Rambo II (1985)

John Rambo (dalo by se říci) hozen do svého přirozeného prostředí. Dostane zbraně a může dělat to v čem je nejlepší. Nijak náročná film na dramatickou zápletku, ale jako akční snímek jeden z nejlepších co viděl světlo světa.

Rambo: První krev (1982)

Podle mně jeden z nejlepších filmových počinů Sylvestra Stallone. Co se týče film o Rambovi rozhodně nejlepší díl. Film dokonale poukazuje na mentalitu lidí a ukazuje nám charakter postav, kteří mají moc. Viz. někteří příslušníci policie a tak nám z filmu vzniká psychologické drama. U dalších dílu již není charakter Johna Rambo tak moc konfrontován s realitou cilního života.

Kobra (1986)

Ušité na míru pro Sylvestra Stalloneho, bohůžel jeho ztvárnění poldy Cobrettiho je jediné dobré na celém filmu.

Trávníkář (1992)

Film by si zasloužil trošku delší stopáž, aby dostal prostor Job a jeho vývoj charakteru a schopností. Jeho přerod byl až příliž rychly. V konečné fázi, kdy měl Job již telekinetické schopnosti chtěla více času , aby se mohlo poukázat na jeho vnímání dané rality a co se mu děje v hlavě. Jeff Fahey zahrál roli trávnikáře naprosto geniálně a právě proto měl dostat více prostoru. Třeba všechny milostné scény mohli být podány jen okrajově a bylo by hned více časwu na to udělat lepší dramatické Thrillerové záběry. Rozhodně výborný námět, který by se dal dnes při lepším rozpočtu provést mnohem lépe akorát se obávám, že Jeffa Fahey a Pierce Brosnana se nedá nahradit.

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Tolik hlášek jako má tento film snad nemá žádný jiný (a to nejen český). Klasická česká komedie u které se člověk musí smát po každém, třeba i opakovaném, shlédnutí.

Star Trek: Hluboký vesmír devět (1993) (seriál)

Bohůžel ze všech Star Trek seriálu je tento nejslabší, ale musím říci, že mám za sebou zatím dvě a půl serie. V některých dílech se seriál pomalu dere na výsluní, ale bohůžel je kvalita dílů hrozně nevyvážená. Některé díly jsou až tak nudné, že má člověk chuť je vypnout. Každopádně já jsem možná lehce neobjektivní co se týče hodnocení S.T. já ty seriály a filmy prostě žeru všechny. Po shlédnutí všech sedmi serií musím poopravit svůj názor. Tvůrcům se podařilo až neskonale seriál oživit. Zprvu pomalý záčátek následně nabral neuvěřitelný spád . Mystika kolem proroků a přízraků, válka s dominionem , intriky, emocionálně zaměřené vztahy mezi členy posádky. Nové druhy a nové kultůry. no jsem nadšen jsem nadšen jsem nadšen. Opravuji na pět hvězdiček.

Kulový blesk (1978)

Další geniální filmové dílo českosloveské kinematografie. Vynikající herci, geniální zápletka a dokonalá režie.

Slovácko sa nesúdí (1975) (seriál)

Neocenitelný a nenapodobitelný humor podpořený krásnou nářečovou mluvou v podání nejlepších československých herců je nezapomenutelný. A kdykoliv to jde si jej rád vychutnám znovu a znovu a znovu.

Médium (2005) (seriál)

Ze začátku vypadal seriál dosti zajimavě avšak postupem času se dostával seriál do podprůměrných počínů. Teda v mých očích rozhodně.

Sherlock (2010) (seriál)

Již dlouho jsem neviděl tak kvalitní počin na poli seriálů. Škoda jen,že jsou zatím pouze tři díly, snad již avízovaný nášup tvůrcům vyjde. Hlavně bych chtěl vyzdvihnout herecké pojetí Martina Freemana, protože jeho ztvárnění Dr.Watsona je geniální. Hlavní postava Sherlocka je pojata Benedictem Cumberbatchem nadpruměrně dobře (ale na Freemane spíše nestačí). Dosti mne zklamala postava Moriartyho, představoval bych si jeho roly více důstojnou méně vulgární a hlavně, herec se vizuálně do role nehodil. Přízračná nevěsta je teda dosti slabá. Vzhledem k nápisu alternativní skutečnost jsem se polekal, že je to reboot celé serie a dost jsem se polekal. Bylo dost slabé. Oba hlavní představitelé jsou prostě tváře současnosti a nejen oni. A do minulosti se prostě nehodí nejen svým zjevem. Celý díl je tak na velmi nízké úrovni v porovnání s předchozími! Snad to byl pouhý krok vedle a dále čtvrtá série pojede v duchu sériích předchozích.