Zakletý v čase (2009)

PO dlouhé době konečně zase krásný , normální romantický film. Protože to jsou samé romantické komedie pro teenagery na které se nedá koukat. A klobou dolů před velmi vhodně zvolenou kombinací sci-fi a romantiky.

Muž na Měsíci (1999)

Andy Kaufman byl naprosto úžasná postava a jsem velmi rád, že jeho památku se podařilo uctít tak výborným filmem. Musím se přiznat, že jsem měl lehké obavy ohledně obsazení Jim Carrey. Ale ten zvládl Andyho absoultně famozně zahrát (klobou dolů pane Carrey) a také je třeba velmi zdůraznit režiséra Miloše Formana, protože otázka režiséra je u biografických snímků (a filmu dle skutečných událostí) velmi důležitá )a to opravdu velmi). Jinak gratuluji k dobrým hereckým výkonům i ostatním hercům a to myslím fakt všechny!!! Ale především děkuji Andymu Kaufmanovi, protože bez něj by tento film nevzniknul. A jeho život si zaslouží uznání.

Kristian (1939)

To je prostě klasika. Nazval bych to romantickou komedií, která nemá v české kinematografii obdoby.

Jak na holky (2009)

Jedna hvězda za nápad. Ta pointa příběhu byla slušná a také Tom Arnold byl dobrej, ale jinak to byla hrůza, průhledná, naivní povrchní šaškárna s úsměvy na dva prsty a nijak komediální ani srdce rovoucí. A to jsou věci co mají rozhodně být v romantické komedii přsně naopak.

Hoffa (1992)

Danny DeVito si zaslouží pochválit za dokonalou režii (a nejen za ni jeho role je skvostně pojatá), David Newman za velmi trefnou hudbu a maskéři za dokonalou masku Hoffy, ale největší uznání si zaslouží Jack Nicholson. Ani jsem nečekal nic jiného od J.Nicholsona už na začátku filmu než famozní výkon a také jsem jej dočkal. Jeho herectví je naprosto mistrné a v tomto filmu dostal obrovský prostor to potvrdit.

Kruh (2002)

Já viděl první origiánál z Asie a o dost později až toto americké zpracování a musím říci, že ten rozdíl je bohůžel hodně cítit. U toho Asijské jsem se fakt strašně bál, ale fakt hrozně nemohl jsem ani usnout a u toho amerického už to tak hrozné nebylo ba bych řekl vůbec. Velký vliv na to má určitě určitá otrkanost, protože člověk už ví co se stane. A proto jsem se kouknul na ten originál znovu a měl jsem stejné pocity jako před tím. Je to podle mně ve stylu filmařiny a v režiji a kameře. Také výběr herců možná. Přece jenom Naomi Watts je výborná herečka, ale vypadá skoro jako barbie a to mi tam neštimovalo.

Pretty Woman (1990)

Velmi dobrá romatická komedie, ale viděl jsem jí jednou a stačilo mi. Něják mi to nepřirostlo k srdci, podle mého špatně zvolení herci něják mi do toho příběhu nepasovali.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

do doby než se konečně rozhodne o zapojení umělé inteligence do všech ostatních systémů je film o ničem. Pak už to celkem jde akorát už člověk ví jak to dopadne. Přestavitel Johna se moc dobře nepovedl vybrat. Je mi jedno kdo režíruje takovou látku (teda jako ve velkých uvozovkách), ale pokud je to pokračování tak se musí držet svých předloh (teda podle mně rozhodně) a ten John moc nezapadal do profilu z předchozích dílů.

Tudorovci (2007) (seriál)

Po shlédnutí první serie musím dát jenom tři. První nadšení s přibívajícími díly bohůžel odpadlo.

Stigmata (1999)

Oba dva hlavní protagonisté se svých rolí zhostili opravdu dokonale, ale tento film činí výborným hlavně scénář a režie. Scény v nichž se objevují stigmata (hlavně bičování) jsou velmi dobře propracované. Nejdůležitější je však samotný námět. Rozpory v církvi věda versus víra, pravé učení krista atd. toto jsou témata , které opravdu existují a tento film na ně upozorňuje.