Blade Runner (1982)

Po druhém zhlédnutí musím jednu hvězdu přidat. Na poprvé jsem až tak moc nevěnoval pozornost hudbě. Hudba dokonale dokresluje atmosféru. Na poprvé jsem čekal asi více akce a zklamání mi zastřelo úsudek. NA podruhé jsem si více vychutnal atmosféru a herecké výkony. Nutno dodat, že výkon Forda patřil spíže k těm horším.

Letopisy rodu Shannara (2016) (seriál)

Hodně naivně podané. O hereckých výkonech nemluvě. A tak nám zůstává jen celkem dobrý námět.

Želvy Ninja 2 (2016)

Vzhledem k tomu, že jsem dal jedničce horší čtyři tak musím dát nyní regulérní čtyři. Rozhodně se nám želvičky opět líbili. Tvůrci si udrželi si vše dobré z jedničky.

Captain America: Občanská válka (2016)

Velmi slabý odvar skutečného komixu Civil War , což bylo očekáváno. Přece jenom je to trhák do kin pro všechny i děti. Ale dobře pojaté jako film v serií. Captain dvojka byla lepší, ale tenhle díl neurazil ani náhodou. Dost akce, ale slabší efekty. Dobrý casting na Spideyho a Pantera. Dobře zvládnutý Vision, ale špatně zvládnutá Wanda. Ne každý režisér a scénarista si dokáže poradit s opravdu mocnými postavami. Snad to příště bude lepší.

Univerzální uklízečka (2005)

Výborný humor sice většinou černý, ale díky Maggie Smith výborně pojatý nenásilně, nevině. Už dlouho jsme se tak nenasmály. Životní situace v tomto filmu nejsou nijak cizí. Avšak řešení zdánlivě bezvýchodných situací nezvyklé.

Warcraft: První střet (2016)

Lehké zklamání z nevyužitého potenciálu. Přiznávám, že až po druhém shlédnutí je mé zklamání lehké a dávám 4 hvězdy. Lecos se dá odpustit když vidíte velmi povedené efekty věrné počítačové hře. Například kouzla, trpaslíci, orkové apod. jsou dosti povedené a zapadají do fantazy představy. Elfové jsou trochu divní (teda ti co šly zahlédnout) avšak hlavně výběrem herců. Emoce v tomto filmu zvládli nejlíp Orkové a Orkině jsou divné až směšné, ale vytknout se toho dá celá řada. Jsem zvědavý zda se podaří pokračování když už si to tak hezky přichystali.

Sedm samurajů (1954)

Dnes už se točí málo takových skvostů. Tento film i přes neuvěřitelnou délku není vůbec nudný ani utahaný. Japonsko ve své hrdosti, úctě, taktika boje a spousta dalších morálních a nemorálních postupu a kulturních zvyklostí je krásné. Perfektně je filmu zvládnutá kooperace hudby, kamery a herců. To se ještě filmařina nespoléhala na efekty, ale na herecké umění. Detaily na přemýšlivé tváře na uražené tváře apod. jsou famózní. Všem doporučuji k vidění.

Nebe a země (1993)

Dneska se už takové filmy netočí. Je to umění nejen silného příběhu , ale také výborně používaná kamera s hudbou. Obrazové a zvukové orgie pro diváka. Opět jsem si trošku doplnil vzdělání. Tento film se musí vidět nedá se popsat.