Helsreach (2017) (seriál)

Práce s hlasem postav je skvělá. Animace je na začátku slabší a postpně se zlepšuje (ovšem oceňuji znázornění vzpomínek). Ovšem postupem tohoto dlouho vznikajícího filmu je vidět, jak sílil vliv a normalizace současné americké kinematografie. Která ovšem světu Warhammeru škodí. Takže zůstanu u jiných filmů z tohoto světa.

Gungrave (2003) (seriál)

Příběh je skvělý, jen mě trošku vyrošvalo, jak nesouhlasí reakční doby a samotné reakce postav. Zkušení zabijáci překvapeně zírající na nepřátele, presto, že už vědí, že něco není v pořádku. Běh k nepříteli, aby byl kopnut místo prostého stisknutí spušti. Schopnost zareagovat na střelu, ale ne na padající předmět. Přesto se vám ten příběh dostane pod kůži a utáhne celou anime sám.

Kobra (1986)

Je to přímočaré béčko u které nejsem schopen říct, proč ho mám rád. Možná je to hudbou, možná tím, že během té hodinky a půl si nejde hrát na nic hlubokého, možná proto, že by mi nevadilo, kdyby policajti takhle mohli věci občas řešit.

Bod obnovy (2023)

Příjemně syrová a chladná věc, která se nepokouší o falešnou komplikovanost. Jednání postav je podobně chladné jako svět. Neodstřelilo mě to, ale mám pocit, že to bude věc, která se vždycky jednou za čas sama připomene a právě za to je ta pátá hvězda. Není to krátký ohňostroj jako většina současných filmů, ale dlouhodobý zdroj světla.

Nadace (2021) (seriál) odpad!

Absurdní výplach černé feministky... až se budu chtít styděť za to, že jsem běloch a chlap, tak si udělám lobotomii a pak se určitě ozvu. Teď mě ale omluvte, jdu si znovu přečíst opravdovou Nadaci.

Castlevania: Nokturno (2023) (seriál) odpad!

A jako téměř vždy, když je u kormidla Netshit, se dostáváme k černochům a teploušům. A čím více je to stranicky správné, tím horší je to na dívání.

Na seznamu smrti (2022) (seriál)

Prostý příběh, skvele podaný. Snad jen ty flashbacky a rodinné záběry mohly být o krapet kratší (nebýt tam vůbec, nebylo by to ono)

Gangsta. (2015) (seriál)

Skvělé ztvárnění mangy (kterou, překvapivě, dělala holka). Bohužel je to nedokončené, protože i ta, výše zmíněná, manga je momentáně (2023) pospávající u osmé knihy a pokračování je ve hvězdách.

Nu chuo čung an (2021)

Výborná akce staršího stylu, kladoucí velký důraz na pravdomluvnost, čest... Nechávám si.

Dogeza de tanonde mita (2020) (seriál)

Taková milá hloupost, kde jsou během tří minut různé dívky uškemrány aby ukázaly některou část spodního prádla, případně vypustily kůzlátka. Fan-service, chcete-li. (Vlastně netuším, proč by se na to dával někdo, komu to vadí, když je to zrovna to,, co to slibuje. Nic víc.