Účastníci zájezdu (2006)

mohlo to být horší....mezi ** a ***. Za Polívkovou a Holubovou.

Vysloužilí lvi (2003)

Moc hezký film. Dva veteráni, kteří odehrají svůj standart a jedna dětská hvězda, která musí dokázat, že nemá všechno za sebou. Myslím si, že Osment pořád hraje skvěle. Jenom ta komediální poloha mu zatím moc nesedí. V nejvážnějších momentech (scéna s matkou na mostě) je to stále hodně silný zážitek.

Equilibrium (2002)

Nedotažené v oblasti zákazu emocí...když si jako klerik píchám prozium, tak nemůžu toužit po kariéře nebo moci. Třeba ho Diggs nebral, ale na to holt špatnej scénář nemyslí (a je hrozně předvídatelnej scénář). A ta odpudivě digitální architektura a naprosto špatně obsazená Emily Watson, jinak dobrá herečka. * za souboje a ** za Balea. V tmavém kabátě vypadá líp než Keanu Reeves a dokáže udržet moji pozornost v každé hlouposti (i při tom posledním trapném záběru:-) Gimme more of him!

Match Point - Hra osudu (2005)

První třetina mě zaskočila...já a nudit se u Woodyho Allena? Jo, bohužel. Ale nakonci jsem to napětí musela rozdýchávat. Woody si prostě vyzkoušel něco novýho, na což má plné právo. Ale pořád jsem cítila, že koukám "jen" na film. I když při některých scénách mě zamrazilo, prostě mě to nevtáhlo. Postavy jsou spíš loutky vedené náročným scénářem, při vší snaze a kvalitách hlavních představitelů (zvlášť Rhys-Meyerse). A Dostojevskij? Přesně podle hesla "If you have to steal, steal from the best":-)

Hranice života (2005)

Nejsem fanynka Lynche, takže se mě nijak nedotklo, že rozuzlení bylo nakonec docela pochopitelný. Je neuvěřitelný, že Ewan McGregor dokáže být sexy i v těch odporných krátkých kalhotách:-) A Ryan Gosling byl tak dobrej, že jsem ochotná zapomenout na tu hrůzu jménem "Mladý Herkules".

Spojenec (2006)

Skvělé, skvělé, skvělé! Mainstream? No a? Skvělý Washington, skvělá Foster a Owen to taky nepokazil...a skvělá hudba (ten song k titulkům!). Sice to teď vypadá, že nemám jiné slovo v zásobě, ale...skvělé! Jen nevím, kterej trouba to přeloži jako Spojenec:-(

Hustle a Flow (2005)

Dobrý, ale ne tak dobrý jako 8 mile. Možná mi to kazila potřeba simultánního překladu, ale nepodupávala jsem si nebo neklepala prstem do sedačky...a ne úplně jsem tomu věřila. Ale ty scény nahrávání se mi fakt líbily.

8. míle (2002)

Eminemovi by spusta velkých hereckých hvězd mohla závidět. Po deseti minutách jsem zapomněla, že je to on...lahůdka!

Sedm nevinných (2005)

Tohle by si moc Evropanů nebo Američanů nedovolilo. Černý jako bota a velmi vtipný, což jsem nečekala. Ale chce to určitej typ smyslu pro humor...ne všichni v sále se smáli:-( Osobně nechápu žánrové zařazení drama/krimi. Dramatu je tam maximálně tolik co komedie a krimi tam není vůbec...slovo satira by se asi taky hodilo.

Nepohodlný (2005)

Hvězdičku dolů jen proto, že je to opravdu až moc formálně náročné. Není to nepochopitlené, ale mě nakonec oslovila mnohem víc milostná linie, než ta sociálně-morálně-politická. A tak by to možná nemělo být. Nicméně je nádherné sledovat, jaký může být výsledek, když se sejdou dva nádherní a nadaní britští herci, kteří by to nedokázali zkazit, i kdyby chtěli.