Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Myslím, že největším nedostatkem tohoto dílu je Rigs. Můj oblíbený Rigs s šíleným výrazem ve tváři a neutuchající energií a se skvělými hláškami atd.. Také volba protivníka pro naše dva borce byla nešťastná. Jet Li působí dojmem nepřemožitelného protivníka a není to jen dojem. Čili závěrečný boj kdy jej oba hrdinové porazí a zabijí - působí velmi, ale velmi komicky. Ten kus železobetonu co přitlačí Rigse ke dnu je natolik těžký, že ani ve vodě by to ti naši dva borci nezvedli (podotýkám, že ani v mládí a za čerstva) tento fakt jen umocňuje nesmyslnost závěrečných scén. Jediné co je perfektním a důstojným zakončením (doufám, že zakončením) série jsou závěrečné - částečně nostalgické titulky.

Lovci pokladů (2004)

Když jsem se na to díval poprvé hrozně jsem se na to tešil, velmi se mi líbí hledání pokladů.Záhady, mystická místa, různé pasti atd. Jenomže to jsem netušil, že film produkuje Walt Disney a že se jen spletli a natočili místo kresleného filmu , film hraný. A tak po strašném sklamání jsem si dal delší dobu pauzu a koukal jsem se na to znova. Bohůžel fkat je to tak špatné.Žádný důstojný protivník, žádná mystika, otřepané fráze, hrozné dialogy opravdu , ale opravdu zbytečné moralizování, hlavní hrdina nemá vlastně žádné překážky na cestě za pokladem. Tak trošku si říkám zda vodítka k pokladu nebyly zbytečný. Gates (aspoň mně to tak přišlo) věděl všechno dopředu a imbicie mu jen potvrdili jeho teorii. Tenhle film rozhodně nedělá dobré jméno filmům s poklady. Diane Kruger moc hezká a celkem dobře zahrála také Harvey Keitela a Christophera Plummera no a John Voight zahráli ( i přes malý prostor) obstojně, ale ostatní hrůza hrůz- Cage mi přišel jak na drogách a jeho kolega byl jako (no raději no coment). Konec :)

Hrdinové (2006) (seriál)

Zprvu mi to přišlo dosti zajimavé, ale po shlédnutí několika dílů jsem zjistil, že jsou díly jeden za druhým velmi ale velmi zkrácené. Postavy a děj se nestačí rozvinout a je to všechno uspěchané a ještě se opakuje děj z předchozího a pak to co bude a hrůza. Takové seriály nemohu. Kontinuita je u takovýchto seriálu velmi důležitá a mně vadí už jen reklama. A když je ještě seriál totálně rozkouskovaný tak to fakt nejde.

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Riggsovi už tak něják tu jeho šílenost mám problém uvěřit, Murtaugho je až příliž starým dělaný. Výborná René!

Star Wars: Klonové války (2008)

Dávám dvě hvězdičky za snahu, ale obávám se, že je to z mé strany zastíněno růžovými brýlemi. Jak vidím napsáno Star Wars tak jaksi strácím objektivitu :)

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Celkem hodně mně překvapil Al Pacino v roli (v uvozovkách) podřadného gangstera. Mně se více líbí jak cápo nebo hlava mafianské rodiny, ale tady taky zahrál dobře (co jiného bychom od něj mohli čekat :) Ale na výbornou to moc nebylo, ale spíše to bylo asi fakt tím, že mi neseděl do této role. Johnny Depp sice zahrál celkem slušně, ale dost mi u něj chyběla důstojnost gangsterů. Porval se s rolí velmi důstojně a není možno mu nic zásadního vytknout, ale fakt mi do role moc nešel. Na druhou stranu musím říci, že Michael Madsen byl perfektní v roli Sonyho Blacka. Film byl také docela dost dlouhý na to, že hlavní zápletka nebyla až tak moc o rozsáhlé mafii, ale jen o vztahu dvou lidí ( Al a Johnny) versus jejich životy a reality života.

Smrtonosná zbraň (1987)

Danny Glover a hlavně Mel Gibson jsou naprosto skvělí herci a dávají to najevo svým nenapodobitelným podání seržantů Murtaugh a Rigse. Nahláškovaný film , který ví přesně, kdy se tvářit vážně a kdy vtipkovat. Perfektní akční komedie, která rozhodně patří mezi nejlepší vůbec.

M*A*S*H - Nashledanou, sbohem a amen (1983) (epizoda)

Důstojná tečka za nejlepším seriálem všech dob. Bohůžel (či bohudík) jsem závěr probrečel. a tak na konci místo smíchu pláč. Dojemné loučení.

Alenka v říši divů (2010)

Monstrozní barevná záležitost v podání Tima Burtona. Toto je téma, které Tim umí natočit. Sice je poznat, že ho asi drželi zkrátka, ale něják jsem to nevnímál. Alenku ... jsem nečetl a ani neviděl jiné zpracování a tak jsem neměl s čím srovnávat, ale příběh se mi celkem líbil. Nezdálo se mi sice jak to tak něják kostrbatě poskakovalo. Nebyl dán prostor pro udivování se Alenky nad říší atd. Ale jinak líbivá pohádka. Malá holčička co hrála Alenku byla hrozná, mohli vybrat hezčí a co se týče Mia Wasikowské tak mi nepřišlo jeji hraní sice něják moc zábavně, ale rozhodně se tvářila jako alenka v říši divů. Co se její vyzáže týče se tvůrcum velmi dobře podařilo zvolit představitelku (rovněž představitelé Spodka a srdcové královny perfektní). Zprvu velmi zkrátka držená Alenka má vzezření upjaté a nezajimavé. Však během dění v říši se s ní nakonec stane emancipovaná žena s nádhernými rozevlátými vlasy a nádherným brněním. Nakonec jsem si říkal, že by bylo hodně drsné (a rozhodně by se to naprosto vymikalo době a Londýnu a vůbec všemu) kdyby při odplouvání měla Alenka kalhoty :)). Najděte si chvilku a koukněte na to není to vůbec zlé.

Skála (1996)

Hodně dobře provedená akční záležitost. Sean Connery a Nicolas Cage mají proti sobě výborně hrajícího Eda Harrise. Sean zahrál očekávaně Cage mi moc neseděl jako chemik ale ED Harris perfektní americký vlastenec. Kdyby si tvůrci odpustili některá hrozná klišé akčního žánru tak bych dal pět hvězdiček, ale takhle jen čtyři. Jinka tento akční film rozhodně doporučuji na zkouknutí.