Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

VÝBORNÁ gansterka se šlapajícím scénářem, opravdu zajímavými postavami, výborným produkčním zázemím a filmovou režijní úrovní. Pět hvězd dávám za věci, na které se podívám znova a najdu si tam vždy něco nového. Tzn. pokud film nebo seriál není na jedno použití. Pokud jste fanoušky žánru, budete se tetelit blahem. 5*

Hannibal (2013) (seriál)

Nemá to tah na branku. Psychologů a psychiatrů se tu pohybuje víc, než je zdrávo. Všichni tady chodí k psychologovi (nemusí to být nutně Lecter - jo a i on tu chodí k psychologovi). Vůbec mi tam nesedly ty vizuálně expresivní sekvence jak si Will dává retrospektivně dohromady průběh kriminálního činu. Nějak mi to do celkové koncepce nesedí, dal bych přednost tradičtějšímu přístupu, jenže to by se možná odhalilo, že konstrukce těch případů není kdovíjak rafinovaná. Nechápu, proč tady Crawforda, alias Lawrence Fishburna nevykopnou od polišů. Dyť on se spoléhá při řešení vždycky na někoho jiného. Má svůj pavilon geniálních retardů, které někam přivede na místo činu, on jim řekne, co se stalo a dojdou k tomu. kdo to udělal a on je půjde sebrat. Jak by řekl D-FENS - klasický zmrd. Mads je tu nejzajímavější z celého obsazení, ale ne tak zajímavý, aby to utáhl celé sám. Některé zápletky naivní, jiné neuvěřitelné. Poslední dva díly nabírají tenzi a na zajímavosti, ale je pak vidět, že rozmyšlená byla jen tato finální dějová sekvence a prvních jedenáct dílů je jen vata do počtu. Lehký podprůměr.

The Iceman (2012)

ČISTÁ žánrovka. Dobře odehraná, dobře natočená. Má to napětí a je v tom i funkční drama. Ale na jedno kouknutí.

Jen Bůh odpouští (2013)

NECHÁPU, co v tom filmu dělal Gosling...pro film byla jeho postava absolutně zbytečná...s dějem nijak nesouvisí. Jinak jak říkají ostatní, onanie režiséra. Nemám rád, když herci musí nepřirozeně uzpůsobovat svůj výkon režisérskému "uměleckému" záměru. Výsledek jeho záměru je, že všichni v tom filmu chodí pomalu, otáčí se pomalu, koukají pomalu...všechno pomalu. Drive stoprocentně lepší, vyváženější.

Skyfall (2012)

Nikdy jsem nebyl fanda Bonda, takže to beru jako klasický akčňák s neporazitelným agentem, který to nakonec všechno vyhraje, padouchy pomlátí a pozabíjí, ženu zachrání a poté u suchého Martini čeká na další misi za dva roky. Sam Mendes dokázal, že je multižánrový

Splice (2009)

Já jsem spokojen. Fanoušci Nataliho zklamaní nebudou. Ti dostanou to co očekávají. Je to dle mého povedená žánrovka s dobrou atmosférou. Pro fanoušky žánru. Pro ostatní to asi nemá cenu.

Pan Nikdo (2009)

Film mě vyloženě nasral svou nabubřelostí. Snobsky se tváří, že vypráví o všem, ale neřekne vůbec nic. Pro mě ztracené dvě hodiny.

Somrák s brokárnou (2011)

Dost lidí tu říká, že tomu chyběly hlášky, ale já se i u nich bavil královsky..." Jinak úlet a Rutger Hauer doufám, že dostane příležitost světu ještě něco ukázat, protože tady opět zaválel." :-) /Padla nostalgická slza na 80's, ve kterých Rutger kraloval - Hitcher, Blade Runner... Musím jít s hodnocením nahoru, protože se mi líbí, že se tu pomalu tvoří nová žánrová odnož přiznaných ultrabéček, které si neberou servítky s ničím...Grindhouse"...jsem vděčen a děkuji...pakliže se to tu objeví na DVD, kupuji..."

Wrestler (2008)

Rourke je zpět...je to jiný Rourke zvenku, ale mimořádný talent mu zůstal...ten chlap má kouzlo zaujmout diváka i v relativně průměrném filmu. Pomáhá i zde ke zvedání kvality, čtyři hvězdy...

Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Můj hlad po pořádné kriminálce byl ukojen...se všim všudy, stoprocentní pro fajnšmekry. A Vincent Cassel ve své životní formě...