2010: Druhá vesmírná odysea (1984)

Souhlasím s Gemini mně se také dvojka líbila více . Jsem toho názoru, že to je kvůli absenci Kubricka. Je to více sci-fi než mysteriózní a to je pro tento film moc dobře. Také herecké obsazení je zajímavější!

Spotlight (2015)

Nebudu zde rozsáhle prezentovat své názory na téma instituce kolem boha a tudíž ani na obsah filmu. Je to velmi smutné a je to velmi tragické, že se to děje! To auto na začátku do kterého kněží nastoupí mluví za vše. Auto jako z kmotra. Takže k filmu. Perfektně provedený film o velkém obrovském hnusu v naší společnosti! Herecké výkony všech zúčastněných naprosto famózní. Celá pravda byla podána velmi citlivě a velmi realisticky. Hudba zvolena trefně . Tempo filmu dokonalé. Tento film si rozhodně zasloužil všechny pocty co mu byli uděleny akademií!!!

Společnost mrtvých básníků (1989)

Nádherný příklad nuancí ve výchově a přístupu k naším potomkům. Rovněž krásný příklad na dnes aktuální problém se špatným systémem vyučování. Také jsem s tím bojoval. Učitel, který ve vás probudí vaše nejlepší schopnosti je pravý pedagog.

Assassin’s Creed (2016)

Velmi povedené! Rozhodně jedno z nejlepších zpracování počítačové hry. Samostatně to možná působí jinak (myšleno, že někdo nezná hru) , ale já jsem do světa AC ponořen tak hluboko, že už to nedokážu oddělit. Velmi citlivě se provedli změny (oproti hře) a řekl bych, že Animus byl možná aji lepší než ve hře. Také doufám, že se nám rozběhl příběh, který tímto filmem nekončí.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Perfektní casting herci udělali velký kus práce a jsou výborní!!! A příběh zpracovaný v duchu prvních natočených epizod. Nejen scénář, který měl jasný cíl (a ten se povedl), ale velmi filmu prospěla určitá realističnost. Také je rozpoznat atmosféra prvně natočených epizod. Žádné klišoidní scény a přiblbané romance a dialogy. Po tragické epizodě VII mám po shlédnutí Rogue One , novou naději.

Sherlock - Skomírající detektiv (2017) (epizoda)

Už jsme se Sherlockem asi moc dlouho, protože mne nejvíce mučilo to, že celý díl je jen manipulace s Watsonem. A nejvíce rušivé je, že to Watson nevídí. Po tom všem co s Sherlockem prožil a po tom co k němu cítil kvůli smrti své ženy , nevidí , že je manipulován. Nic méně dva předchozí díly evokují docházející dech serie a tento díl se aspoň pokusil vše zasadit do starých kolejí, tak snad to tak opravdu bude.

Blade Runner (1982)

Po druhém zhlédnutí musím jednu hvězdu přidat. Na poprvé jsem až tak moc nevěnoval pozornost hudbě. Hudba dokonale dokresluje atmosféru. Na poprvé jsem čekal asi více akce a zklamání mi zastřelo úsudek. NA podruhé jsem si více vychutnal atmosféru a herecké výkony. Nutno dodat, že výkon Forda patřil spíže k těm horším.

Letopisy rodu Shannara (2016) (seriál)

Hodně naivně podané. O hereckých výkonech nemluvě. A tak nám zůstává jen celkem dobrý námět.

Želvy Ninja 2 (2016)

Vzhledem k tomu, že jsem dal jedničce horší čtyři tak musím dát nyní regulérní čtyři. Rozhodně se nám želvičky opět líbili. Tvůrci si udrželi si vše dobré z jedničky.

Captain America: Občanská válka (2016)

Velmi slabý odvar skutečného komixu Civil War , což bylo očekáváno. Přece jenom je to trhák do kin pro všechny i děti. Ale dobře pojaté jako film v serií. Captain dvojka byla lepší, ale tenhle díl neurazil ani náhodou. Dost akce, ale slabší efekty. Dobrý casting na Spideyho a Pantera. Dobře zvládnutý Vision, ale špatně zvládnutá Wanda. Ne každý režisér a scénarista si dokáže poradit s opravdu mocnými postavami. Snad to příště bude lepší.

Časové pásmo bylo změněno