Snídaně u Tiffanyho (1961)

Audrey je neskutečně roztomilá. Film si ukradla naprosto celý pro sebe. Smutná, veselá, opilá, naštvaná, dojatá září na plátně.

Kohout na víně (2011)

Komedie pro celou rodinu jede v zajetých kolejích. Podobné kousky se točí asi všude na světě. Je to průhledné až to bolí, komické situace jsou patřičně nepřehlédnutelné, prostě zábavička až se za břicho popadáte. Asi nejslabší Schweigerův film co jsem viděl. Hodně mi to připomnělo polský film Tylko mnie kochaj, ta zápletka s dítětem a dopisem, chlap co neviděl dítě ani z rychlíku a nakonec by za něj dýchal a tak. Polský filmek je o něco sympatičtější.

Když se čas naplnil... (1980)

Poměrně přihlouplý katastrofický snímek s dost otřesným scénářem. O promyšleném ději a gradující atmosféře nemůže být vůbec řeč. Celé napětí se smrskne na přechod jedné dřevěné lávky nad bublající lávou a následnou explozí. Filmové efekty jsou v porovnání s o něco starším Skleněným peklem k smíchu. O milostných pletkách se raději nebudu ani vyjadřovat.

Nákaza (2011)

Líbil se mi ten realistický duch filmu. Ale Soderbergh by klidně mohl zajít i dále. Oproti tomu sledování tak mnoho postav snímku příliš neprospívá a děj se začne drobit do zbytečností. Winslet, Laurence a Law jsou podstatné části děje a jsou skvělé.

Kebab Connection (2004)

S úžasnou nadsázkou natočená komedie. Hamburk se stává multikulturní a multietnické centrum staré Evropy. A němečtí filmaři toho dovedou využít. Ibo žije v turecké čtvrti se svými rodiči. Považuje se za umělce a filmaře a miluje akční filmy. Ale jeho projektům se všichni jen smějí. Vše se změní poté co natočí reklamu pro místní Kebab bistro ve stylu Kung-fu. Přes noc se stane hvězdou. A najednou vše začne nabírat obrátky. Německá přítelkyně je těhotná, řecká taverna která je přímo naproti Kebab bistra by ho chtěla přetáhnout, doma s ním nemluví. Je na Ibovi aby se s tím nějak vypořádal.

Jenom člověk (2004)

Trochu absurdní a bláznivá komedie o střetu generací, kultur a náboženství.

Kámoš (2006)

Krásný film o životě a přátelství. O tom že přátelství je důležitější než peníze a kariéra. O lásce. O smutku a kráse rychlosti. A navrch výborný soundtrack.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Asi největší problém filmu je naprostá absence atmosféry. První půlka filmu by měla být ryzí romantika, ale spíš to připomíná reklamní spot na svatební apartmá v Karibiku s možností procházek po místní krajině. Druhá část je v knize vyprávěná z pohledu Jacoba, který se snaží vyrovnat s měnící se situací. Jeho rozhodnutí jsou podstatná pro další vývoj děje. To se ve filmu naprosto nepromítlo, děj je nudný a ne úplně logický. I samotný porod a přeměna je žalostně plytká. No a co nakonec čekat od filmu kde jen svatební proslovy jsou delší než podstatné dějové partie.