• Thriller

Dva nosáči a video (1985)

Po dnešním zkouknutí bych dal maximálně dvě hvězdičky, ale z nostalgie musím dát alespon za tři! A jakou radost jsem měl, když se film objevil v stánkovém prodeji a těšil jsem se na nezapomenutelnou scénu z plesu upírů a dále pak na nosáče v ringu:-))

O Janovi a podivuhodném příteli (1990) (TV film)

Chceš vědět, proč jsem ti pomáhal? Protože si jako nejchudší z chudých obětoval svůj jediný peníz, aby nezvítězilo zlo! Jednal si, jak ti radil tvůj otec. Jak? S láskou a dobrotou v srdci chlapče. Jednej tak i jako král. Pohádka, která si zasloužila můj respekt, už i když jsem ji viděl jako malý kluk!

Storm Warning (2007)

Hodně drsná podívaná v čele s ženskou umělkyní, která svou tvůrčí činnost musela vystřídat za zabíjení násilníků farmářů, kteří ji a jejího "snoubence" drželi v zajetí a nutili je k ponižování se! Odplata však na sebe nenechala dlouho čekat! Past, kterou připravila umělkyně ve stodole a její výsledný efekt bylo vskutku umělecké dílo! Taťka si získal i můj respekt, opravdu bych ho nechtěl vytočit! Škoda, že jeho pes už takový respekt neměl! 80%

Hnus (1965)

Psycho od Polanského! Jako největší hnus se mi jevil nedopečený králík, tedy jestli to vůbec králík byl, spíše to připomínalo nějakého potkana, kterého chtěla hodná sestřička upéct pro svého nápadníka a sestru!!! Ještě, že na to neměla dostatek času a nemuseli jsme se tak dívat na opravdový HNUS!!! (i když jistě by to zvedlo hodnocení:-) Dále se cítím být ochuzen o závěrečný pohled do koupelny!

Blood Beach (1980)

Škoda, příliš rychlého závěru! Jinak to mohl být slušný konkurent Čelistí, tedy zde v podobě "nebezpečného písku" na pláži, který velmi efektivně vcucne své oběti pod zem... Hodně jsem se těšil na odhalení, co to vlastně ty lidi požírá a výsledek nebyl vůbec špatný!

Obřad (2011)

Po téměř propadáku The Last Exorcism jsem vkládal velké naděje ve film Obřad. Atmosféru jsem čekal o to působivější, když v kině jsem seděl pouze já se svou přítelkyní. Dusivá atmosféra a pocit nejistoty se tu ale bohužel nedostavily! I když se tvůrci při deformaci obličeje Anthonyho velmi snažili, téměř pohádkový konec, to celé zazdil! Za zmínku stojí snad jen místy vydařené efekty (koně se svítícíma očima na mysli skutečně nemám!) a to zejména posedlé 16tileté dívky a její záchvaty zuřivosti, akrobacie těla a v neposlední řadě zvracení hřebíků místo zelené tekutiny, což bylo největším překvapením u tohoto žánru filmu! Naprosto výstižný komentář tu přináší uživatel: POMO

Seance (2009) (studentský film)

Zajímavý nízkorozpočtový projekt! Tři solidní lekačky za 19 minut!!! Jen tak dál... Snad se brzy dočkáme i celovečerního filmu.-) a pořádný český horor tu pořád ještě chybí!

Poslední dům nalevo (1972)

Jako první jsem viděl remake filmu z roku 2009. Jelikož na mě velice zapůsobil, sehnal jsem si i tuto originální verzi z roku 1972. Po dnešním zkouknutí musím konstatovat, že remake filmu byl rozhodně lepší! Co se týče dramatičnosti, hereckých výkonů i samotného chování hlavních postav!

Dítě z Manhattanu: Ďábel přichází (1982)

Nejslabší film o temných silách a posedlosti jaký jsem kdy viděl!!! Efekty se světelnými paprsky tento film naprosto zabíjí! Jedna hvězdička za herecké výkony, především mladšího osazenstva. Výraz Ďábel přichází, bych zde vyškrtl!

Strach v přímém přenosu (2002) odpad!

Autora textu na přední straně dvd obalu: "Děsivé. Velmi děsivé." "Nejhrůznější film od Vymítače ďábla" tvrdě potrestat!!!!!