Návrat do budoucnosti (1985)

Výborná námět a scénář nebyl také k zahození. Ale raději doporučuji koukat v dabingu v originále mi to tak zajimavé nepřišlo.

Vetřelec (1979)

Nejslabší vetřelec, nejlepší napětí a nejlepší dramaticka atmosféra ze čtyř dílů.

Vetřelci (1986)

Lehký ústup dramatičnosti(ale opravdu jen lehký) nahradil dokonalý a organizovaný nepřítel. Hnízdo vetřelců a hlavně jejich vizuální stránka je naprosto skvělá. Matka vetřelců je perfektní. Díky svižnosti děje jsem se , ale bavil více u dvojky než u jedničky.

Temný rytíř (2008)

Jsem velký fanda comicsů a i přes to,že zpracování Batmana od Christophera Nolana není moc komiksové je skvěle pojato. Batman Begins byl úžasný film ale temný rytíř jej nechává daleko za sebou. Nebudu zmiňovat, že temný rytíř je opravdu temný a ponurý jak všude uvádějí a píšou. Je a co? Ani velmi povznášející výkon Heath Ledgera, který si oscara určitě zaslouží za své totální ponoření do role. Také se nechci rozsáhle rozpisovat o výkonu Christiena Bale, M.Freemana či G. Oldmena a ostatních ) jako v každém filmu úžasné výkony. Ale ten děj, ten děj ten je skvělý nenechá Vás na chvíli v klidu, furt se něco děje (pořád nějáká akce či zajímavý dialog). A ten konec to je fakt mazec ten ve vás zanechá dlouhé mrazení. I při opakovaném zkouknutí pořád stejný zážitek. Fakt mazec dávám pět hvězdiček a Všem doporučuji se kouknout!!! A to nejen fandům comicsu ale všem fandům filmu. Po shlédnutí sběratelské edice včetně bonusů lze konstatovat jenom jedno Christopher Nolan je genius a patří mezi nejlepší režisérské esa současnosti!!! Oscara by měl dostat.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Naprosto uchvatný film co se týče akce a zápletky. Od těch dob co jsem viděl Indyho v akci proti nacistům tak jsem všechny dobrodružné filmy srovnával s tímto. Harrisnovi a Spielbergovi se Indy fakt povedl.

Sedm statečných (1960)

Netřeba slov. Kdykoliv slyším v telce ústřední melodii hned běžím koukat. Kdykoliv na jakémkoliv kanále v jakémkoliv jazyce vysílá televize hned se koukám.5 hvězd bez diskuze. Kdo neviděl,má povinnost se kouknout.

Mlčení jehňátek (1991)

Tento film je opravdu klasa a to nejen ve svém žánru. Viděl jsem již hodně thrilleru, ale tento film snad zatím žádný nepřekonal (teda v mých očích určitě ne) snad jen Červený drak je nejblíže. Já bych jej označil hlavně za psychologický film, jelikož nejlepší jsou rozmluvy herců z očí do očí (samozřejmě nejlepší jsou rozmluvy sira Hopkinse a Jodie Foster. Skvěle zahrané, akcent hlasu obou zúčastněných, strach Jodie (který jsem měl musím říct také) nebo třeba kultivovanost řeči Hanibala (dále jen H), který je opravdu úžasný. Všechny role Hopkinse jsem již od shlédnutí tohoto filmu porovnával s H. Nejvíce se mi asi líbí scéna kdy H vlastně vysvětluje název filmu. Jak Clarice slyší jehňátka fakt nářez. Když o tom jenom píšu tak mě mrazí. Udělení Oscarů v těch nejvyšších postech potvrzuje má slova. Každému kdo film neviděl vřele doporučuji (ale varuji jen těm kdo mají rádi tento žánr, je to fakt strašidelné). Za mne rozhodně nejvyšší bodování pět hvězdiček ( škoda, že jich nejde dát více) :0)

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Film se mi zdál trošku moc dlouhý, ale úžasný herecký koncert Newmana a Redforda vyvažuje (dokonce bych řekl eliminuje) naprosto všechny mouchy filmu. Hlavně ten skok ze skály do řeky z toho by bez újmy vyvázl asi jen, velký klikař :0). Jinak je film velmi dobře natočen a já jej viděl už několikrát. Vřele doporučuji.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Co k filmu dodat. Naprosto úžasná plejáda herců (samozřejmně jejich výkony bez chybičky). Hlášky, které se nesmazatelně zapsaly do análů, filmových. Režisersky bravůrně zvládnuté. Kdo neviděl tento film má velké mezery ve vzdělání.