Dobyvatelé ztracené archy (1981)

První a nejlepší film z celé série. Harrison Ford v životní roli, velmi dobrý Ronald Lacey jako major Toht nebo Paul Freeman jako francouzský archeolog Belloq sloužící 3 říši. Karen Allen není špatná, ale Alison Doody je hezčí. Kdo neviděl film s prvním dabingem, přišel o hodně Ladislav Frej je sice nezvyklý na Forda, ale jde to, ale pan Přeučil na Laceyho no to je pohádka...

Dobrý den, paní Campbellová! (1968)

Skvělá americká komedie s italskou hvězdou Ginou Lollobridgidou, i její filmová dcera Janet Margolin je ozdobou filmu. Carla, ve skutečnosti svobodná matka, která během 2.svět. války postupně pečovala o tři vojáky, si vymyslí fiktivního manžela, který zemřel ve válce a to podle plechovky, která nese název Cambell, druhé anglické slovo, které znala byla Coca-cola, proto to jméno Cambell, ale který ze tři potencionálních otců je ten pravý?všichni poctivě 20 let posílají alimenty, za které si Carla žije celkem na vysoké noze, vše se však změní, když jsou všichni pozvání po dvaceti letech na oslavu vítězství a chtějí konečně poznat svoji dcerušku, ta navíc mamince sdělí, že se ve Švýcarsku zamilovala a čeká rodinu...

A Town Called Bastard (1971)

Velmi dobrý španělský western s americkými hvězdami typu Tellyho Savalase a Roberta Shawa. Příběh je z období mexické revoluce, kdy skupina povstalců vtrhne do kostela a všechny pozůstalé včetně žen a faráře postřílejí. Vdova jednoho ze zabitých se po 10 letech vrací do toho prokletého místa, aby se pomstila....

Generál Custer (1967)

Nejlepší film o Custerovi, co jsem viděl, navíc opět skvostný dabing ČT z roku 1993 v čele s Františkem Němcem. Robert Shaw je v roli Custera nepřekonatelný, trošku zidealizovaná závěrečná scéna, ale film mimořádný, mapuje nejdůležitější bitvy slavného generála, který ve skutečnosti byl jen podplukovníkem, od občanské války Severu proti Jihu až po indiánské bitvy a slavnou bitvu u Little Big Hornu, jako obvykle natruc historii padl jako poslední.

Hrabě Káčula (1988) (seriál)

Výborná oddechovka, hrábě Káčula omylem probuzen namísto krve kečupem, který popletl jeho sluha Hugo, skvělý původní dabing bohužel nakoupeno jen 6 epizod, Kaiser, Lábus, Kluková a vypravěč Martin Růžek bezkonkureční.

Podivné dědictví (1972)

Velmi zdařilý snímek, jeden z prvních filmů s Terencem Hillem a bez Buda Spencera které jsem viděl, roztomilý Tom, který se s elegána, který pomalu neumí říct ani sprosté slovo, kvůli lásce ke krásné Candidy a za pomocí tří otcových přátel promění v kovboje, který se umí prát, střílet a plivat tabáka na deset stop jako správnej chlap.

Gumídci (1985) (seriál)

Jó to byly časy, hopsinková šťáva, gumídci, Igor, Kryštof, Klára, Stoupa a tupouni. Nejradši jsem měl Bíďu, Kryštofa a Stoupa, toho zvláště s úchvatným dabingem Mirka Vladyky.To bylo dětství.

Rychlá rota (1989) (seriál)

O něco slabší než Kačeří příběhy, ale i tak dobrá zábava, RR proti zlosynům typu Tlusťocha(toho jsem měl nejraději), doktora Nuly a jiným nekalým živlům.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Seriál mého dětství společně s Dva roky prázdnin, Markýzem de Bois-Dorré, Gumídky a Vzdálenými vrcholky hor. Kačer Skrblík moje nejoblíbenější kreslená figurka, Rampa super pilot a další, jo to byly časy...., prvních 52 dílů bylo super, zbytek už tak pěkný nebyl, nejhorší díly asi s Robokačerem alias Fentonem.

Tři dny Kondora (1975)

Skvělý špionážní thriller o likvidaci jedné buňky uvnitř CIA, když z celé skupiny přežije jediný Joe Turner alias Robert Redford, který za pomocí náhodné známé Kathy(Fay Dunaway) rozkrývá pozadí této likvidace. Skvělý je i Max von Sydow v roli zabijáka Jouberta pověřený jeho likvidací nebo téměř nepoznaný v kníru maskovaný Cliff Robertson(Příliš pozdní hrdina) v roli jednoho z důležitých mužů CIA Higginse. Do Československa přišel film až v polovině 80.let, vzhledem k povaze film(prohnilá CIA) dost překvapující. Od té doby si dávám pozor na pošťáka.