Třikrát amen pro Satana (1971)

Velmi dobrý western Italské produkce, kde nezvykle vystupují i indiáni. Film sleduje pomstu muže, kterému v dětství zavraždili indiáni rodiče i malou sestřičku, po deseti letech zabíjí každého indiána, kterého potká až na mladou indiánku, kterou ušetří a odveze do města, kde se jí snaží odkoupit dva muži od Perkinse, nejbohatšího muže v okolí Jeremais odmítne a před lynčujícím davem Tenu zachrání a odveze pryč do opuštěného salonu, zde jsou však chyceni a při přestřelce Jeremias těžce zraněn, Tena je pak odvezena na ranč k Perkinsovi, kde se má stát společnicí. Jeremiase zachrání muž, kterému se říká Doc(Steffen Zacharias), který mu sdělí informace, že za vyvražděním jeho rodiny, nemuseli být indiáni, Jeremias tak změní stranu a přidá se k indiánům, které s Dockem zachrání ze spárů Perkinsonové bandy, která je měla na ranč přivést jako otroky, z nichž pak vytvoří armádu se kterou zaútočí na ranč a všechny včetně Perkinse zabíjí, přežije jen novinář(Klaus Kinski), který je donucen v novinách uveřejnit pravdu o nekalých obchodech zesnulého Perkinse. Poprvé viděno koncem 80 let s rychlodabingem, po letech znovu, nic neztratilo s původního kouzla, ikdyž jsou lepší westerny, rozhodně stojí za vidění.

Mezi supy (1964)

Pro mne nejlepší Mayovka mimo ty čtyři klasické, srovnatelná s filmem Old Shatterhand. Určitě k tomu přispěl i skvělý původní dabing z roku 1976. Určitě mohl být nafilmována lépe(např. scéna přepadení kolony) a Stewart Granger není vůbec srovnatelný s Lexem Barkerem, ale svoji kvalitu má a herecké obsazení Pierre Brice, Elke somer, Götz George alias pozdější Schimi je dobré.

Velký flám (1966)

Jeden z vrcholů Louis de Funése a Bourvila, kteří zde předvádějí herecký koncert. Funés jako cholerický dirigent a Bourvil jako melancholický malíř. Úsměvná komedie z druhé světové války, ikdyž osobně mám raději trilogii Fantomase či Jo nebo Oskara film je opravdu skvělý.

Dětská hra (1988)

Skvělý horor, ďábelská panenka Chucky, ukrývající si v sobě duši psychopata Charlese Lee Raye, ještě dnes mne mrazí, když ten film vidím. Poprvé viděno, ještě snad za komančů v rychlodabingu, byl jsem tehdy o málo starší než hlavní dětský představitel. Ty bezesné noci, když se mi zdálo o tom, jak mne Chucky pronásleduje.

Čekej do tmy (1967)

Další výborný film s Audrey Hepburnovou, které zdatně sekundují Alan Arkin nebo Richard Crenna, kterého jsem zde viděl poprvé mimo postavu plukovníka Trautmana z Ramba a jeho parťáka hraje Jack Weston, ostatní jsou zde jen jako kompars, ikdyž Samantha Jones, je taky moc pěkná. Opravdu mrazivý thriller, vše se točí kolem panenky, kterou Susy má doma a které se chtějí zmocnit tři zlosynové, zatímco dva chtějí opravdu jen tu panenku, respektive heroin v ní ukrytý, děsivý Roat, hodlá svědka zlikvidovat, nakonec dojde k neshodě uvnitř gangu a Roat oba společníky zabije, zbývá pak už jen Suzy.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Úchvatná Audrey Hepburnová v roli Holly, výborný George Peppard jako mladý začínající spisovatel a slušný Martin Balsam, který zde však vystupuje pouze ve dvou scénách. Zajímavý český dabing S. Postlerová, A. Pyško a Standa Zindulka, vyrobila Československá televize 1991. Určitě stojí zashlédnutí více než jen jedenkrát.

Tobruk (1967)

Solidní válečný film s méně hvězdným obsazením. George Pepparda jsem zde poprvé viděl v jiné úloze než v seriálu A-tým. Děj filmu není nijak napínavý, ale závěrečná scéna vše vynahradila.

Vřískot 2 (1997)

Solidní pokračování, ikdyž kvality jedničky film nedosahuje, pořád se jedná o velmi dobrý film. Navíc ve filmu ve vedlejších rolí Sarah Michelle Gellar nebo Portia de Rossi. Nejvíc mne zklamala asi Laurie Metcalfová a také Jerry O'Connell alias Darek je totálně prkenný a nejvíc mne naštvalo zabití Jamieho Kennedyho.

Vřískot 3 (2000)

Asi nejslabší ze čtyř dílů: proč film vidět za: 1/pěkná Jenny McCarthy, 2/zabití mého oblíbeného Lieva Schreibera, 3/scéna s vilou, jinak bída. Váhal jsem mezi 2 až 3.

Vřískot 4 (2011)

Za pěkné roštěnky a vcelku lepší pokračování než u trojky je to za tři. Jinak kouzlo z jedničky a dvojky vyprchalo, vypadá to, že tvůrcům došel dech, jedna podvedená a zároveň nesnášenlivá osmnáctka, která žárlí na svoji sestřenku Sid a Haydenin tři roky odmítaný pošuk Charlie to dají dohromady a vymyslí plán jak by trumfly originální vraždy a natočili vše na web. Hlavně nejlepší scéna je kdy se ze zdánlivě nevinné holčičky Jill stane vraždící monstrum a sama sebe mrzačí, aby unikla podezření... V domácích kinech snímek příliš nezaujal, vstupné stačilo na pokrytí nákladů, naopak v zahraničí byl vcelku úspěšný.