• Thriller

Phenomena (1985)

Už sem viděl natočit ledacos, ale tohle, kde hmyz pomáhá k vyšetřování vraždy, koupel s rozkládajícíma se mrtvolama a červama a zmutovaný vraždící synek, vraždící šimpanz atd. to byla vážně síla! Ze začátku slibné, poté nudné, ale ke konci nepopsatelné!

Necronomicon (1993)

Tak tolik humusu v podobě rozpadajících se postav a všemožných stvůr jste neviděli ani v Evil Dead! Tady se modelínou opravdu nešetřilo:-) Jednotlivé příběhy mě ale moc nenadchly!

Vlákna (1984) (TV film)

Dokument je to zdařilý, velmi realistický, to rozhodně ano! Co tu ale postrádám je to, jak se k této jaderné katastrofě staví okolní svět! Ostatní země světa, jak ty se snaží pomoci Velké Británii a zamezit ničení světa? Dále bych také uvítal záběry na ty, kteří tuto válku rozpoutali a jak se vede jim, státní vyšší třídě než se jen koukat na bídu a hladomor obyčejných lidí, kteří vedli protesty proti této jaderné válce!

Poslední vymítání ďábla (2010)

Dlouho očekávaný film, mě bohužel nepřesvědčil o hrůzostrašnosti, kterou u těchto filmů očekávám a u kterých se mi toto naposledy dostalo u Exorcism of Emily Rose! Jediná opravdu působivá scéna byla při vymítání ve stodole! Závěr filmu pak naprostá katastrofa! A přitom webové stránky s trailery vypadaly tak nadějně:-(

Evil Angel (2009)

Parádní zpracování démona (zejména pak ve scéně, kdy mu narostou křídla) zvaného z lidových rčeních "skokan", který se převtěluje do těl lidí! Jeho pravé jméno je však LILITH, údajně Adamova první žena. Ještě před Evou! Neklapalo jim to, Adam ji odmítl, tak mu bůh stvořil Evu. Eva se stala matkou všeho živého. Ale Lilith byla nakrklá. To je pochopitelné. A když zemřela, odmítla přejít. Přísahala pomstu Adamovi a Evě a všem jejich dětem - NÁM! Říká se, že je odpovědná za smrt nenarozených a že je matkou "skokanů". Je fakt, že příběh se dost táhne a 2 hodiny jsou opravdu zdlouhavé ale posledních 15 minut stojí za to, celé toto dílo zkouknout.-)

Shutter (2004)

Tak takhle to umějí rozjet opravdu jen asijští mistři duchařin! Z těch jejich zvuků jsem měl husí kůži, lekačky fungovaly na výbornou a závěr mě přesvědčil o tom, že se jedná o horor, jaký můžou američtí tvůrci opravdu jen závidět! Po dlouhé době, něco, co mě vystrašilo! Konec pak naprosto šokoval a děsil!

Ledová smrt (2006)

Stejně jako Temné lesy, Ledová smrt si z počátku budovala velmi slibnou atmosféru, ale čekal jsem něco víc než jen dalšího vraždícího maniaka s krumpáčem v ruce! Toho jsem si užil dost už v Krvavém Valentýnu! Norové tedy opravdu svými horory nepřevedli žádný unikát! Druhý díl ledové smrti a zmrtvých vstání vraždícího maniaka už raději nebudu komentovat! Ten ode mě dostal jednu hvězdičku jen za nejblbějšího poldu, kterého jsem ve filmu viděl! Že tedy moc nemusím francouzské filmy, tak Purpurové řeky byly oproti tomuhle právě tím unikátem!

Oživlá (1977)

Díky tomuto drama se dozvíme, že přijde den, kdy naše duše bude volná a začne hledat znovuzrození. Jen doufám, že si budeme moci vybrat, kdy, kde a komu se narodit:-)

Tenkrát na Západě (1968) odpad!

Po zhlédnutí o dva roky staršího westernu Hodný, zlý a ošklivý, který mě přesvědčil o kvalitách tohoto žánru stejně jako legendární Sedm statečných čekal jsem od Tenkrát na Západě naprosté westernové veledílo! Dostalo se mi však pouze dvě hodiny naprosté nudy, po kterých jsem byl už nucen film vypnout, protože dál to prostě už nešlo! To už raději začnu hrát na harmoniku, než tohle ještě někdy vidět nebo tu číst o nej westernu!!!

Faust (1926)

Po upírovi Nosferatu, přišlo další německé veledílo, které mi nedovolilo ani na chvíli vyjít z úžasu nad vizuální nádherou prostředí, všudepřítomným ďáblem, který vždy uměl poradit a zlákat Fausta ve svůj prospěch, ale narazil až na kouzlo lásky!:-)