Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Piatu hviezdu nedávam len kvôli určitej ťažkopádnosti foreshadowingu, inak je to prvotriedna depresia.

Zvuk metalu (2019)

Metal mi je blízky a vďaka koncertom mi už roky hučí v ušiach. Tento film bol preto pre mňa ako stvorený. A aj napriek tomuto ma vlastne prekvapil, pretože aj keď ide do istej miery podľa šablóny, tak sa vyvinie inak, než som čakal, a realistickým záverom poteší.

Podfukáři (2013)

Efektná hollywoodština, ktorej tretiu hviezdu prihadzujem len kvôli hercom a technickej prepracovanosti filmu. Logiku totiž niekto z klobúka zabudol vytiahnuť a záverečné veľké rozuzlenie nedáva zmysel.

Cashback (2006)

Malý gýč, ktorý sa snaží hrať na artovku, no na to nie je príliš dômyselný a ani zaujímavý.

Čarodějnice (2015)

Hodne "iný" horor, pomalý, atmosférický, bez ľakačiek. Eggersov Maják ma postavil do pozoru, Čarodejnica ma však necháva vlažnym, a to aj napriek démonickému koncu a prvotriednym (menším) hercom. To sústredenie na psychické rozpoloženie postáv a odsunutie samotnej čarodejnice na vedľajšiu koľaj mi príliš nesadlo.

Takoví normální Američané (2013) (seriál)

Po dvoch sériách musím Američanov poslať k ľadu. Dlho som čakal, kým sa kvalita seriálu zdvihne, no nedokázalo ma presvedčiť ani 26 epizód. Niektoré plotpoints sú však skutočne výborné a postavy sú prevažne zručne napísané (hlavne ústredná dvojica), no je tu aj nezanedbateľné množstvo filleru, nudy a celá kopa logických dier v scenári.

Jakusoku no Neverland (2019) (seriál)

Úprimne nerozumiem tomu ohlasu, pretože po prvom dieli, ktorý si vyslúžil moju pozornosť a nadšenie, absolútne vytratí akýkoľvek cit pre pacing, diely začnú byť naťahované fillery, kde sa nič neudeje, a keď sa sám prekonám, aby som dopozeral posledný diel a zistím, že ešte aj ten záver je taký nijaký, a o svete vonku sa nič podstatné nedozvieme, tak niekde bude asi chyba.

Wonder Woman 1984 (2020)

Toto je jeden z najhorších superhrdinských filmov vôbec. Prečo sa vôbec film odohráva v 80. rokoch? K čomu slúži tento gimmick? Film by fungoval rovnako (zle) v hocijakom inom časovom období. CGI je strašná, stopáž prepálená, motivácie postáv nulové, Gal Gadot stále nevie hrať, záporáci sú na smiech a celý tretí akt je to najstupídnejšie, čo DC kedy ponúklo. Mám chuť si vypláchnuť oči Suicide Squad-om alebo BvS, čo boli v porovnaní úplné majstrštyky. Patty, už radšej nepíš žiadne scenáre.

Silicon Valley (2014) (seriál)

Fakt výborná záležitosť, ktorú od poslednej hviezdičky delí fakt, že tu existuje aj pomerne značný dôraz na príbeh, kde ale vidieť najväčšiu slabinu seriálu - a to scenáristickú barličku v podobe progresu Pied Piper a´la jeden krok vpred, dva späť. Vždy, keď sa protagonistom podarí jedna vec, dve sa zároveň pokazia, a tento štýl sa nezmení až do samého záveru, ktorý je pre mňa sklamaním. Keď sa však ale na Silicon Valley pozriem ako čisto na komediálny seriál, je tu kvalitného materiálu do prasknutia.

Na mušce (2018) (seriál)

Parádna prvá séria (napísaná Phoebe Waller-Bridge, takže nečudo), zábavná a neopozeraná hra na mačku a myš, dve plnotučne vykreslené ženské postavy, skvelé nápady. A potom je tu druhá a tretia séria, kde následky činov nehrajú rolu, postavy si robia čo chcú, hovoria nezmysly, príbeh je roztrieštený bordel, kde sa skáče od jednej linky k druhej bez uzavretia oboch a už tú strašnú rozháranosť nevykúpi ani fakt, že na Jodie Comer sa dobre pozerá. Po konci tretej série je jasné, že sa budeme opäť len točiť v kruhu (po 24 dieloch divák nemá tušenie, čo vôbec "The Twelve" je) a prekopávať už prekonané zápletky.