Ti, kdo mění svět (2018)

Zaujatý a jednostranný dokument, ktorý sa po 5 minútovom fact checku na Googli rozpadne rýchlejšie než rozvarená zelenina.

Díra (2019)

Koncept originálny, prevedenie surové až brutálne, herci kvalitní. Ale ten záver je taký výstrel do tmy, že mi je ťažko tento film niekomu odporučiť.

Boku dake ga inai mači (2016) (seriál)

Zhruba prvá polovica, točiaca sa okolo zachránenia Kayo, je obstojná a napínavá, no po vyriešení tejto zápletky sa seriál akoby stratí a až do konca si nevie nájsť identitu. Hlavnú výtku však mám k vrahovi, ktorý je od prvých dielov tak do očí bijúci, že si človek takmer naisto myslí, že ide o zámernú divácku návnadu. Ale nie, je to skutočne on a ešte je to hrané ako veľké odhalenie. Uf, a koniec je strašne naivný a presladený, to ani nehovoriac o nejakej logike. Po The Promised Neverland ide o druhé anime v rade, ktoré ma ultimátne sklamalo (toto o niečo menej).

Cizinci ve vlaku (1951)

(Ako inak) veľmi precízne natočený thriller, kde sa Hitchcock najviac vyhral s postavou Bruna a jeho tichými stalkerskými scénami, cez ktoré prvotriedne buduje napätie. Žiadne veľké prekvapenia či zamotané osudy postáv, len dvaja "rivali" a ich priamočiara cesta ku konfrontácii.

Harley Quinn (2019) (seriál)

Čakal som slabší spinoff Batman TAS z 1992, ktorý sa bral ultravážne, no Harley Quinn ma už prvým dielom vyviedla z omylom svojou nekorektnosťou, brutalitou, vulgárnosťou a (prevažne) dospelým humorom. Čo je všetko dobre. Dokonca sa tu dá pozorovať aj jasný a uchopiteľný vývoj postáv, čo je na takýto animák slušný achievement. Plus výborný tím "zloduchov" okolo Harley, dabovaný výbornými hercami a každý z nich veľmi jedinečný.

Taková moderní rodinka (2009) (seriál)

Tak ako takmer všetky sitcom/komediálne 20 minútovky (Parks and Rec vynímajúc) sa aj z Modern Family stane v neskorších sériách paródia samej seba, zápletky dielov sa začnú trestuhodne opakovať a vývoj postáv sa úplne zastaví či otočí naruby. Tie prvé série však stoja za to a aj ako celok tvoria Pritchettovci a Dunphyovci príjemnú sebranku, ktorá vie vyčariť úsmev na tvári.

Tenet (2020)

Po druhom zhliadnutí zapadlo viac vecí na miesto, človek vie, kde má upriamiť pozornosť a o čo vo výsledku ide, takže TENET určite odporúčam vidieť aspoň 2x pre ucelenejší zážitok. Ani zďaleka to nie je Nolan na vrchole, účelovo a až príliš kombinuje a mätie diváka v snahe byť cool. Ale je to stále prvotriedny Nolan, ktorý tvorí efektnú a hutnú akciu (bitka z dvoch perspektív a záverečný útok - obzvlášť detaily ako odpálenie budovy, sledované oboma tímami naraz je brilantné) a je opäť dejovo konzistentný. Nabudúce ale radšej poprosím nejaký medzistupeň medzi priamočiarym Dunkirkom a prekombinovaným Tenetom.

Ďábel (2020)

SPOILERY: Ak by som mal nejakú výtku, tak by to bolo to, že takmer každú postavu čaká nepekný až častokrát brutálny osud, ktorý po čase spôsobí divákovi menšie emocionálne otupenie. Tú nekompromisnosť scenáru však oceňujem a raz za čas je veľmi príjemné vidieť film, v ktorom hrajú veľké mená skazených ľudí v morálne šedom príbehu.

Boratův navázaný telefilm (2020)

Príjemné rozptýlenie od tohtoročného celosvetového chaosu, ktoré však jednotke nesiaha po päty. Na druhom Boratovi veľmi cítiť, ako bolo jeho filmovanie koronou zasiahnuté, a materiál v ňom bohužiaľ vystačí maximálne tak na zopár úsmevov.

Vychováni vlky (2020) (seriál)

Ridley dokázal to, v čo som naozaj nedúfal - stvoril seriálového Prometea. Zmätený, filozofiou napchatý seriál plný nadbytočných a nezmyselných scén a ohromne neuspokojujúceho záveru prvej série. Technicky, efektmi a zvukom však na jednotku.