• Thriller

Zrození Planety opic (2011)

Lituji, že jsem si tenhle PASKVIL vůbec pustil a musel tak hodinu a půl věřit, že uvidím nějakou extra dynamickou jízdu, plnou emocí, tak jak tu mnozí píšou! Film zcela nelogický, nereálný, bez napětí a bez poselství! Než tohle vidět někdy znovu, to už raději sáhnu i po čtvrtém díle legendární Planety opic z roku 1972!

Peřinbaba (1985)

Tato pohádka se ke mě dostala jako nečekaný dárek ze Slovenska! Co mě absolutně nejvíce překvapilo byla smrtka v podání Valerie Kaplanové, která se už ve stejné roli předvedla i ve starší československé pohádce Honza málem králem, poznal jsem ji na první pohled!:-)

Apollo 18 (2011)

No vida, tak už nám Vetřelec nebo spíše něco jako facehugger pobíhá i po měsíci! A ty kurwy americký i ruský to před námi tajili! A na Zemi to už má sakra blízko! Ale i kdyby tu už byl, my se to stejně dozvíme až jako poslední!! Velmi reálný snímek, který Vás nechá na pochybách.-)

Deadgirl (2008)

Nebýt tak velkých mezer ve scénáři, například jak mohla (skoro) mrtvá dívka přežít (i zombie se přeci musí něčím živit:-) ve zpustošeném blázinci a jak se vlastně tou zombie stala, mohlo to být velké filmové překvapení roku! Nápad to rozhodně mělo, i když dosti zvrhlý! Ale film chtěl především ukázat na to, jak se člověk může v životě snažit a usilovat o cosi, co mu stejně nemusí být nakonec dopřáno! Obzvlášť, když jde o získávání si přízně druhého člověka! Tak proč si prý neužít těch pár dní slávy, když se naskytne ta možnost být tím, kdo dokáže věci ovládat a rozhodovat dle vlastního uvážení! Co vypadlo na WC z pokousaného chlapce mi ale stále není jasné! No raději to nezkoumat:-) Kam nám to dívka na konci utekla také nevíme!

Mardi Gras: Jarní prázdniny (2011)

Super letní energetická teenagerská komedie o jedné nekončící párty! Plná zvratů i zvratek v podání tlouštíka, který mě neskutečně bavil! Řekl bych, že dokonce o dost vydařenější než Prci, prci, prcičky!

Lidice (2011)

Příběh Lidic je obzvlášť citlivou událostí české válečné historie. Když už se ale o tom natáčí film za desítky miliónů korun, chtělo by ukázat vše, co se v této vesničce odehrálo! Jak vlastně zmizela z povrchu zemského?! Viděli jsme pana Šímu, jak se po 4 letech vrací z kriminálu do své vesničky, která už neexistovala, ale jestli byla zničena tanky, leteckým útokem či vyhozena do vzduchu výbušninou, když z ní nezůstal ani kámen, to můžeme z filmu jen hádat! Vše ostatní však bylo natočeno velmi věrohodně, emoce a herecké výkony, zejména pak Karla Rodena excelentní!

Cizinec v domě (1978) (TV film)

Cizinec u nás v domě? Ke své tetičce a strýčkovi Tomovi přijíždí dospívající neteř, která za podivních okolností přišla o své rodiče při autonehodě. Už při jejím příjezdu se zdá být něco v nepořádku, na její přítomnost velice znepokojivě reaguje kůň její sestřenice Rachel (obtloustlá Linda Blair). Za velmi krátkou dobu se neteř Julie stane oblíbeným členem rodiny a dokonce i přítele své sestřenice Rachel. Ta jí zprvu lehce závidí, později se začne domnívat, že praktikuje černou magii a označí ji za čarodějnici! Zda je tomu skutečně tak se dozvíme s pomocí souseda, který se zajímá o okultismus a který Rachel poradí, co má udělat, aby své přesvědčení mohla obhájit!

Exorcismo (1975)

Rituální zločiny? Znesvěcené kostely? Černé mše studentů vyvolávajících Satana, kterých se zůčastní i mladá dívka Leila, u které se postupně začínají projevovat příznaky hysterie, agresivity a nenávisti ke svému okolí a která o sobě tvrdí, že je dívka zla! Jedná se pouze o nemoc, či snad má něco společného s těmito vraždami, dokonce i s vraždou svého bratra a snoubence? To vše je případ pro detektiva i kněze, kteří se snaží tyto události objasnit! Rozhodně ne tak vydařené jako Friedkinovo Exorcista, ale i tak se snaží zaujmout řadou prvků, které u těchto filmů očekáváme (viz mistrovský vzor z roku 1973) a místy se mu to i daří... Těší mě, že jsem měl tu možnost vidět a porovnat.

Orka zabiják (1977)

Přehnaně inteligentní kosatka, která dokáže požírat své oběti i pouhým vyskočením nad hladinu, rozpoznat své nepřátele a dokonce i jejich loď a dostat je tam, kam si přeje! No to už byla spíše blbost posádky plavit se za ní až mezi zamrzlé krátery ledu, kde je mnohem větší pravděpodobnost, že se loď může poškodit! Proto se také kosatka dočkala zasloužené pomsty, kterou jsem ji ale moc přál... Více ale doporučuji o dost starší film BÍLÁ VELRYBA, která je sice mnohem slabší na efekty, ale za to atmosféricky mnohem silnější! Avšak Spielbergovi ČELISTI zůstanou navždy nepřekonanou legendou!

Slunce, seno, jahody (1983)

Tak dnes nám první díl trilogie Slunce seno běží na nova cinema! Jde o naprostý klenot českého filmu, na který se dá s chutí podívat i několikrát za rok! Tolik vychytaných hlášek a situací spolu s výbornými herci (dokonce i neherci přímo z vesnice) udělalo z této venkovské komedie legendu!!! Proto nechápu tohle nevlastenecké hodnocení! Film i jeho další dvě pokračování by si zasloužili minimálně 80 % Jedinečný výkon paní herečky Heleny Růžičkové! Nelze zapomenout!