Sandman (2022) (seriál)

Nikdy mi nevadila homosexualita ve filmu, když to do příběhu patří (a samozřejmě ani v reálu ať už to patří kamkoliv)... ale tady v rámci toho pokrokového lgbt (nebo jak se to píše) liberalismu narvali tolik teploušů, že to bije do očí jak je to na sílu a vypadá to, že heterosexualita je nějaká zastaralá deviace.  Myslím, že tím ale škodí i samotným gayům, protože si myslím, že jediné o co homosexuálům jde je, aby jejich sexuální orientaci nikdo neřešil (jako nikdo neřeší něčí heterosexualitu), ne aby z  toho dělal karneval na každém rohu.

Obi-Wan Kenobi - Část IV (2022) (epizoda)

Trošku nadhodnocuju, ale přijde mi, že ty kritiky to tady koupou v modrých číslech neférově. Podle mě to šlape hezky. Baví mě Ben, Vader, i Reva. A to jsem sám novou trilogii dost neměl rád. Ty SW seriály je jeden vedle druhýho strkají do kapsy.

Obi-Wan Kenobi - Část III (2022) (epizoda)

Já moc nechápu ten hejt. Moc se mi líbí thrillerový až horrorový formát celého projektů, skvělá je aktuální poloha oslabeného a zlomeného Obi Wana (o kterého má člověk starost - přestože zná jeho osud) a z Vadera jde patřičný respekt. Takový, jaký vzbudil svou slavnou scénou z Rogue 1.  Ok, ta záchrana na konci mohla být vyřešena trochu líp, tohle by Vadera asi nezastavilo, ale jinak nemám námitek.

Dexter - Nová krev (2021) (série)

S koncem, jako takovým nemám problém. Problém je, že tam těch poměrně zásadních obratů na malém prostoru bylo dost a nebylo pro ně nachystané dostatečné podhoubí, aby to správně rezonovalo. Byť si myslím, že záměr byl správný. Plný počet dávám, protože to byl po několika letech seriál, který mě opět dokázal pohltit. Myslel jsem si, že mám už tak nakoukáno, že jsem otupěl. Epizody 1 - 9 šlapaly, jako hodinky.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Kupodivu první stravitelný Bay od Skály. Přiměřená dávka patosu (a střelba na vlajku USA), skvěla natočená akce, Bayova silná deviza. Atmosféra, napětí funkční. Jen ty chlapácký řeči mezi masakry jsem musel vždycky nějak  přetrpět.

Viník (2021)

Další ukázka toho, proč se nemůžu u filmů orientovat podle průměrného zdejšího hodnocení. Je to thrillerová jednohubka, ale fungující na sto procent. Thriller má být především napínavý, a tohle bylo. Vykoukaný divák sice pochopí, že nic není, jak se zdá, ještě než se vyloží karty, ale to mi nevadilo. Za málo peněz hodně muziky. V podstatě se to odehrává ve dvou pokojích a nejdražší byl asi Jake. Ovšem přestože nesleze z obrazovky, nepřestává nudit a emoce umí prodat.

Půlnoční mše (2021) (seriál)

Vzít výklady z bible a parafrázovat jimi šíření vampirismu je skvělý nápad. Navíc to krásně ukazuje, jak se můžou náboženské texty nechat dezinterpretovat a zneužít falešnými proroky. Asi by to mohlo být o něco kratší. Někdy kolem poloviny se tam začne hromadit vata. Ty náboženské rétorické exhibice jsou někdy repetitivní, zdlouhavé a pro ateistu zde všudypřítomné religiózní nadšení smrdí patosem.  A konec pak smrdí béčkovitostí. Přesto jde o nejlepší upírský horror, jaký jsem viděl za posledních minimálně 10 let.

Devs (2020) (seriál)

Strašně takovým projektům fandím, Garlanda mám rád a dokonce i jeho Anihilace mi přišla dobrá, naproti většině. Tohle je hrozná škoda, námět je perfektní. Ale tvůrci se tak moc utopili ve vědecko - filozofické myšlence, kterou tu rozebírají  po osm dílů, až zapomněli na děj samotný. Výsledek je spousta balastu, nelogicky jednající postavy bez jasných motivací, nevěrohodná stavba spousty scén. (SPOILER: Např. týpek, co ani není svázaný se bez nějakého bránění nechá topit ve vaně - přitom je o polovinu mladší, než mučitel). Působí to, jako nabubřelé sebehoničské nic. Tři hvězdy z fandovství k žánru (objektivně to jde ke dvěma hvězdám), za kameru, za hudbu a za námět (nikoliv scénář).

Nikdo (2021)

SPOILERY! ....... Kdyby scenaristi nechali koncept "nasraneho odhodlaneho tatika co dostava po hube, ale zarputile bojuje dal", bylo by to zajimavejsi a myslim, ze tam je i dost prostoru pro originalni akcni vyradeni. Scena v buse me totiz bavila nejvic (v tu chvili jsem stale cetl vyse popsany koncept). Pak nam ale pribeh ukaze, ze hrdina je vlastne dokonaly superzabijak v duchodu a zajede to do vyjetych koleji (a nesedi to s prvni polovinou). Od te chvile je to uz tuctovka, byt dobre zrezirovana.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Plný počet už jen kvůli vtipu s polštáříčkem. Ale obecně jde o feel good romantickou  komedii (u které se kluci nebudou ironicky uculovat) s trochu hrubším žargonem.