Mechanický pomeranč (1971)

Dekadentní podívaná v kulisách průmyslového města v Británii. Atmosféru dokreslují futuristické kulisy interiérů, hudba Beethowena, slangová mluva a explicitní násilí.

Detaily (1975)

Geniální Richard Dreyfuss jako excentrický režisér, který bere filmařinu opravdu vážně. A je jedno že se jedná o porno průmysl. Po svých hercích vyžaduje naprosté soustředění a vcítění se do role. V župánku, s flaškou v jedné ruce a s kamerou v druhé točí svůj majstrštyk. Neskutečně vtipný a svěží snímek dokonale ovládl Dreifuss.

Láska a jiné závislosti (2010)

Jedna z mála těch chytrých a vtipných romantických komedií, kterých je tak pomálu.

Útok na věžák (2011)

aneb, padouch nebo hrdina my jsme jeden blok ... tady prodávám drogy já, poliši a emzáci tu nemaj co dělat!!!

V lepší společnosti (2010) odpad!

Film na motivy okolností zmizení Kathie Durst, manželky Roberta A. Dursta, syna významného developera v New Yorku. Ze zmizení Kathie a následně dalších dvou osob je podezřelí Kathiín manžel, ve filmu pod jménem David Marks. Proč si režiser vybral zrovna toto téma když vražd a zmizení vlivných osob po světě jsou tucty? Nejspíš proto že Robert Durst se skrýval určitý čas před zákonem jako němá žena. Bohužel dále není na případu nic až tak moc zajimavého. A film na tom není o moc lépe. Naopak je to dost katastrofa, počínaje neskutečně pitomým scénářem, který dokázal udělat z milého manžílka krvelačnou bestii během kratičkého náhodného rozhovoru Davida se svou, kde se vzala tu se vzala, starou kamarádkou. Konče nevyrovnanými hereckými výkony, trapnými převleky, ještě horšími maskami a nejotřesnější stylizací 80. let.

Šéfové na zabití (2011)

Ústřední trojice stojí opravdu za to. Charlie Day není roztomile roztěkaný což asi měl být záměr, ale neskutečně otravný a uječený. Bateman a Sudeikis jen udiveně nebo přihlouple čumí. Šéfové se taky moc nepředvedli, divím se že do toho Spacey a Farrell vůbec šli po tom co si přečetli ten vybroušený scénář. Jediné co je na tomhle kousku povedené je těch pár minut s Motherfucker Jonesem.

Paříž, Texas (1984)

Pro mě především jeden z nejlepších soundtracků vůbec.

Šípková Růženka (2011)

Tak především, Kubrick to teda není. Ale snaha se upřít nedá. Kamera, střih, nájezdy na polo detail a detail, stmívačky jsou vážně skvělé, herci taky do jednoho excelují. Hudba je uhrančivá a mrazivá a výtečně podbarvuje atmosféru na plátně. Takže forma za pět hvězdiček. Horší je to už u obsahu. Dějová linka je vlastně taková velká skládanka pocitů hlavní hrdinky. Nebo naopak absence pocitů. Ta nepřetržitě řeší svou finanční situaci. A to od kopírování v kanceláři po prostituci. Veškerou práci bere vlastně stejně chladně a odtažitě. Své emoce otevře pouze v přímé přítomnosti smrti. Ale jaký to má význam jsem se nedopátral. Sexuální scény v ložnici jsou nakonec docela zbytečné a mnohdy dost uchylně nechutné, scény večeře jsou svým zřejmým odkazem na Eyes Wide Shut spíš trapné.

Pomáhat a chránit (2011)

Agent FBi přijede do Irska řešit případ pašování kokainu. Shodou okolností mu na pomoc přidělí opravdu svérázného místního policistu. Skvěle napsaná komedie balancuje na ostří nože. Anglický humor v nejlepším podání. Moc mě to překvapilo a potěšilo.