• Thriller

Upír Nosferatu (1922)

Skutečné filmové umění, které si musí získat uznání každého filmového labužníka.-)

Hory mají oči (1977)

Tato původní verze na mě zapůsobila stejně dobře jako remake (který jsem viděl jako první)! Já jim řikal, ať to neberou zkratkou!

Mzda strachu (1953)

Mzda strachu se zaslouženě řadí mezi nej thrillery světové kinematografie. Je fakt, že první třetina filmu se rozjíždí velmi pomalu, ale za to poté nabere na otáčkách naprostým sevřením strachu a napětí! Ani Friedkinovo zpracování toto veledílo nepřekonalo! "A teď ti ještě vysvětlím, co je to dělba práce! Ty řídíš a já můžu strachy chcípnout! Jsi na tom líp, to mi věř!:-)

Robin Hood (2010)

Nádhera! Takhle to mohl natočit jen řežisér ze staré školy, co má za sebou již legendární díla filmového světa! Ztvárnění prostředí, postav, bojů i příběhu na jedničku!

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

I přes 50 let starý film Sedmá Sindibádova cesta strčí tuhle frašku o Narnii do kapsy! Tyto počítačově vizuální filmy mohou nadchnout snad už jen mladé teenagery sedící v kině s pytlem popcornu a litrami PEPSI!!! Ale kam se vytratilo všechno to napětí, příběh, strach z neznáma a další prvky, které nás děti 80. let strašily a které jsme obdivovali?! To vše bohužel zůstalo pohřbeno ve 20. století!!!

Expendables: Postradatelní (2010)

Sakra Sylvo, vážně máš zapotřebí hrát v takovýchto mega-akčních nesmyslných béčkách, když už navždy zůstaneš legendou v roli RAMBA, ve kterém si potvrdil své kvality i ve finálním čtvrtém díle, ale teď už bych to opravdu viděl na odchod do důchodu.-) Nekaž si dále náš obdiv a úctu!

Počátek (2010) odpad!

Jestli budu prvním uživatelem, který tento film (podle hodnocení 91%) ohodnotí jako odpad, vůbec se nehodlám ospravedlňovat a pevně si stojím za svým názorem, že i po hodině a čvrt nemá tento Počátek čím překvapit a už vůbec ne nadchnout a koukat se na to dál, tak bych se snad unudil k smrti! Což si samozřejmě nemůžu dovolit, protože jinak by ostatní uživatelé věřili těmto fámám co se tu píšou a čekali naprostý skvost, který jsem podle hodnocení čekal i já!!! Počátek konce kvalitních filmů!

Hněv duší (2004)

Perfektně zpracovaní démoni, které by mohl i Hellraiser závidět! Škoda jen, že jsme si jich ve filmu užili spíše jen formou lekaček, místo aby nám zapózovali v celé své kráse...

Ils (2006)

Ten, kdo viděl obdobný film Jezero smrti mi dá jistě zapravdu, že byl mnohonásobně lepší než tento pokus o napětí a strach v podobě vraždících mladých harantů! Zbytečně zdlouhavé odhalování tváře vrahů!