Iluzionista (2006)

Iluze dokonalého a nemožného štěstí nemusí býti vždy pouhou iluzí. Nijak moc promyšlený snímek film iluzionista není, ale já osobně jsem byl velmi překvapen jak může býti romantický film komplikované natočen. Herecké výkony nejsou nijak strhující, ale Edward zahrál co se role týče iluzionisty výborně také Rufus Sewell byl dokonale vložen do své role však výborně rozpolceného inspektora v podání Paula Giamatti ani jeden z nich nepřekonal. Na podruhé byl film již méně emotivní avšak z hereckých výkonůmá stále stejný dojem a proto 4*

Vlak dětství a naděje (1985) (seriál)

Klobouk smekám a klaním se až k zemi před všemi co spolupracovali na tomto seriálu. Natočit dílo o takové pochmurné době takovým způsobem, že člověku se občas zvednou koutky a je příjemně zahřát na srdci - je velké umění.

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Naprosto geniální komedie. Víc není třeba napsat, snad jen pokud jste neviděli musíte vidět.

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Ze začátku to vypadá na slušnej snímek, ale pak se to něják zvrtává, když se nám Hitch zabouchne. pak už to něják není ono.

Kronika rodu Spiderwicků (2008)

Nechal jsem si schválně větší prostor od prvního shlédnutí a koukl jsem na to znova. Bohůžel to nepomohlo. Film je dobrý jen do té doby než se do snímku zamotá fantazy svět. Zprvu připravovaná atmosféra slibující velké drama, napětí a temné zlo versus dobro, se totálně rozsype shlédnutím prvního goblina a když pak ještě začnou drmolit tak je to v ........... Pak už se film stané dětskou najivní pohádkou, která také skončí hodně najivně. Já to říkám furt na fantazy příběh musíte dát hodně peněz a musíte se rozhodnout zda bude pro dospělé nebo pro děti takový žánr jako rodinný film to se musí umět natočit. Na rodinný film celkem slušné, ale čekal jsem něco jiného.

Trávníkář 2: Odvrácená strana vesmíru (1996) odpad!

Tak to je nahony vzdáleno jedničce. Mizerné herecké výkony, hrozné dialogy, hrozné efekty, hrozný děj a nejhorší, ale totálně nejhorší je JOB. Matt Frewer pojal JOBA jako totálního magora. Jenomže JOB byl vysoce vyvinutá inteligentní bytost, která se chtěla stát nesmrtelnou a nepřemožitelnou díky přenesení vědomí do Cyberprostoru. Pro mně trávnikář skončil jedničkou (zvoněním všech telefonů na světě). Tento film rozhodně nedoporučuji vidět.

Chilli, sex a samba (2000)

Sice je Penélope Cruz opravdu smyslně nádherná, ale to prostě k dobrému romantickému filmu nestačí. Děj vůbec je hodně slabý a Penélope mi přijde ve filmu jako jediná herečka jinak je to všechno jen komparz.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Sly uchopil tématiku o Johnu Rambovi do svých rukou a jak na poli režisérském tak hereckém předvedl, že i když je něco ve starém železe tak to tam nemusí totálně zreznout, ale dá se to oprášit, opravit a zrenovovat. Přijde mi, že si vzal to nejlepší z prvního a druhé dílu a nechal vzniknout Ramba nového lepšího. Perfektním způsobem zachytil vývoj osobnosti Ramba, jeho vývoj od prvního dílu až po ten poslední. Na Rambovi je poznat čím si prošel (a to nejen fyzicky) , ale také myšlením a hodnotami. Také máme možnost vidět, že když něco dokonale ovládáte celý život, tak je jedno kolik Vám je let, pořád v tom budete dobrej. Také jsem rád, že film nic nepřikrášluje, vykresluje situaci v jihovýchodní Asii takovou jaká tam nejspíše opravdu je. Lidská práva potírána na každém kroku a nikdo s tím nic neděla (ve velkých uvozovkách nikdo, což je koneckonců vidět i ve filmu )

Rambo III (1988)

Pokus o znovu oživení jedné z nejznámějších akčních postav nebyl zrovna úspěšný. Rambova nepřemožitelnost působí skoro absurdně , když jde s lukem a šípy (byť má na šípech výbušné granáty) proti těžce obrněné a vyzbrojené ruské helikoptéře.