Kulový blesk (1978)

Další geniální filmové dílo českosloveské kinematografie. Vynikající herci, geniální zápletka a dokonalá režie.

Slovácko sa nesúdí (1975) (seriál)

Neocenitelný a nenapodobitelný humor podpořený krásnou nářečovou mluvou v podání nejlepších československých herců je nezapomenutelný. A kdykoliv to jde si jej rád vychutnám znovu a znovu a znovu.

Médium (2005) (seriál)

Ze začátku vypadal seriál dosti zajimavě avšak postupem času se dostával seriál do podprůměrných počínů. Teda v mých očích rozhodně.

Sherlock (2010) (seriál)

Již dlouho jsem neviděl tak kvalitní počin na poli seriálů. Škoda jen,že jsou zatím pouze tři díly, snad již avízovaný nášup tvůrcům vyjde. Hlavně bych chtěl vyzdvihnout herecké pojetí Martina Freemana, protože jeho ztvárnění Dr.Watsona je geniální. Hlavní postava Sherlocka je pojata Benedictem Cumberbatchem nadpruměrně dobře (ale na Freemane spíše nestačí). Dosti mne zklamala postava Moriartyho, představoval bych si jeho roly více důstojnou méně vulgární a hlavně, herec se vizuálně do role nehodil. Přízračná nevěsta je teda dosti slabá. Vzhledem k nápisu alternativní skutečnost jsem se polekal, že je to reboot celé serie a dost jsem se polekal. Bylo dost slabé. Oba hlavní představitelé jsou prostě tváře současnosti a nejen oni. A do minulosti se prostě nehodí nejen svým zjevem. Celý díl je tak na velmi nízké úrovni v porovnání s předchozími! Snad to byl pouhý krok vedle a dále čtvrtá série pojede v duchu sériích předchozích.

Drsný Harry (1971)

Drsný Harry je opravdu místy drsný, ale tato role byla jak ušitá na míru pro Clinta Eastwooda. Výborná klasika nejen té doby.

Expendables: Postradatelní (2010)

Čekal jsem velkolepou akční podívanou a dostal jsem podivný paskvil, který nemá daleko do parodování akčních snímků. Na filmu je až příliž moc poznat, že film má neskušeného režiséra (bohůžel tím film velmi trpí). Celá plejáda akčních herců bylo sice velké lákadlo, ale bohůžel většina postav je totálně blbě napsaná a s tím se už nedá nic dělat. Jet Li- třeba jeho postava je naprosto nezajimavá. Herec jeho kvalit by si zasloužil aspoň jednu pořádnou repliku a nebo kvalitní kamerový záběr. Dolph Lungren role slušně napsaná a výborně zahraná až na ten konec, kdyby se z něj stal radši padouch, který by třeba mlátil Stallona nakonec bylo by to lepší (podobná zápletka jako v Komandu s Arnoldem), Jason Statham , nože mu velmi seděli, ale ta motorka byla hodně slabá. Ke Stalonemu nemám co říci snad jen ať se proboha nesměje a nerežíruje dvojku. Výborné role měli Eric Roberts a Mickey Rourke. E. Roberts se jí zhostil jak nejlépe uměl a dopadlo to na výbornou , měl dostat více prostoru a němel být hlavně dvakrát náhodou odhozený výbuchem a tím jako zachráněn. Měl být nedotknutelný až do poslední scény. A M. Rourke opět předvedl srdce rvoucí scénu (jako ve Wrestlerovi). Je v tom furt lepší a lepší. Ale pánové ty efekty, hrozné efekty to byla hrůza. scény jako smrtící nálet (mimochodem nejlepší scéna) super, ale na druhou stranu do očí bijící modré plátno, hnus. stačí vidět jednou zakroutit hlavou a zapomenout.

Kick-Ass (2010)

Mark Strong opět skvěle předvedl padoucha a velmi mně (v tomto případě příjemně) překvapilo, že Nicolas Cage se držel spátky (respektive dostal menší roličku neovládl film). Co se příběhu týče jsem si zprvu mysle, že to bude těžká parodie na Comix, který mám hrozně rád. ale opak je pravdou Kick -Ass je velmi povedený comix, který se snaží působit velmi reálným dojmem. Ve filmu jsou vidět celkem důležitá morální témata. Film je rovněž dosti svižný, akční a přes některé totální úlety jsem jej vnímal jako dokonalé dílo. Nejlepší postava mi přijde zabijačka. její růžovej kufřík culíky ve stylu Pipi punčochaté jsou úžasné a pak prásk bum atd.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Neříkám to často, takže ať si to Kevin Smith opravdu užije. Druhý díl Clerks ( teda aspoň podle mě) naprosto předčil jedničku. Chlamal jsem se furt . Je naprosto úžasné jak dokáže moralizovat i velmi vulgárním způsobem na to musí být ržisér genius. Po Dogma Kevinův nejlepší počin. Velké překvapení (velmi milé) byla herecká účast výborné Rosario Dawson.

Na hraně temnoty (2010)

V tom velkém množství hrozných filmu co se na mě v poslední době valilo jsem moc rád, že jsem si mohl konečně vychutnat něco lepšího. Sice nebyl film dle očekávání (doufal jsem v něco podobného jako film Odplata) , ale hlavně díky Mel Gibsonovi je film výborným dramatickým počinem. Trošku bylo škoda, že film tak něják skákal z jedné události do jedné, aniž by na sebe něják navazoval. A taky škoda, že nebyl více využit potenciál postavy , kterou hrál Ray Winstone.

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Plejáda nezapomenutelných hereckých ikon v perfektně napsané a zrežírováné komedii. Zlatý fond československé kinematografie.