Rocky Balboa (2006)

Serie Rocky pro mně skončila čvrtým dílem. Už i pětka byla dosti slabá a tento počin je totální hrůza. Čeho je moc toho je příliž.Kdyby . Už je to nějákej pátek co jsem to viděl a už skoro nevím o čem to bylo. Když se mně však zeptáte na jedničku tak vím přesně a ta čtyřka mi přišla jako vyvrcholení serie a basta.

Souboj Titánů (2010)

V porovnání s originálním zpracováním z roku 1981 je tento počin totální odpad. Ale pokud se budu snažit , aby mě zmiňované zpracování neovlivnilo. Musím dát jednu hvězdičku (za spracování krakena). Prvně si myslím, že by bylo lepší vyprávět příběh kontinuálně popořadě a né se vracet někde ve vzpomínkách( to se musí umět zasadit a v tomto filmu to bylo dost rušivé a zmatené). Dále pak božstvo mi přišlo až příliž slabé. Jejich naleštěná zbroj jako z artušových legend=děs. Liam Neeson (jak mám jeho hraní moc rád) se mi jako Zeus vůbec nelíbil. Přišel mi spíš jako by byl špatný dublér pravého Dia. Na druhou stranu Ralph Fiennes byl skvělým Hádesem ale jen do doby než získal převahu nad Diem pak už byl hrozný. Myslím si, že jeho nástup mohl býti mnohem více démonický. Ostatní bohové jako by tam nebyli (velká škoda). Příliž sestříhaný snímek nedal moc prostoru k hraní Sama Worthingtona a jiným. Snad bych jen pozvedl výkon Madse Mikkelsena to mu padlo, Gemma Arterton také slušné, ale když měla projevovat náklonnost tak měla dostat více prostoru a né ji nechat kouknout a střihnou atd. Alexa Davalos dostala takový ždibíček prostoru, že se nestačila málem ani projevit. K dalším věcem jen, že vědmy tam byli jen mimochodem a nešel z nich vůbec strach, neměly respekt. Pegas byl jak hřebec od Zorra a Kalibos byl jak nadopovaný retardovaný fanatický idiot. Nádherně udělaní Ginové zabloudili do tohoto příběhu zřejmě z jiného filmu a Cháron-převozník byl tak uboze udělaný, že vypadal jako robotické vybavení lodě typu terminátor ze svalovinou. Medúza se mi celkem líbila a to je ta ,potíž, měla by působit hrůznostrašně a v lovu na ní by se měla hustá dramatická atmosféra jen krájet. Tomu všemu a dalším věcem (ale už se mi nechce psát) dal korunu Kraken. Kraken vypadal hodně dobře, to jo (za to ta jedna hvězda), ale nic nepředvedl. Jeho role byla dosti krátká na to že to byl největší borec. Během jeho výstupu jsme viděli převážně chapadla a pokud měl býti žhavým bonbonkem na závěr, tak měl něco předvést zežrat pár lidí párkrát pořádně zařvat vysápad se na břeh nebo polámat pár lodi já nevím jen samé chapadla a mezi nima jěště Sam a Hádes v podobě harpií hrají na honěnou směšné aji když se dívám s nadsázkou. Mám takový filing, že kdyby nemusely Ginové odejít (asi jim skončila šichta) tak by si s ním pomocí škorpionu a magie lehce poradili. To že nakonec zůstane Perseus jako totální pako sám se sebou a vzpomínkami u moře je i samo o sobě dost divný konec. Ale pak se zjeví tatíček Zeus a ten mu místo pěstounské rodiny, kterou měl Perseus tak hrozně rád a kterou celý film zmiňuje jako něco co mu je strašně drahé přivolá z podsvětí slečnu (nepamatuji si jméno ale hrála ji Gemma Arterton) , kterou zná asi týden? NO TO JE TEDA perla nakonec. Chce se mi plakat zoufalstvím jak se dají prošustrovat peníze za které by se dal natočit perfektní film. A to i tento remake by se dal natočit mnohem, mnohem, mnohem lépe.

Souboj Titánů (1981)

Místy trošku kýčovitě vypadající film (ale je třeba brát ohled na tehdejší dobu, to ještě nebyly takové egfekty jako dnes) má ale velmi dobře pojatý příběh. Kouzla mytické postavy a bohové vše je provedeno tak jak by to měla správná fantasy dle báje mít. Celkový dojem z filmu je rozhodně na čtyři *.

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

Vynikající nápad v podání jednoho z nejlepších českých režisérů a jak jinak plejáda předních československých umělců místo herců :). Film není opravdu pro každého, ale je třeba si uvědomit, že film je točen s velkou nadsázkou. Skvělé hlášky filmu rozhodně pomáhají býti jednou s nejlepších komedií československého filmu.

Charlieho andílci: Na plný pecky (2003) odpad!

Pokračovat ve filmu, který je dost o ničem již na poprvé je naprosto trestuhodné. Teď už nedám ani jednu hvězdu protože hlavní hrdinky už nezachrání ani to, že jsou sexy a mimochodem mi přišlo, že všechny herečky totálně přehrávají.

Charlieho andílci (2000)

Kromě tří sexy hrdinek je to hrozná slátanina, která nezaujala naprosto ničím kromě již zmiňovaného takže víc nedám.

Na Hromnice o den více (1993)

Naprosto geniální komedie, která má asi jedinou vadu a to je český dabing. Poprvé jsem viděl film s dabingem na ČT1 bylnaprosto geniální a filmby se ani s jiným dabingem neměl vysílat, dabing byl trefný mnohdy vtipnější než originál. Jenomže pak přišla s novým dabingem Nova a už to bylo na h....... Hodně hlášek tím totálně utrpělo pád a již to nebylo ono. Bill Murray je přesně zvolený herec do této role a Andie ach nádherné stělesnění ženy a to nejen ve filmu :). ,,Moc hezký včerejší záznam" :)) to používám v běžném životě už několik let :) Nebo když se mně někdo zeptá zda vím jaké bude počasí ,,Bude chladno, šedivo a tak prožijěš zbytek svého života"

Tři veteráni (1983)

Pohádka patřící mezi mé nejoblíbenější. Perfektní výkony tří hlavních hrdinů jsou doplněny výborným příběhem vystřihujícím lidské charaktery snad u každé postavy. Výborné hlášky jako prostý pobiječ much Flyboy nebo hotel u mně u Supa :)) nezapomenutelný filmový počin. Každý musí vidět.

Postřižiny (1980)

Tomuto filmu nemohu nic vytknout. Je prostě nádherný. Poetika z filmu číší hlavně ve scénách s Magdou Vašáryovou. Jiřího Schmitzera máme možnost vidět v jedné ze svých nejlepších rolí. Rudolf Hrušinský je prostě ikona, já jej neviděl zahrát nějákou roli špatně. On je jeden z mála herců u kterým mi nepřijde, že hrají - oni se prostě vtělují do svých rolí. Kdo neviděl tak okamžitě napravit!!!

Kameňák 3 (2005) odpad!

Mohl by prosím někdo říci tvůrcům, že hlavou zeď neprorazí. Ať už toho nechaj. Kouknul jsem se u každého dílu na začátek (cca 15minut) a fakt se na to nedá dívat.