• Thriller

Psycho II (1983)

Tak tohle je kus poctivé filmařiny! Kdo je vlastně matka Normana Batese? Vraždí to skutečně ona (vždyť byla před mnoha lety pochována) nebo se snad za ní někdo vydává? Je snad Norman tím psychopatem a vrahem se zvrácenou myslí na svobodě (který skutečně věří, že jeho matka žije a s kterou si dokonce i telefonuje) či jeho nová spolubydlící? Tak tuhle otázku si budete kláct celý film! Pomalu ale bude postupně odhalována odpadávajícími podezřelými osobami až do působivého závěru! Napětí od začátku až do konce! Pro mě dokonce lepší jak díl první, proto dávám plný počet!!!

Anděl smrti (1998)

Sice jsme se nedočkali té pravé APOKALYPSY (škoda, po dvou hodinách sledování), ale i tak film překvapil, zejména svým závěrem! 68%

Terror Firmer (1999) odpad!

Tak tenhle typ "nechutného" stupidního humoru se mi neskuteně protiví! Po 10 minutách jsem okamžitě vypínal! Neskutečná sračka!!! Všechny, kteří se účastnili na natáčení této prasárny o hovně, bych postavil ke zdi!

Bláznivá dovolená (1983)

Skvělá oddechovka na nedělní odpoledne, která pobaví i po více jak 20 letech! Spousta skvělých hlášek a trapasů:)

Ďáblovo dítě (2008)

Hledá se pečovatelka? Jak brzy zjistí, tak s malým chlapcem, kterého dostala na starost není něco v pořádku (už ta pestrá strava:)! Tím, čím se odlišuje od ostatních dětí, je největším překvapením filmu! Čekal jsem ale, že se právě proto více zapojí do hry a ukáže nějaké své (jistě dědičné) schopnosti! To se ale nestalo a všechno za něj odskákali (náhradní) rodiče! Takže se film změnil na klasickou vyvražďovačku a nepřinesl vůbec, ale vůbec nic nového!

Rudý škorpion (1988)

Slušná konkurence pro RAMBA! Možná i o něco lepší jak jeho třetí díl! (který byl postaven na podobném příběhu) Ať tedy diváci rozhodnou sami, kdo měl v té době větší svaly:-) Stallone vs. Lundgren

Brontosaurus (1979)

Film by byl za tři hvězdy (chyběly mi tu aktivity a podpora dětí ze strany dospělých), děti to však sehráli na výbornou, za doprovodné písně k filmu přidávám čtvrtou! Co až tu zůstane jen špína, smog a pustina? Člověk si ani dnes přírody neváží! Vzdávám hold hnutí BRONTOSAURUS!!!

Blázni a děvčátka (1989)

Až do dnešního dne pro mě zcela neznámé dílo ze zlaté kolekce českých filmů, kam se právem může řadit! Za necelou hodinu a půl film ukáže tehdejší počínání lidí k narušeným občanům, vztahy mezi školáky a sousedy (zapneš mi podvazek Jirko, přeci jenom máš šikovnější ruce:-) , život v Praze a na venkově v 50. letech za tehdejšího režimu! Příběh Pepíčka, kterého neuvěřitelně dobře sehrál herec Milan Šimáček (předtím jsem ho znal pouze z Tankového praporu, Černých baronů...) si zaslouží uznání snad každého filmového kritika. Jsem moc rád, že jsem tenhle skvělý "skorem zapomenutý český klenot" mohl dnes na Barrandově vidět!

Sheena (1984)

Tak jak pravilo proroctví, královna džungle Sheena vyburcovala "svůj lid" k obraně svého posvátného území proti lotrům, kteří zde chtěli jen plenit a kteří zavinili smrt šamanky (Sheeny náhradní pěstounky)! Za pomocí zvířátek z džungle (krásných, živých, ochočených - vsadim se, že dnes by použili hnusných digitálních triků a viděli by jsme jen umělé kulisy), které dokázala ovládat silou své mysli vede pomstu, na které ji doprovází do ní zblázněný (ani se mu nedivim) reportér či spíše pisálek, který Sheeně dokonce zachrání dvakrát život! Co z toho muselo vzejít je snad všem jasné! Film nepostrádá napětí, dojetí, romantiku (místy tedy přecukrováno) i úžasnou hudbu, kdy se sevře v hrdle, když Sheena projíždí na své zebře po písčité pláži či pronásleduje lotra krále prchajícího v jeepu... už jako malý kluk, jsem tento film sledoval s úžasem a i ted (po cca 15 letech) má můj obdiv!

Dva nosáči tankují super (1984)

Spousta skvělých hlášek! Angličák hmmm... Prosil bych řidičský průkaz! Ten je v kufru, ale tam jsou hadi:-) Bavil jsem se i po letech!