Mrazík (1964)

Pekná rozprávočka, ktorá je dobrá tak na nedeľné populudnie. Už aspoň viem, čo budem hrať na stužkovej...

Night of the Demons (2009)

Satanoviny, démonoviny a podobné typy filmov nemám veľmi rád, ale v tomto prípade som bol presvedčený, že to bude dobré a aj bolo. Nevidel som originál (chvalabohu), ale tento film sa mi zdal dobrý, aj keď sa nejedná o nič výrazné a keď sa tak vezme ani kvalitné, aspoň bolo na čo pozerať. Ženské tu teda boli riadne, bohatstvo... Ale to len zvyšuje hodnotenie v týchto nových filmoch takáto fajná podívaná. Čo sa krvavých vecí, týka tak to nebolo najhoršie a samozrejme perfektná hudba..Takže čo viac k tomu dodať?

Karneval duší (1962)

Celkom v pohode filmík, ale až tak veľmi ma z neho nebralo. Atmosféra bola v pohode celkom a sem-tam aj nejaká dobrá lakačka. Na tú dobu to musel byť v celku hustý hororíček, ale teraz to už neni nič také desivého. Sympatická hlavná hrdinka, dobrý príbeh celkom a šokojúce vysvetlenie. Proste pre priaznivcou starších snímkov to bude istotne dobrý kúsok...

Zrcadla 2 (2010)

Strašný film. Toto je neporovnateľné s prvým dielom proste. Žiadna atmosféra a ani poriadne lakačky. Smri boli pomerne v pohode, len ich bolo dosť málo. A teraz ďalšie mínusy: jebnuté dialógy, zle zahraté, proste celkovo je to na kokot zrežírované... Zrkadlá 1 boli ten typ filmu, pri ktorom by ma ani vo sne nenapadlo, že by sa dočkal nejakého pokračovania, ale ono je na svete toto - táto stupídna sračka. Ďakujem neprosím. A posledná otázočka - za čo som dal tie dve hviezdy? No ani sám neviem. Jediné čo m na celom filme potešilo bola asi tá ženská, ktorá aj ukázala. Max 30%

Silent Night, Deadly Night 5: Smrtící hračky (1991)

Posledná časť tejto séria to v konečnom dôsledku zachránila. Taktiež nemá nič spoločné s prvými tromi dielmi a chvalabohu ani z jebnutou štvorkou, ale je to pomerne zaujímavé dielko. Od filmu som už fakt nič nečakal, po skúsenostiach s predošlými dielmi, ale milo ma prekvapil. Príbeh bol dosť zaujímavý, nápad tiež a aspoň tu bola tá tematika Vianoc a Santa Klausov, čo v trápnej štvorke chýbalo. Proste aj keď už bez akejkoľvek návaznosti na začiatok série ale aspoň čo sa názvu týka, tak ide o to. Už som šťastný, že som dopozeral túto sériu a keď si to tak zhrniem, tak keby že ju nevidím, asi neprídem o nič a každopádne najlepšími dielmi boli prvý a tento, u mňa teda 70%

Ďábelský kruh (1990)

Takže táto 4-ka nemá nič spoločné s prvými tromi dielmi, už som sa tešil zase na celkom zaujímavú podívanú, ale toto bolo úplne o ničom. Jediné čo to malo aspoň teda s trojkou spoločné boli hádam zo 2 zábery v TV inakšie ani náznak. Tento film mi prišiel, alebo teda aj bol podľa mňa nejaký satanský horor ale v žiadnom prípade nie slasher. Kvôli tomu, aby som rozumel filmu som musel ťahať celé DVD s jebnutým českým dabingom. No nikdy viac. Táto séria ma začína pomaly, ale isto srať.

Suprhrdina (2008)

Oproti tým ostatným paródiám typu "... Movie" to bolo lepšie, ale aj tak nič extra teda. Nebolo to až také dno ako iné novodobé paródie, ale ani vrchol, proste slabší priemer.

King Kong (2005)

Parádny filmík, napriek tomu, že som originál nevidel, tak tento remake sa mi aj tak zdá kvalitný. DVD mi požičal kamarát, tak som ani nevedel o čom film je takže množstvo vecí a scénok ma dosť príjemne prekvapilo. Lebo som bol len v tom, že tam bude iba King Kong, ale autor nás zoznámil aj s inými prehistorickými zvieratami. Od Petera Jacksona by som ani takýto film nebol čakal, keďže som videl iba jeho prvé snímku, typu splatter horor, ktoré boli o dosť poskromnejšie čo sa rozpočtu týka. Proste tento film bol perfektný a po veľmi dlhom čase s dobrými hereckými výkonmi ale aj tak sa mi to technické spracovanie najviac páčilo. Napriek tomu, že film mal skoro 3 hodiny, tak nenudil, čo je obrovské plus, lebo to je doteraz asi najdlhší film, aký som mal kedy možnosť vidieť. Príbeh bol tiež zaujímavý. A teraz otázka prečo nie za 5? No asi preto, lebo v niektorých prípadoch boli viditeľné nedostatky a aj dáke tie veci proti logike, ale každopádne 90%

Spolek nemilosrdných (2009)

Tento môj weekend sa nesie v pozeraní slasherov a po pozretí filmu Tajomstvo minulého leta som pravdupovediac od tohoto filmu nič nečakal, ale prekvapil ma. Síce nebolo to bohviečo, ale pozearteľné proste. Vkuse je to o tom istom dookola, ale filmy kde sú pekné ženské a kde aj niečo ukážu sa hned lepšie pozerajú. Proste prilepšil som tú hviezdu už len preto, že ma film milo prkvapil.

Tajemství loňského léta (1997)

Slabé tri hviezdy. Je to možno že aj tým, že som dosť od filmu očakával (ani neviem prečo) ale nič z toho, čo som očakával sa nedostavilo. Doteraz pre mňa hádam jeden z najnudnejších slasherov, ak nie aj najnudnejší. Chýbala tomu filmu šťava proste a nejaká tá akcia. Strašne sa mi zdal suchý. Prakticky v celkom filme bolo len veľa rečí a skutky dokopy žiadne a kozy (čo čakám od každého lepšieho slasheru) tiež žiadne, tak že film za moc nestojí. Ani neviem či sa mi oplatí pozerať vôbec celá táto séria...50%