Robin Hood (2010)

Gladiátor se stal Robinem Hoodem! Hnus. Russell Crowe je výborný herec, tak proč, hrál Robina jako Gladiátora, proč mu nedal jiné charizma jiné pohyby atd... A Ridley Scott udělal Robinu Hoodu to same co Antoine Fuqua s Králem Artušem, zabil legendu o něm. Tento film nemá s legendou a Robinem Hoodem nic společného kromě jmen. Mé zklamání je velké a to jsem nic neočekával. Snad jen to, že mé oblíbené zpracování Robina Hooda s Michaelem Praedem nebude překonáno a tak se i stalo, tento film je chabý. pokud se oprostíme od faktu, že film není o Robinu Hoodovi tak není až tak špatný. Zprvu celkem pomalý rozjezd, ale děj si to žádal a pak se to trošku rozjelo k velkému finále. Film nebyl zas tak špatný až na pár katastrofálních úletů, jako žena (Marion) a děti na ponících bojujících za Anglii. Invazní francouské lodě a vůbec celé místo vylodění (nebyl to náhodou den D :)) a líbání Robina s Marion uprostřed bitvy (to by je jako nikdo nesejmul vůdce protivníka když nedává pozor -k smíchu) atd. atd.. Nutno vyzdvihnout výborný herecký výkon Marka Stronga jeho podání záporáku je geniální (pozoruji to již delší chvíly).

Once (2007)

Film mi jako dokument přišel celkem dobře zpracovaný. Jako film bych jej nemohl hodnotit tak kladně.

Interview s upírem (1994)

Tématika upírů je velmi dobrou zápletkou pro film a když se do příběhu pustí takový herci Jako Cruise a Pitt slibuji si od filmu dobrý zážitek. Bohůžel film je až příliž zdlouhavý a zápletka roztahaná až příliž. Během filmu jsem stratil kontakt s příběhem a to je velká škoda.

Brubaker (1980)

Dokonalé drama podpořené (jak jinak) výborným hereckýcm výkonem Roberta Redforda. Perfektní scénář a režie dodávají na dramtičnosti snímku až tak, že napětí je cítit celý film. Boj se systémem je vždycky ten nejtěžší.

Utržený ze řetězu (2005)

Vynikající film ve , kterém nám Jet Li předvede, že není jenom hercem akčních bojových scén, ale má vlhy zahrát také roli charakterního muže, který zažije přerod své duše a života. Výkon Morgena Freemana, Boba Hoskinse není třeba vůbec komentovat na výbornou jako vždy a Kerry Condon jsem viděl poprvé a zahrála svou roli velmi, velmi zajimavě. Rozhodně doporučuji.

A-Team: Poslední mise (2010)

Já to absoultně nechápu. Koukal jsem se na ten film viděl jsem ty strašné triky, viděl jsem ty nelogičnosti (jako supermanovský sprint Hanibala na začátku. Zahlídne Bosca v dáli na planině v autě a najednou stojí před ním, přiřkneme to posunutí v čase, které zapomněli avízovat.) a těch nelogičností tam bylo více, hlavně popírání gravitace. Al e i přes to všechno jsem se u filmu velmi dobře bavil. Dokonalé hlášky, perfektně napsané a zahrané postavy (nejlepší je asi Murdock) a celkově výborná akce. Prostě jako komplet výborný akční film , který mně bavil a rozesmíval po celých 119 minut. Všem milovníkům dokonalých akčních filmu doporučuji a ti co žrali seriál ti to musí vidět je to pocta jak má býti. Musím dát pět hvězdiček protože zábavnější film jsem už neviděl velmi dlouho.

Iron Man (2008)

Tony Stark v podání Roberta Downey Jr. je úžasný jeho narcistická povaha s dosti sarkastickým humorem se k roli hodí. Škoda jen, že ve filmu není více Iron mana v plné síle, ale scéna s napadením teroristů jak se postaví tanku je super.

Iron Man 2 (2010)

Našlapaná hudba a oblek ze závodní dráhy bylo jedno malinké super překvápko. Jinak je to dle mého lehce pod jedničkou.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Viděl jsem již možna všechny celovečeráky od PIXARU a krátké filmy vlastně taky a musím říci, že tento patří k těm nejslabším. Možná kdybych jej viděl jako první (myšleno film od PIXARU), tak by mně zaujala dokonalá animace té doby, která se nemusí za nic stydět ani dnes, ale já se na tento snímek podíval až nyní a s politováním musím říci, že jsem zklamán. Příběh hraček je dosti fádní nemá šmrnc a pokus o drama v podání zlého sousedovic kluka co ubližuje hračkám je zoufalý. Všechny tyto věci a spousta dalších tak dělá z TOY STORY podívanou pouze pro ty nejmenší (kteří naivitu a mdlý příběh řešit nebudou) a pro dospělejší publikum máme mnohem lepší počiny od PIXARU, takže si vybere nakonec každý. Jsem zvědav na další díly TOY STORY i když se na ně už nebudu tak těšit.

Křeček v noční košili (1987) (seriál)

Mini serie ,která je v duchu československých Sci-Fi komedií lehce roztahaná a nijak zvláště humorná, avšak výborný herecký výkon hlavně Satinského lehce podporuje komediální stránku. Miniserie se tak stává lehce stravitelnou a pokud jsou díly viděny za sebou tak i příjemnou.