• Thriller

Nebojácní (1981)

Nedoporučuji tento rádoby satanský horor ani schánět! Mě se to podařilo, ale kdyby tento chabý Lucifer upadl v zapomění filmového pásu, o vůbec nic bychom nepřišli! Jediná povedená scéna, kdy vyvolává své bratry ze záhrobí! Vše ostatní jen hnusná béčkovina plná barevných světelných paprsků, které tyto filmy okamžitě odsuzují k zániku! viz například http://www.csfd.cz/film/31525-dite-z-manhattanu-dabel-prichazi/

Il profumo della signora in nero (1973)

Obdobné jako Rosemary má děťátko, ale s mnohem drsnějším závěrem, který je dokonce horší než vidět dítě Satanovo!

Dark Night of the Scarecrow (1981) (TV film)

Výborná krimi duchařina! Tak jak řekla matka zavražděného Bubba v soudní síni: na tomto světě je i jiná spravedlnost, mimo naše zákony! A jak rafinovaná může být, poznají páni vrazi brzo na vlastní kůži!

Dům plný strachu (1985)

Po velmi dlouhé době se mi poštěstilo sehnat si film ve vhs kvalitě se slovenskými titulky. Z dětství jsem si pamatoval jen pár úryvků o chlapci, kterému velmi rychle rostly vlasy, které se dále používali na výrobu kouzelných štětců. Dnes jsem si mohl připomenout o jaký dětský horor se to vlastně jedná a proč jsem z něj měl už kdysi dávno takové obavy! Zejména mi v paměti uvízla scéna, kdy sestra Michaela na kole pronásleduje červenou dodávku profesora umělce, ze které ji jejich kamarád sype na ulici cukr jako navigační bod, který nás dovede až do fabriky výroby štětců a unesených dětí včetně Michaela, jakožto hlavního dodavatele materiálu:) Scéna, kdy profesor činí dotaz, co chce aby svému "synovi" namaloval a odpověď zní Michaelův strach, je více než děsivá a představa, co bude čekat v domě ještě děsivější! Co z toho všeho plyne? To co podotkl malý chlapec v samotném závěru: Že největší část strachu je v tvojí fantazii!

Voskové muzeum (1988)

Dobře odvedený fantasy horůrek, kde se v jednom panoptiku pomocí bran času dokážou návštěvníci přemístit do nejrůznějších situací z dob minulých hrůzných a zažít tak na vlastní kůži setkání například s vlkodlakem, upíry, mumií, úchylákem Markýzem de Sade, či se probudit uprostřed noci oživlých mrtvol. Některé masky i dialogy vskutku pobaví:-) Závěr to trochu zkazil, místo zdlouhavé hromadné bitky za záchranu světa, to chtělo vidět ještě více otevřených bran a setkat se tak s dalšími představiteli zla!

Do útoku (1987)

Sladký příběh otce a syna, vynahradí podívaná na esa v páce a Stalloneho pojízdnou posilovnu a kšiltovku, kterou používá k přepnutí se do boje, aby nám opět potvrdil své zápasnické kvality stejně jako Rocky!

Death Ship (1980)

Jasný důkaz o tom, že nacistická moc a síla ducha nikdy neutichne.. PS: pozor na zfanatizovaného kapitána!

Bucky Larson: Zrozen být hvězdou (2011)

Nebýt druhá polovina filmu už jen romantická pohádka, mohla to být nejúspěšnější blbina roku! Styl humoru jako KLUB SRÁČŮ... několikrát jsem se hlasitě zasmál, což se mi mnohdy nestane ani u komedií co mají hodnocení přes 70 %

Jízda (1994)

Komedie to byla v prvních třech minutách filmu a drama asi tři minuty před koncem. Mezitím jsem se jen kochal krásnou českou přírodou a venkovem:-)

Pátek třináctého 4 (1984)

Zajímavé, že i čtvrtý díl si dokáže udržet napětí i rozmanitost sérií vražd. Po tomhle díle už asi Jason z mrtvých nevstane:-) (zrovna když ukázal svou tvářičku světu) ale zřejmě všichni tušíme, kdo půjde v jeho šlépějích...