• Thriller

Nespavost (1973)

Věděl jsem, že 70. - 90. léta 20. století ukrývají ještě mnoho filmových klenotů a NESPAVOST je jedním z nich! Mysteriózní dílo! Plán do nejmenšího detailu.-)

Motel Auvajs (1980)

Co může být horšího než Norman a jeho preparování? Farmář Vincent a jeho sazenice a dále pak udírna! „Na světě je mnoho lidí a nedostatek jídla. A tohle řeší oba problémy, najednou.“ A proto si raději vždy připlaťte za Hotel:-D

Grizzly (1976)

Když medvěd, tedy pardon dle předpokladů "Grizzly" napadl svou první oběť a jedním máchnutím tlapy ji uťal hlavu, říkal jsem si: ten ale musí mít ostré drápy! Když ji pak uťal i koňovi říkal jsem si: ten ale musí mít sílu! Když jsem pak medvěda uviděl:-))))) Proč když mohl mít žralok 8 metrů a vážit 2 tuny, nemohl mít medvěd 4 metry a vážit přes jednu tunu:-)

Věc: Počátek (2011)

Jak už to u novodobých hororů bývá špatným zvykem, opět se tvůrci více soustředili na vytváření vizuálních efektů než na budování atmosféry - pocitu napětí a strachu z neznáma! Navíc já osobně zůstanu navždy zastáncem a obdivovatelem staré poctivé práce filmových maskérů a proto se příště podívám už jen na VĚC od mistra Johna Carpentera!

Sindibád a Tygří oči (1977)

O hvězdu lepší jak Zlatá Sindibádova cesta. Avšak nepřekonatelná zůstává nejstarší Sedmá Sindibádova cesta!

Spartakus (1960)

To nejlepší z historických válečných filmů, co jsem měl tu možnost vidět!

Hra s duchy (1986)

Takový bordel neměla ve svém pokoji ani LINDA BLAIR, jejíž jméno ve filmu zazní! Místo kapitána Ahojky tu ale máme masového vraha se sekyrou, kterou se nebojí použít... A proto raději Ouija tabulku nepoužívat...

Splašený vlak (1985)

Ty klidně obětuješ život někoho jinýho místo sebe! TY JSI ZVÍŘE! - - - NE, HORŠÍ! --- ČLOVĚK. Aneb někteří trestanci by měli zůstat hodně dlouho v kleci... Rozhodně tento film nevnímám jako béčkovou záležitost! Ale jako parádní akční jízdu se vším všudy!

Ptáci (1963)

K čemu noci oživlých mrtvol, když plně postačí obyčejní ptáci! A že dát takové hejno dohromady, muselo zabrat spoustu práce:-) Většina tu píše o hororové atmosféře a vizuální části filmu, ale málokdo o příběhu, který se snaží poukázat zejména na lidské vztahy a romantiku! Právě tím, se tento film liší od jiných bezhlavých hororových nesmyslů! A proto si zaslouží hodnocení, které má! 80%

Antikrist (1974)

Jak španělé se svým Exorcismo, tak ani Italové se svým Anticristo nedokázali navodit tak silnou vlnu napětí a strachu, jakou exceloval William Friedkin s Exorcistou! Zcela evidentně se snaží, ze svého předchůdce těžit, ale ani hustější hrachová kaše jim při tom nepomohla!