režie bez chyby.

The Block Island Sound (2020)

Já byl naprosto spokojen, solidní režie, napínavý příběh, herecké výkony ok. A herec, co hraje otce, by mě vyděsil i bez jakékoliv masky. Je to žánrovka, divák asi potřebuje určitou osobní preferenční konfiguraci, aby ho to oslovilo, jedině tak si vysvětluji to pro mě neférově nízké hodnocení - proto trochu nadhodnocuji, spíš jsou to čtyři.

Pod bodem mrazu (2021)

Hezky natočená, napínavá věc, která trošku postrádá logiku. Hlavní hrdna je ale sympaťák a tempo to má, jenom nad tím nesmíte přemýšlet. ... Spoiler asi: To hlavní, s čím jsem měl problém - 1) nemuseli hledat kostrbatě cestu ven, ten klíč ho přece mohli donutit vyzvracet a mohli se dostat ven. 2) Konečné vyústění a držení v šachu padoucha pomocí flinty + konfrontace.

Bez vědomí (2019) (seriál)

Produkce, režie, výprava, kostýmy, to všechno šlapalo krásně. Námět a scénář by se vešel na stoprocentní celovečerák. Proto seriál ke konci začne trochu vatóznět. Ale určitě po delší době česká věc, co stojí za vidění. Není v tom prostě taková ta typická křeč českých filmů, na kterých se šetří, kde to jde, a je to všechno šitý horkou jehlou. 80%.

Tenet (2020)

S filmem jsem to úplně vzdal ve chvíli, kdy začali hlavní hrdinové probírat strategický briefing na špionážní akci v tramvaji plné civilistů. Brannagh a muzika byli jediní tahouni.

Mladý Wallander (2020) (seriál)

Já jsem docela spokojený. Trochu mi vadilo to, že jako mladý Wallander se to mělo odehrávat někdy v 80. letech (Když knižnímu Wallanderovi v 91. roce bylo 42 a filmovému 55 v roce 2015). Na to se ale tvůrci vykašlali (asi neměli prachy na retro?) a střelili to do současnosti, takže jsem měl problém s kontinuitou. Ale když se od toho člověk odpoutá, čeká ho relativně dobře vystavěný případ, esence melancholické atmosféry Wallanderů s Brannaghem (a v knihách) a solidní herecké výkony. Ale Brannagh je Brannagh...